17:00 • Play off hokejové extraligy • 7. semifinále
Liberec
  • 40:46 Řepík (Košťálek)
  • 07:41 Vitásek (Jelínek, Knot)
  • 32:43 Najman (Jelínek)

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu ze sedmého utkání semifinálové série play off hokejové extraligy mezi pražskou Spartou a libereckými Bílými Tygry. Zápas začíná v O2 aréně ve čtvrtek 15. dubna v 17 hodin.

Hokejisty Sparty a Liberce čeká zápas, který by se mohl stát historickým! Ještě žádný tým v dějinách české nejvyšší soutěže totiž nedokázal otočit sérii hranou na čtyři vítězné zápasy z 0:3 na 4:3! Pražané k tomu však mají skvěle nakročeno. Přestože už byli krok od vyřazení, Liberečtí nevyužili ani jeden mečbol a rázem je vyrovnáno! O postupujícím do finále tak rozhodne právě dnešní duel.

Sestava Sparty

Sestava Liberce

Sestavy obou týmů známe, pojďme si připomenout dosavadní průběh série!

Do úvodního duelu semifinále nevstoupila domácí Sparta špatně a po úvodní části vedla. Pak se ale rozjeli Bílí Tygři, Jaroslav Vlach nasázel hattrick a domácí prohráli 1:5. V odvetě pak Liberec už od osmé minuty vedl a Sparta padla 1:3. Blízko první výhře byl celek z hlavního města až na ledě soupeře. Vedl o dva góly, v prodloužení ale vystřelil domácím výhru Dávid Gríger a sparťané prohráli 2:3. Dostali se tak jednu porážku od vyřazení.

Pak ale Sparta zabrala a započala velkou stíhací jízdu. Ve druhém zápase na severu Čech zvítězila přesvědčivě 5:0 a doma urvala výhru 3:2 po prodloužení. Šedesát minut nepřineslo ruzuzlení ani v šestém duelu. Pražané sice prokaučovali dvougólové vedení, nakonec se ale radovali opět 3:2 po prodloužení.

Rozhodnutí tak přijde dnes v sedmém utkání!

O druhém finalistovi se bude rozhodovat rovněž až v sedmém utkání. Třinec šel proti Mladé Boleslavi už třikrát do vedení, bruslaři ale pokaždé v odvetě vyhráli a stav po šesti odehraných duelech je 3:3 na zápasy! Rozhodovat se bude na ledě Ocelářů, kde začne sedmé utkání dnes v 19 hodin.

Sparta nemá historicky dobrou bilanci v sedmých zápasech play off. Pražané dosud hráli toto rozhodující střetnutí čtyřikrát, ani jednou z něj ale neodešli jako vítěz! Liberec nastoupil k sedmému utkání pětkrát, dvakrát v něm zvítězil a třikrát padl.

Pražané se v rozhodujícím zápase musí obejít bez důležitého obránce Davida Němečka, který dostal od disciplinárky trest na jeden zápas. V sestavě ho nahradí uzdravený zkušený bek Jan Piskáček. Jak si povede?

00:01

Utkání právě začalo.

00:43

Košťálek chyboval vedle vlastní branky a Sparta za to byla málem potrestaná! Před klecí se dostal ke kotouči Vlach, jenže Machovský byl přirpavený.

01:07

Ihned po buly v útočném pásmu tvrdě vypálil Tomášek, který však branku minul.

02:57

Birner byl dobře postavený na modré čáře, kam také dostal nabito. Machovský ale jeho prudkou ránu zkrotil.

04:03

Matěj Machovský byl opět v permanenci a tentokrát zasáhl betonem. Domácí brankář má v úvodních minutách rozhodně více práce než jeho protějšek.

05:58

Na branku Sparty letěla další rána od modré, tentokrát ji ale obětavě zblokoval domácí Zikmund.

07:12

David Tomášek se individuálně uvolnil až před branku a málem dostal puk za Kváčova záda! Před brankovištěm se následně strhla pořádná mela, kterou musí řešit rozhodčí.

07:41

Liberec dává gól! Zatímco domácí svoji možnost nevyužili, hosté jsou úspěšnější! ONDŘEJ VITÁSEK podpořil rychlý přechod do útoku, dostal puk do volného prostoru a přesnou ranou propálil Matěje Machovského. Asistence: Petr Jelínek a Ronald Knot.

08:55

Sparta mohla rychle odpovědět! Řepík našel před odkrytou brankou Horáka, který se ale po zakončení jen smutně podíval ke stropu arény!

09:54

Sparťané se opět dostali do pásma, ze Sobotkova snažení ale nic nebylo.

10:07

V obraně domácích se objevují slušná okénka. Jednoho z nich teď chtěl využít Musil, který ale s obráncem na zádech nedokázal zakončit.

13:00

Sledujeme hlušší pasáž hry, kdy se kotouč otáčí od branky k brance. Žádné větší možnosti z toho ale nejsou.