Litvínov přetlačil po nájezdech Chomutov, Sparta veze tři body z Plzně

22. 11. 2015 17:30
Extraliga pokračuje 22. kolem. Do Karlových Varů přijela Olomouc. Kometa doma přivítala Třinec. V Litvínově se představil Chomutov. V Plzni hrála Sparta. Liberec doma poměřil síly s Pardubicemi a v Hradci viděli diváci zápas s Mladou Boleslaví.
Výhru Litvínovu vystřelil v nájezdech František Lukeš
Výhru Litvínovu vystřelil v nájezdech František Lukeš | Foto: Milan Kammermayer

Karlovy Vary - Na západ Čech do Karlových Varů přijela hokejová Olomouc. Na branky chudý zápas vedla domácí Energie od druhé třetiny, ale Olomouc dvěmi góly ve třetí třetině otočila zápas a vyhrála 2:1. Vítěznou branku si dvě minuty před koncem připsal Petr Kafka. Olomouc se i díky této výhře dále drží v elitní šestce extraligy.

Kometa přivítala Třinec, souboj dvou týmu, kterým se v poslední době nedaří vedla Kometa po dvou třetinách už 3:0. Oceláři se na začátku poslední periody vzchopili a dvěmi slepenými góly zápas zdramatizovali. Nakonec se radovala Kometa po výsledku 3:2, která přežila i závěrečnou hru bez brankáře hostí a připsala si druhou výhru z posledních šesti zápasů.

Už to vypadalo, že Litvínov proti Chomutovu po osmi prohraných zápasech zabere za tři body. Ani vedení o dvě branky, ale nakonec nestačilo. Michal Vondrka v poslední minutě při hře bez brankáře vyrovnal na 2:2. A poslal zápas do prodloužení. Utkání rozhodly až samostatné nájezdy po kterých se radoval Litvínov zásluhou Františka Lukeše.

Šlágr kola se odehrál v Plzni, kde přijela pražská Sparta. V prvních dvou třetinách se hrál opatrný hokej, po kterém vedla Sparta 1:0. Brankový pytel se roztrhl až ve třetí periodě. Sparta zvítězila v Plzni 4:2 a na svého dnešního protivníka ztrácí už jen 2 body.

Liberec doma proti Pardubicím rychle vedl. Dvoubrankový náskok z první třetiny nakonec udržel. Pardubičtí zápas zdramatizovali necelé čtyři minuty před koncem, ale Tygři vítězství udrželi a navýšili náskok v čele ligy na čtyři body.

Hradec Králové doma odehrál velmi opatrné utkání proti Mladé Boleslavi. Po šedesáti minutách svítilo na kostce skóre 1:1. Zápas nerozseklo ani prodloužení, v nájezdech vystřelil bonusový bod Mladé Boleslavi druhým gólem v zápase Radan Lenc.

Olomouc rozhodla 2 minuty před koncem

Úvodní dějství nabídlo podívanou plnou nepřesností. Úporný hokej se zabezpečenými obranami pokračoval i ve druhé třetině.

Až ve 27. minutě při vyloučení Houdka prolomil bezbrankový stav Bartek, který Konrádem vyraženou střelu z Gulašiho hole zametl do olomoucké branky.

Zvýšená aktivita přinesla hostům odměnu ve 42. minutě, kdy zaváhání Gulašiho v obranném pásmu potrestal pohotovou střelou zápěstím Vodný. Když to již vypadalo na prodloužení, propadla Energie na útočné modré čáře a přečíslení dvou na jednoho využil Kafka, který rozhodl zápas.

Kometa nakonec udržela náskok

Převahu Komety v první třetině zužitkoval v 10. minutě svým premiérovým gólem v extralize Raška. Od 12. minuty postrádal Třinec obránce Kleslu, který si po srážce u mantinelu poranil rameno a byl převezen na vyšetření do nemocnice.

Přesto se hostům nabídla možnost srovnat skóre při 85 sekund dlouhé přesilovce pět na tři. V početní převaze ale hosté nenašli způsob, jak překonat precizní defenzívu soupeře. Naopak Kometa využila hned první přesilovku, když za pouhých 13 sekund gólem Ostřížka zvýšila náskok.

K dalšímu zvýšení náskoku dopomohla Kometě druhá přesilovka, při níž ve 26. minutě brankář Hrubec neudržel po Kováčikově střele od modré čáry kotouč, který mu proklouzl do sítě.

V úvodu závěrečné třetiny se podařilo Ocelářům nečekaně vykřesat naději na zvrat. Domácí hokejisté pod dojmem tříbrankového náskoku polevili. Ve 43. minutě do té doby pozorně chytajícího Čiliaka překonal Dravecký a o tři minuty později přidal druhý gól Hrňa. Kometa však nakonec těsný náskok ubránila.

Litvínov utnul sérii porážek

Domácím se vydařil vstup do utkání po minutě hry fauloval hostující Květoň a Verva dokázala početní výhodu využít a ve 2. minutě vedla zásluhou Kubáta.

Na rozdíl dvou branek zvýšil domácí Pavlík v 10. minutě. Jeho tečovaná střela od modré čáry propadla až za Kopřivovy záda.Tím utkání pro Kopřivu skončilo, kouč Růžička místo něj do hry poslal Strmeně.

Na začátku druhé třetiny navíc měli hosté výhodu přesilové hry pět na tři, kterou zužitkovali. Januse překonal od modré čáry Rutta.

V 58. minutě byl totiž již podruhé vyloučen za posunutí branky Frolo a hosté závěrečný nápor, při kterém navíc odvolali brankáře, využili k vyrovnání. Januse překonal Vondrka. Poslední minutu prodloužení měli hosté navíc výhodu další přesilové hry, o vítězi duelu však rozhodly až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí: Strmeně překonali Lukeš a Hanzl.

Sparta prodloužila bodovou sérii

Z prvního gólu v zápase se radoval Kumstát až v polovině druhé třetině, když ujel Jeřábkovi a uspěl s bekhendovým zakončením po ledě.

Ve 48. minutě potrestal při přesilové hře vyloučení Formana svižnou střelou zápěstím Lev, jenž vyrovnal. O necelé tři minuty později však zužitkovali početní výhodu také Pražané, když Čajkovskému trefu na 1:2 křížnou přihrávkou připravil Hlinka. Domácí odpověděli v 52. minutě také během přesilovky, ve které skóroval střelou bez přípravy opět Lev.

Stav 2:2 vydržel ale pouze necelé dvě minuty, v jejichž průběhu Pecha vychytal Machovský a Kudrna mířil do pravé tyče. Poté však po střílené přihrávce Poláška rozhodl o výsledku utkání zblízka pohodlně Netík a výhru hostů navýšil po samostatném úniku na 2:4 Hamilton.

Liberec jde do trháku

Domácí Liberec měl skvělý vstup do utkání a již ve třetí minutě otevřel skóre z rychlého protiútoku Valský. V 10. minutě přidal druhý gól Birner, jenž po přihrávce Birnera využil chyby v rozehrávce hostů.

V závěru první třetiny ještě vzplály emoce, když Ševc najel do Štajnocha a byl vyloučen do konce utkání.

Pardubičtí se před Schwarze dostávali spíše sporadicky a prakticky ho neohrozili.

Čtyři minuty před koncem ale putoval na trestnou lavici Kajínek a hosté tentokrát nabídnutou šanci využili. Na dostřel dostal Pardubice důrazný Poulíček - 2:1. V závěru ještě hosté zkusili hru bez brankáře, kýženého vyrovnání se ale nedočkali.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

22. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Bartek (Gulaši, Bulík) - 42. Vodný (Eberle, Ondrušek), 58. Kafka (T. Mikúš, A. Zeman). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Hynek, Belko. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3164.

Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Dvořák, Gulaši, Rodney - Huna, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Vachovec - Harkabus, Kůs, Koblasa - Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek

Olomouc: Konrád - Houdek, Rašner, Valenta, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Matai, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Raška (Dočekal), 18. Ostřížek (J. Hruška, Kováčik), 26. Kováčik (V. Němec) - 43. Dravecký (Kopecký, Linhart), 46. Hrňa (Nosek, Polanský). Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SR) - Lukš, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Štindl, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Kuboš, Hanzlík - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - T. Svoboda, L. Čermák, J. Káňa II - H. Zohorna, Koreis, Burian - Raška, Dočekal, P. Mrázek. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Klesla, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera, Galvas - Klepiš, Kopecký, Dravecký - Irgl, Polanský, Hrňa - Rákos, Plíhal, Adamský - Matuš, M. Růžička, Rufer - Christov. Trenéři: Mucha a Malík.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Kubát (Jánský, Hübl), 10. F. Pavlík (Hübl, Lukeš), rozhodující nájezd Lukeš - 22. Rutta (Skinner, Červenka), 60. Vondrka (Červenka, Rutta). Rozhodčí: Hodek, T. Horák - Kis, Lučan. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:1. Diváci: 5364.

Litvínov: Janus - T. Pavelka, Baránek, Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo - Válek, Hanzl, Trávníček - Jánský, Hübl, Lukeš - Havlíček, Piroš, M. Hořava - Smolka, Gerhát, Jurčík. Trenéři: Rulík, Weissmann a Šlégr.

Chomutov: M. Kopřiva (10. Strmeň) - Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Dlapa - Pospíšil, Červenka, Tomica - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Chlouba, Kämpf, Hřebejk - R. Veselý, Dušek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 48. Lev (Kracík), 52. Lev (Jeřábek, Kracík) - 36. Kumstát (Eminger), 50. Čajkovský (J. Hlinka, J. Mikuš), 54. Netík (Polášek), 56. Hamilton (Cingel). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 6120.

Plzeň: Machovský - Jeřábek, Chalupa, Holý, Pulpán, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Poletín, Bližňák, Johnson - J. Sýkora, Preisinger, F. Suchý - Schleiss, Lev, M. Beran. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Sparta Praha: Lukáš - Čajkovský, Barinka, Eminger, Polášek, Hrbas, J. Mikuš - Netík, Klimek, Buchtele - Sabolič, J. Hlinka, Kumstát - Hamilton, Cingel, A. Kudrna - M. Procházka, Pech, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Valský (P. Jelínek), 10. Birner (Řepík) - 57. Poulíček (Voženílek). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:11, navíc Ševc (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 5578.

Liberec: Schwarz - Ševc, Říha, Havlín, Šimek, Plutnar, Výtisk, Kajínek - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - D. Špaček, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Ščotka, L. Havlík, M. Šeda - J. Svoboda, Redenbach, Marcinko - Moučka, Nahodil, Šimun - Poulíček, Tomášek, Voženílek - Pipek, Kaut, Panna. Trenéři: Král a Zadina.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Courchaine (Frühauf, K. Pilař) - 7. Lenc, rozhodující sam. nájezd Lenc. Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5012.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Frühauf, Dietz, Jank, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Červený, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Honejsek, R. Pavlík. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Trončinský, Kučný, Ovčačík, Robar - Jarůšek, D. Výborný, L. Pabiška - M. Látal, Urban, Pacovský - Lenc, Žejdl, Hyka - Klimenta, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.