reklama

"Šíma není člověk, Šíma je Bůh." Hokejová Sparta truchlí, zemřel populární zlý muž

Hokejový obránce Jaroslav Šíma v roce 1994 při exhibičním utkání na oslavu jeho 50 let. Hokejový obránce Jaroslav Šíma v roce 1994 při exhibičním utkání na oslavu jeho 50 let. autor: ČTK
Známý hokejový tvrďák a opora Sparty Jaroslav Šíma zemřel po dlouhé nemoci ve věku 76 let. Na svém webu to oznámil pražský klub, za který odehrál osm sezon.

V sedmdesátých letech platil za oblíbeného hráče Sparty, legendární je pokřik fanoušků "Šíma není člověk, Šíma je Bůh."

"Zpráva o úmrtí pana Jaroslava Šímy nás velice zarmoutila. Jménem všech sparťanů bych ráda vyjádřila upřímnou soustrast celé jeho rodině," uvedla generální manažerka Barbora Snopková Haberová. Jaroslav Šíma zemřel po dlouhé nemoci ve věku 76 let.

Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Prohlédněte zde

Šíma patřil mezi "zlé muže", proslavil se nekompromisní hrou. "Vzpomínky jsou samozřejmě vynikající, snažil jsem se tu odevzdat to, co jsem mohl, tedy na tehdejší dobu. Zařazení mezi klubové legendy si vážím," řekl Šíma před osmi lety, kdy Sparta klub legend založila.

Odchovanec Karlových Varů hrál za Spartu v letech 1970 až 1978, v tehdejší československé lize získal stříbro a dva bronzy. 

reklama