Kometa přetlačila Spartu, Třinec se proti Litvínovu probudil

4. 10. 2015 18:07
V osmém kole extraligové sezóny zvítězil Liberec s Chomutovem 3:2 po prodloužení. Karlovy Vary doma podlehly Zlínu 1:2. V dalších zápasech přetlačila Olomouc Pardubice 2:1 a Plzeň si venku po výsledku 6:2 vyšlápla na Hradec Králové. V repríze letošního finále porazil Třinec Litvínov na jeho leďe 4:1 a Kometa doma přestřílela Spartu 5:3.
Brněnští fandové slaví vítězství proti Spartě
Brněnští fandové slaví vítězství proti Spartě | Foto: Lukáš Caha

Liberec - Hokejoví Bílí Tygři si v neděli připsali třetí vítězství v řadě a dál bojují o vedení tuzemské extraligy. V napínavém souboji porazili po prodloužení Chomutov.

Mizérie Karlových Varů pokračuje. S doposud posledním Zlínem prohrála Energie i přes nedávné změny v kádru 1:2 a vystřídala ho na chvostu tabulky. Navíc domácí kapitán Radek Duda vyfasoval trest ve hře za úder hlavou.

Plzeň si venku vyšlápla na Hradec Králové, když vyhrála 6:2. O rozhodující branku se postaral v oslabení Indrák a posunul Škodovku do čela extraligy.

Kohouti z Olomouce zažívají výborné časy. V dnešním duelu přetlačili Pardubice 2:1 a prodloužili vítěznou šňůru na pět zápasů. Naopak ani velké pokuty po zápase s Vítkovicemi Dynamo nenastartovaly.

Z letargie se pomalu probouzí Třinec, který v repríze letošního finále porazil na zimním stadionu Ivana Hlinky Litvínov 4:1. Oceláři udeřili třikrát v přesilových hrách.

V posledním dnešním utkání porazila Kometa doma Spartu 5:3. Vyrovnanou partii rozhodl v 56. minutě Hynek Zohorna.

Liberec doma letos ještě neprohrál

Bílí tygři porazili v 8. kole hokejové extraligy na svém ledě Chomutov 3:2 v prodloužení a i nadále zůstávají doma neporaženi. Naopak Chomutov po prohře s Olomoucí a Karlovými Vary zaznamenal třetí porážku v řadě. Hosté měli zápas výborně rozehraný, díky dvěma zásahům Tomáše Pospíšila vedli již 2:0, domácí ale zásluhou tří přesilovkových branek vývoj zápasu otočili. Vítěznou trefu zaznamenal Petr Jelínek, třemi se pod obrat podepsal Petr Vampola.

Chomutov předvedl bleskový nástup do utkání a hned po dvaceti vteřinách měl dobrou šanci Vondrka. Hostující nápor ale zbrzdil faul Rýgla. Poté převzali iniciativu Bílí Tygři, dobré šance si vypracovali Bulíř a Vampola. Nebezpečně pálil rovněž Radivojevič.

Piráti zahrozili znovu až v 15. minutě. Po Kašeho akci pálil do odkryté branky Vondrka, na brankové čáře ale Lašáka zastoupil obětavý Ševc. Šestnáct vteřin před koncem první třetiny šli ale hosté přece jen do vedení. Hřebejk - ač faulovaný - nabil Pospíšilovi a ten tvrdou střelou propálil Lašáka. Liberecký Bulíř navíc za svůj faul kolenem vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Do druhé třetiny tak vstupovali Chomutovští v početní převaze. A když navíc Řepík vyhodil kotouč mimo hřiště, měli k dispozici dlouhou přesilovku v pěti proti třem. Tu hosté bleskově využili, když se podruhé v utkání trefil Pospíšil. Piráti měli i další šance, s těmi si ale poradil Lašák. Snížit mohl v polovině utkání Vampola, odkrytou Hanuljakovu branku však těsně minul. Dobrou šanci měl také Bakoš, brankář hostí výborně zasáhl. Domácí se tak snížení dočkali až v následné přesilovce. Po krásné kombinaci první formace střílel do zcela odkryté branky Řepík - 1:2.

Třetí dějství zahájil svým únikem agilní Vondrka, tváří v tvář Lašákovi ale neuspěl. Následně hosté zbytečně faulovali a domácí v přesilové hře vyrovnali. Přesnou ranou nad Hanuljakovo rameno se prosadil Vampola. Vedení mohl hostům vrátit Červenka, jenže Lašák se proti jeho střele skvěle přesunul. Rozhodnutí měl v poslední minutě třetí třetiny na hokejce domácí Vitásek, Hanuljak se však vyznamenal. Dramatické utkání tak dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase byl vyloučen hostující Květoň a Liberci se naskytla ideální příležitost dokonat obrat. Nabídnutou šanci využil - po nádherném Vampolově pasu rozhodl o osudu utkání Jelínek.

Radek Duda vyfasoval trest ve hře

Hokejisté Zlína vyhráli na ledě Karlových Varů 2:1. Dosud poslední Berani přeskočili výhrou svého dnešního soka v tabulce. Energie potřetí za poslední svá čtyři vystoupení nebodovala. Rozhodl útočník Martin Cibák.

Po čistce v kádru a vydařeném utkání v Chomutově nastoupila dnes Energie proti Zlínu, jež kvůli poruše chladícího zařízení na svém stadionu nesehrál 10 dní soutěžní zápas. Hned v úvodních minutách se uvedli nové karlovarské akvizice, když Ivan Rachůnek bombou z mezikruží vyzkoušel Kašíka a následně Bulík nastřelil tyč.

Nejzásadnější momenty úvodního dějství však přišly ve čtvrté minutě. Po avizovaném vyloučení Marosze došlo ke konfliktu mezi Kotvanem a Dudou, který Duda zakončil úderem hlavou a za tento úlet obdržel od rozhodčích trest na pět minut a do konce utkání. Hostům se tak naskytla mimo pětiminutové přesilovky i dvouminutová výhoda dvou mužů v poli navíc. Tuto výhodu hned po ll vteřinách využil z bezprostřední blízkosti Říčka. Branku však musel ještě potvrdit videorozhodčí.

Ve 13. minutě mohl navýšit rozdíl ve skóre Aleš Holík, jeho střela však pouze trefila tyč domácí branky. Největší šanci Energie si vzápětí vytvořil Vachovec, ale v pádu přestřelil zcela odkrytou branku.

Úvod druhé dvacetiminutovky vyšel lépe domácím, když nejdříve Bulík při samostatném nájezdu ještě neuspěl, ale ve 23. minutě srazil pádem pod nohy Kašík ujíždějícího Marosze. Ten nařízené trestné střílení proměnil přesnou střelou mezi betony zlínského gólmana.

V dalším průběhu zápasu se do větších příležitostí dostávali hosté, po nahrávce Čachotského bez přípravy střílel Sedláček a ve 32. minutě si bombou z mezikruží na Závorku nepřišel Ondráček. Vrátit vedení na svou stranu se hostům podařilo o tři minuty později, kdy po nahrávce Kubiše prostřelil bombou z pravého křídla strážce karlovarské branky Cibák.

Ve třetí části vyvinuli Západočeši velký tlak, který vyústil v obrovské příležitosti agilního Bulíka, Haščáka a sérii vyloučení zlínských hráčů. V 56. minutě mohli naopak navýšit skóre Berani, když opět měli příležitost hrát 101 vteřin přesilovku pět na tři. I když hráči z lázeňského města toto oslabení přestáli a poslední minutu hráli power play, úporná obrana hostí v čele s výtečným Kašíkem jim vyrovnat nedovolila.

Plzeňští se osamostatnili v čele ligy

Škodovka z Plzně na ledě Hradce Králové dominovala a zvítězila vysoko 6:2. Západočeši rozhodli pěti góly ve třetí třetině, připsali si čtvrtý úspěch v řadě a zůstávají na čele tabulky, kde je díky odpolední výhře nad Chomutovem jen krátce vystřídal Liberec. Tři body za gól a dvě nahrávky si v dresu vítězů připsal zkušený útočník Ondřej Kratěna.

V brance hostů, jimž chyběli zranění forvardi Hossa s Hollwegem, se představil zkušenější Machovský, pro něhož to byl stý start v extralize. Naopak do domácí sestavy, ale až ve třetím útoku, se vrátil střelec Bednář, který v pátek chyběl kvůli nemoci.

Během první třetiny byla Plzeň mírně lepší, i když první šanci měl domácí Červený. Toho však zastavil Machovský. A také hradecký gólman Svobody se činil - v největší příležitosti zabránil ve skórování Kubalíkovi. Nepřišel si na něj ani kapitán Kratěna, jehož ránu vytlačil ramenem. Vzruch přinesl také atak hostujícího Poletína na Svobodu. Plzeňského hráče však při strkanici ztrestal domácí zadák Vašíček.

Ve druhé části už se skóre měnilo. Přišly dvě branky ve dvou minutách. Nejprve si svou první extraligovou trefu připsal hostující mladík Kristl. Devatenáctiletý útočník dostal ve 24. minutě perfektní přihrávku na modrou čáru, unikl obráncům a chladnokrevně zakončil. Potvrdil tak pověst velkého střeleckého talentu. Jenže domácí zareagovali bleskově a podařilo se jim využít přesilovku při vyloučení hostujícího matadora Kadlece. Opět zafungovala spolupráce druhého útoku: Ihnacakovu střelu totiž dorazil velmi důrazný Köhler.

Zlom v zápase přineslo závěrečné dějství. A to v rozmezí jediné minuty, kdy se dvakrát prosadil vedoucí tým tabulky. Ve 46. minutě přihrál ze strany puk před branku Schleis a tam jej v souboji s Vašíčkem dotlačil do brány Sklenička. O 58 vteřin později nahodil Kracík puk ze středu útočného pásma na bránu, před níž clonil Indrák, který kotouč tečoval ve vzduchu. Svoboda zareagoval na střelu do výšky a po změně směru neměl šanci.

Rovněž další tři góly padly ve zběsilém tempu za dvě a půl minuty. Nejprve plzeňský Kracík zakončil perfektní kombinaci a trefil se po přihrávce z pravé strany. Poté překvapil hradecký Troliga Machovského střelou téměř od mantinelu. Jenže vzepjetí domácích hosté rychle uťali: Bližňák zužitkoval Kratěnovu přihrávku od zadního mantinelu a Škoda vedla znovu o tři branky. Definitivní rozhodnutí přišlo při hradecké power play, když se do prázdné brány trefil z půlky hřiště Kratěna.

Olomoučtí zvítězili popáté za sebou

Hokejisté Olomouce přetlačili Pardubice těsně 2:1. Hanáci vedli v průběhu duelu o dva góly a vyhráli popáté za sebou, hostující Východočeši neuzavírají tabulku jen zásluhou skóre, které mají lepší než Karlovy Vary.

Zatímco domácí kouč Venera neměl důvod měnit sestavu, v pardubické došlo po poslední domácí prohře s Vítkovicemi (1:6) hned k několika změnám. Po vyrovnaném úvodu se v páté minutě k první vážnější možnosti dostali Hanáci: Holcovi se otevřel střed obranné třetiny hostí a střelou zápěstím z mezikruží vyzkoušel pozornost Maxwella.

Následně hrály Pardubice dvě přesilovky, v té první Konráda z dálky dvakrát prověřil Čáslava. Ve druhá dvakrát pálil Petr Sýkora, ale vždy mu do rány obětavě lehnul Skrbek. I Olomouc si zahrála v první části ve dvou početních převahách. Domácí tým ale zahrál obě přesilovky špatně, až v samotném závěru se dostali do výborné šance Vodný s Eberlem, jenže Maxwell byl opět připravený.

Ve druhé části nejprve oba celky neuspěly přes slibné šance v přesilovce. V polovině duelu už šli ale Kohouti do vedení. Eberle zpoza branky čekal na najíždějícího spoluhráče tak dlouho, až se rozhodl si sám vyjet do palebné pozice a dorážkou dostal puk za Maxwella.

Olomouc se dostala na koně a zamknula na minuty Pardubice v jejich pásmu. Z tlaku se rekrutovalo i vyloučení pardubického beka Zdráhala. Hosté se ubránili, stejně jako při útoku třetí pětky domácích, který zakončoval do připravené Maxwellovy lapačky Zeman. Ještě před přestávkou vyděsil domácí fanoušky velkou chybou Vyrůbalík, jemuž sebral puk Sýkora, ten našel volného Poulíčka, který v pádu netrefil odkrytou branku Hanáků.

Ve třetí třetině už hráli domácí opatrněji a Pardubice naopak chtěly srovnat. Ve 47. minutě se to mohlo povést Marcinkovi, jehož tečovanou střelu viděl Konrád na poslední chvíli, ale stačil ještě lapačkou zažehnat nebezpečí. Kohouti odpověděli akcí Jergla, kterého našel před brankou Kucharczyk. Jenže Maxwellova lapačka již poněkolikáté v utkání čarovala.

Olomouc mohla pojistit vedení v 50. minutě, ale Valentova střela od modré skončila na horní tyči. V 53. minutě se to už Hanákům povedlo. Důraz před brankou uplatnil Holec a zvýšil na 2:0. Čtyři minuty před koncem hosté zápas zdramatizovali, když se dobře ukrytou střelou trefil Kolář. Olomouc ale ubránila i power play hostí a vyhrála popáté za sebou.

Oceláři se proti mistrovi zvedli

Oceláři z Třince porazili v repríze finále minulého ročníku extraligy mistrovský Litvínov na jeho ledě 4:1 a vyhráli tak druhý z posledních šesti zápasů. Utkání 8. kola nejvyšší soutěže rozhodli Oceláři v přesilových hrách, ve kterých třikrát skórovali.

Duel pro Severočechy nezačal dobře. Ve 3. minutě byl vyloučen Frolo a hosté hned úvodní přesilovku využili. Po individuální akci otevřel skóre Irgl. Navíc vzápětí dostal pětiminutový trest za faul kolenem Jurčík a Oceláři využili i další dlouhou početní výhodu. Na konci vzorové kombinace byl Orsava, jenž zakončoval do prázdné branky.

Verva se do první vážnější šance dostala až ve 13. minutě. Osamocený Hanzl však dorážel vedle. Podobně si o tři minuty později vedl i Písařík. I díky tomu měl třinecký gólman Hrubec, jenž dostal podruhé v sezoně přednost před Hamerlíkem, v první třetině jen čtyři zákroky. Domácí Janus byl ve větší permanenci, připsal si 16 zákroků.

Litvínov mohl snížit v 56 sekund dlouhé přesilové hře pět na tři, na Hrubce však Lukeš v největší šanci nevyzrál. V pokračující klasické početní výhodě se neprosadil ani Hübl. A hosté za to úřadujícího mistra potrestali. Ve 29. minutě zůstal sám před Janusem Klepiš a postaral se o třetí branku Ocelářů. Mistr světa z roku 2010 si tak připsal premiérovou trefu v sezoně.

Až poté se ke slovu dostali domácí. V polovině utkání snížil Jánský a Severočeši měli následně i další příležitosti k většímu zdramatizování duelu. Ve třetí třetině však doplatili na nedisciplinovanost a tři tresty v rychlém sledu za sebou. Na 4:1 zvýšil při přesilovce pět na tři Dravecký. Souboj tabulkových soupeřů tak byl rozhodnutý. Litvínov posedmé za sebou nedokázal vyhrát za tři body, předešlá dvě vítězství si totiž připsal po nájezdech.

Kometa ukončila sérii tří porážek

Kometa Brno ve vyrovnaném utkání nakonec přetlačila Spartu Praha 5:3. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika ukončili sérii tří porážek, v níž Brňané získali pouze bod. Sparta, která už pět zápasů čeká na tříbodové vítězství, třikrát dotáhla jednobrankový náskok soupeře, počtvrté se jí už však vyrovnat nepodařilo a sama si připsala třetí neúspěch za sebou.

Sparta začala agresivně a důrazem v osobních soubojích přehrávala soupeře. Do slibnější šance se dostala v osmé minutě, kdy Hlinka z úhlu netrefil zcela odkrytou branku. Vzápětí zachytil ve středním pásmu špatně založený útok protivníka Kováčik, který pohotově našel zcela volného Vondráčka a ten dělovkou prostřelil brankáře Pöpperleho. Tlak Sparty otupila v přemíře bojovnosti postupně dvě vyloučení, početní výhodu navzdory územní převaze Kometa nevyužila. Aktivní napadání vyneslo Spartě v 17. minutě vyrovnání. Pech vybojoval v roku kluziště kotouč a z jeho přihrávky Sabolič našel skulinku v brněnské brance.

V hokeji bohatém na osobní souboje měla ve druhé třetině více ze hry Kometa, která těžila z kvalitní defenzívy a rychlých protiútoků. Aktivita a častější střelba se odrazila i v slibných šancích. Tísněný Čermák při sólovém nájezdu už nestačil přesně zacílit branku a ve 27. minutě trefil tyčku Ostřížek.

Až v závěru druhého dějství se nabídla Kometě téměř dvě minuty dlouhá přesilovka pět na tři. Vyloučeného Čajkovského následoval po sedmi sekundách na trestnou lavici po vyhození kotouče do ochranné sítě za brankou Polášek. Početní převahu zužitkoval po Kaberleho přihrávce na druhý pokus Jan Hruška.

Také Sparta využila v úvodu třetí třetiny přesilovou hru, při níž srovnal skóre Přibyl. Po tomto gólu Sparta na chvíli ožila, rychlé akce se střídaly na obou stranách. Potřetí posunul v zápase Kometu do těsného vedení v 52. minutě Čermák, jenže jen o dvě minuty později opět srovnal skóre Piskáček.

Čekání na chybu vyšlo Brňanům. Čtyři minuty před koncem Réway naslepo zadovkou nahrál puk přímo na hokejku Hynku Zohornovi, který bekhendem překonal bezmocného Pöpperleho. Dvě minuty před koncem zkusila Sparta hru bez gólmana. Doplatila na chybu na modré čáře a Burian střelou do prázdné branky pečetil vítězství Brna.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

8. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 3:2 po prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Řepík (Birner, Vampola), 47. Vampola (Birner, Řepík), 64. Jelínek (Vampola) - 20. Pospíšil (Hřebejk), 22. Pospíšil (Červenka, Vondrka). Rozhodčí: Šír, Lacina - Lhotský, J. Svoboda.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk, Ulrych - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Stránský, P. Jelínek, Krenželok - Jonák, Lakatoš, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Chomutov: Hanuljak - Jánošík, Drtina, Rýgl, Dlapa, Šidlík, Tejnor, Blaha, Kranjc - Hovorka, Dušek, Hřebejk - Červenka, V. Růžička ml., Vondrka - Pospíšil, Sklenář, Tomica - Kämpf, D. Kaše, L. Květoň. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Marosz z tr. střílení - 4. Říčka (T. Sýkora), 35. Cibák (Kubiš, T. Sýkora). Rozhodčí: Šindler, Hribik - D. Jelínek, Pešek.

Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Gulaši, Dvořák, Bičánek - Duda, Marosz, T. Rachůnek - V. Tomeček, Haščák, I. Rachůnek - Koblasa, Bulík, Vachovec - Gorčík, Zadražil, T. Rohan. Trenéři: Mlejnek a Mariška.

Zlín: Kašík - A. Holík, Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček - T. Sýkora, Cibák, Kubiš - Ondráček, P. Holík, Veselý - Čachotský, Roman Vlach, Říčka - Okál, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 2:6 (0:0, 1:1, 1:5)

Branky a nahrávky: 25. Köhler, 51. Troliga - 24. Kristl (Preisinger), 46. D. Sklenička (Schleiss), 47. Indrák (Kracík), 50. Kracík (Kratěna, Lev), 52. Bližňák (Kratěna, Pulpán), 57. Kratěna. Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5037.

Hradec Králové: A. Svoboda - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Jank - J. Kudrna, T. Knotek, Dej - Köhler, Ihnacak, Courchaine - Bednář, Tvrdík, Červený - R. Pilař, Troliga, Kopta. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Kracík, Kubalík - J. Sýkora, Lev, Johnson - Poletín, Preisinger, Kristl. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Eberle (Skrbek), 53. Holec - 56. Kolář (J. Havlík, Marcinko). Rozhodčí: Pešina, Polák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 5071.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek - Kafka, J. Knotek, Laš - Holec, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Pardubice: Maxwell - Gregorc, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Bokroš, Zdráhal, Ščotka, Šeda - P. Sýkora, Poulíček, Rolinek - J. Svoboda, Nahodil, Tybor - A. Havlík, Marcinko, Starý - Půhoný, Tomášek, Kolář. Trenéři: M. Říha ml. a Baďouček.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Jánský (Hübl, Lukeš) - 4. Irgl (Polanský), 7. Orsava (Plíhal, Irgl), 29. Klepiš (Polanský), 46. Dravecký (Irgl, Hrňa). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda - Suchánek, Hynek. Vyloučení: 4:3, navíc Jurčík (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 4045.

Litvínov: Janus - Frolo, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, Gula, T. Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Písařík, Gerhát, M. Hořava - I. Řehoř, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík a Weissmann.

Třinec: Hrubec - Klesla, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek - Irgl, Kreps, Orsava - Klepiš, Plíhal, Svačina - Hrňa, Polanský, Rufer - Dravecký, Jašek, Chmielewski - Rákos. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Kováčik), 38. J. Hruška (Kaberle), 52. L. Čermák (Dočekal), 56. H. Zohorna, 59. Burian - 17. Sabolič (Pech), 42. Přibyl (Réway, Buchtele), 54. Piskáček (Buchtele). Rozhodčí: Čech, Hradil - Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Stehlík, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec, Ptáček - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, H. Zohorna, Jan Káňa II - Dočekal, L. Čermák, Burian - R. Zohorna, Koreis, Tenkrát. Trenéři: Hadamczik, Beran a Pokorný.

Sparta: Pöpperle - Čajkovský, Barinka, Polášek, Piskáček, Eminger, Hrbas - Sabolič, Pech, Kumstát - Forman, J. Hlinka, Klimek - Réway, Přibyl, Buchtele - Netík, Cingel, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.