Se Zábranským přišlo vítězství. Brno s majitelem na střídačce vyhrálo na jihu Čech

18. 11. 2021 20:51
Hokejisté Brna vyhráli v předehrávce 24. kola extraligy v Českých Budějovicích 3:2, poprvé po čtyřech zápasech naplno bodovali a posunuli se z 11. na 9. místo.
Libor Zábranský
Libor Zábranský | Foto: Lukáš Caha

Na střídačku Komety se na jihu Čech poprvé od konce minulé sezony postavil šéf klubu a bývalý hlavní kouč Libor Zábranský, který doplnil realizační tým trenéra Jiřího Kalouse.

Jihočeši se přitom už po 106 vteřinách radovali z vedení. Roth za brankou při pokusu o rozehrávku trefil Pecha, puk se odrazil k Ondráčkovi, který vybruslil před Tomka a bekhendem otevřel skóre.

V 6. minutě Kometa vyrovnala. Percy přišel za brankou o puk v souboji s Muellerem, Zaťovič našel Holíka, jenž uspěl sám před Hrachovinou.

Vrátit domácím vedení mohl po Ondráčkově přihrávce Pech, ale gólman Komety zasáhl. Za hosty měl možnost v přesilové hře z pozice mezi kruhy Vincour, ale Hrachovina jeho střelu zlikvidoval.

V úvodu druhé části měl možnost hostující Horký a ve 23. minutě českobudějovický Hanzl trefil levou tyč. V čase 24:36 se Kometa dočkala obratu ve skóre v přesilovce při Vondrkově trestu. Percymu se nepodařilo vyhodit puk, zmocnil se ho Vincour a z otočky forhendem překonal domácího gólmana. Vzápětí se dostal sám před Hrachovinu Horký, ale s blafákem do forhendu neuspěl.

Motor marně dobýval obranu soupeře a větší šance měla Kometa. Hrachovina ještě kryl dvě možnost Pavlíka v rychlém sledu i Ostřížkův pokus, ale ve 32. minutě už po Mageeho přihrávce zvýšil do odkryté branky Horký na 3:1.

Tomek si poradil s Pechovou ranou při přesilové hře domácích a před pauzou mohl zvýšit z dalšího nebezpečného brejku Komety Ďaloga.

Ve 42. minutě dostal domácí na kontakt Novotný, který v přesilovce tečoval před Tomkem Šenkeříkův pokus. Za necelou minutu mohl Novotný i vyrovnat, ale brněnský gólman zasáhl.

Domácí z tlaku vyrovnání nevytěžili, vrátit Kometě dvoubrankový náskok mohli ve 46. minutě Holík s Meluzínem a na Hrachovinu nevyzrál ani Mueller. Brňané se ubránili i při Hollandově trestu. Hrachovinovi pomohla při Pechově trestu v 54. minutě pravá tyč po Ďalogově střele.

V závěru se Kometa ubránila při Vincourově trestu i v závěrečné power play.

Předehrávka 24. kola hokejové extraligy:

HC Motor České Budějovice - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. J. Ondráček (Pech), 42. J. Novotný (Šenkeřík, Pech) - 6. P. Holík (Zaťovič), 25. Vincour (Mallet), 32. L. Horký (Magee, Krištof). Rozhodčí: Pešina, Pražák - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 5887.

České Budějovice: Hrachovina - Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Štich, M. Jandus, Vráblík - Valský, D. Voženílek, Abdul - Gulaš, Pech, J. Ondráček - T. Šoustal, M. Hanzl, M. Beránek - Vondrka, J. Novotný, Holec. Trenér: Modrý.

Brno: M. Tomek - Bartejs, Gulaši, Holland, Ďaloga, Roth, Kučeřík - Vincour, Rákos, Mallet - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Horký, Krištof, Magee - R. Pavlík, Ostřížek, Meluzín. Trenér: Kalous.

1. Třinec 22 15 2 3 2 69:39 52
2. Hradec Králové 21 13 4 0 4 67:37 47
3. Pardubice 22 10 5 2 5 70:54 42
4. Plzeň 23 11 1 4 7 74:63 39
5. Mladá Boleslav 22 11 2 2 7 55:48 39
6. České Budějovice 22 10 1 2 9 67:63 34