Sparta vyhrála i druhý domácí zápas a srovnala sérii

Sparta urvala výhru v brankovišti, králem večera byl Hlinka
Do sparťanské haly dorazilo 11 027 diváků, největší návštěva letošní sezony.
Třinec nastoupil v brance se zkušeným Hamerlíkem, který poprvé v letošním play off dostal přednost před jedničkou Hrubcem.
Hamerlík měl hned v úvodu hodně práce, Sparta začala aktivněji.
Sparta ale nedokázala brankáře hostů překonat, nepomohla ani krátká přesilovka pěti proti třem.
2. 4. 2015 21:29
Hokejisté Sparty ovládli i druhý domácí zápas semifinálové série s Třincem. O výhře 2:1 v prodloužení rozhodl dvěma góly Jaroslav Hlinka.

Praha - Hokejisté pražské Sparty zdolali ve čtvrtém semifinále extraligy Třinec 2:1 v prodloužení a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy. Před nejvyšší návštěvou této sezony 11.027 diváků rozhodl v 62. minutě Jaroslav Hlinka, který se dnes stejně jako ve středu trefil dvakrát a posunul se do čela kanadského bodování play off. Boj o finále tak bude pokračovat jak v sobotu v Třinci, tak v pondělí v Praze.

Třinec nastoupil v brance se zkušeným Hamerlíkem, který poprvé v letošním play off dostal přednost před jedničkou Hrubcem. Ocelářům chyběl zraněný útočník Kreps, jehož nahradil v sestavě Polák Chmielewski, a místo beka Trončinského hrál Hrabal.

Hamerlík měl hned v úvodu hodně práce. Po několika vteřinách jej otestoval bekhendem Vondrka, pak střílel i Sabolič a dorážel Vondrka. Sparta se ubránila při Barinkově trestu a na část úvodní třetiny přišla o beka Poláška, který po zásahu pukem do hlavy odešel do kabiny.

Domácí mohli otevřít skóre v deváté minutě při vyloučení Draveckého, ale Hlinkova střela šla do levé tyče. Třinec se následně ubránil i 25 vteřin ve třech proti pěti a v pokračujícím oslabení se dostal sám před Novotného Adamský, ale ani nadvakrát jej nepřekonal.

Už v plném počtu nepropálil Novotného mezi betony Chmielewski. Na druhé straně hned čtyřikrát za střídání zkoušel štěstí Buchtele, pak pálil nebezpečně i Réway. Při Přibylově trestu zahrozila také v oslabení Sparta a Ďaloga s Kumstátem si vynutili aspoň Ružičkův faul.

Na začátku druhé části nejdříve pokryl Hamerlík Formanovu dorážku a ve 24. minutě se radovali hosté. Uzamkli Spartu v obranném pásmu a Polanský se prosadil bekhendem z dorážky.

V polovině třetiny při Kleslově vyloučení minul odkrytou branku Pech. Třinecký kapitán po návratu z trestné lavici jel sám na Novotného, který ale zachránil svůj tým zákrokem lapačkou. Sparta hned z brejku přečíslila Oceláře a Hlinka po Rolinkově přihrávce vyrovnal.

Začátek třetího dějství opět patřil Třinci a sparťanský gólman musel zasahovat proti Plíhalovi a Ružičkovi. Pražané se ubránili i ve třech oslabeních za sebou včetně 12 sekund v pěti proti třem. Po něm po návratu z trestné lavici měl možnost Hlinka, ale Hamerlíka neprostřelil.

V největší třinecké přesilovkové šanci zlomil Polanský při střele hokejku. V další šanci centr druhého útoku Ocelářů v 54. minutě po průniku Draveckého zamířil do lapačky Novotného. Vzápětí byl vyloučen Milan Doudera na dvě plus dvě minuty za krvavé zranění Rolinka vysokou holí, ale Sparta prodloužení neodvrátila.

V prodloužení rozhodl po 105 vteřinách Hlinka, když dorazil do branky puk, který zůstal ležet za Hamerlíkem.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 31. J. Hlinka (Rolinek, K. Pilař), 62. J. Hlinka (Sabolič, K. Pilař) - 24. Polanský (Adamský, Galvas). Rozhodčí: Hodek, Šír - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 11.027. Stav série: 2:2.

Sparta: F. Novotný - Ďaloga, J. Mikuš, K. Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger - Kumstát, Pech, Vondrka - Sabolič, J. Hlinka, Rolinek - Forman, D. Přibyl, Buchtele - Réway, Dragoun, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.

Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera - Hrňa, Klepiš, Ružička - Dravecký, Polanský, Adamský - Ciencala, Plíhal, Orsava - Chmielewski, Pechanec, Marek Růžička. Trenéři: Kalous a Varaďa.