reklama

Sedm let pro Varaďu. Třinecký kouč uzavřel nezvykle dlouhý kontrakt

Václav Varaďa na třinecké střídačce Václav Varaďa na třinecké střídačce autor: Milan Kammermayer
Hokejisty Třince nadále povede Václav Varaďa. Oceláři dnes oznámili, že s třiačtyřicetiletým trenérem, jenž je vloni přivedl k extraligovému titulu, prodloužili smlouvu o dalších sedm let.

Varaďa, který na přelomu roku koučoval reprezentační dvacítku na domácím světovém šampionátu v Ostravě, se s tak dlouhým kontraktem stal v české nejvyšší soutěži raritou.

V roce 2015 se Vladimír Růžička upsal Chomutovu na deset let, ale Piráti loni z extraligy sestoupili a bývalý reprezentační trenér v klubu skončil.

"Jsme rádi, že jsme se takto domluvili, byla to jedna z priorit tohoto období. Sedmiletá smlouva nám všem dává smysl pracovat koncepčně, a to rovnou na více úrovních. I proto jsme Vencu jmenovali nově také šéftrenérem celé organizace," uvedl na webu třineckého klubu sportovní ředitel Jan Peterek.

Varaďa je hlavním trenérem Ocelářů od léta 2017, hned v první sezoně dokráčel s týmem až do finále proti Brnu. O rok později už v sérii s Libercem vybojoval zlato. Předtím působil také jako asistent Jiřího Kalouse.

"Pro mě je to velké ocenění mé předchozí práce a jsem rád, že jsem dostal takovou důvěru," řekl Varaďa pro klubový web.

"S vedením jsem našel společnou řeč v tom, jak si všichni představujeme, aby to v klubu fungovalo. Myslím, že se ukázalo, že pokud se pracuje na maximum a dělají se správně dílčí kroky, tak se úspěch dostaví," připojil kouč.

"Vážím si takové důvěry a budu se snažit naplňovat jednotlivé cíle, aby všichni byli spokojení, aby i mladí hráči dostávali šanci v A-týmu. Samozřejmě za předpokladu, že na to budou hokejově a fyzicky mít," dodal dvojnásobný mistr světa, který má za sebou dlouhé roky v NHL.

Pikantní řež na úvod. Motor po návratu začne extraligu s nenáviděným Hradcem Králové Pikantní řež na úvod. Motor po návratu začne extraligu s nenáviděným Hradcem Králové Čtěte zde
reklama