57. Roth (Růžička)
59. Werek (Doudera)
11. Derner (Hudáček)
32. Redenbach (Lakatoš, Kolmann)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online přenosu z utkání šestého finále hokejové Tipsport extraligy mezi Třincem a Libercem. Oceláři vedou v sérii o Masarykův pohár hrané na čtyři vítězství 3:2 a již dnes si mohou zajistit zisk druhého titulu v klubové historii. Utkání začne v neděli 28. dubna v 17:20.

Obě mužstva bojují ve finále o druhý titul v historii svých klubů. Liberec vyhrál extraligu v roce 2016, Oceláři slavili v roce 2011. Bílí Tygři letos potřetí za poslední čtyři sezony ovládli základní část, do play off šli z nejlepší pozice a vyřadili postupně Mladou Boleslav (4:1) i dvojnásobného úřadujícího šampiona Kometu Brno (4:2). Třinec na své cestě z druhého místa po dlouhodobé části soutěže vyřídili Vítkovice (4:0) a otočil z 0:2 sérii proti Plzni (4:3).

Třinec rozehrál sérii proti Liberci velmi dobře a v prvním utkání na severu Čech zvítězil 2:1. Bílí Tygři následně díky výhře 3:1 srovnali, ale v Třinci pak znovu prohráli 1:4. Čtvrtý duel nabídl poprvé prodloužení, to zvládl Liberec a po výhře 2:1 si vezl domů vyrovnaný stav série.

Páté utkání dospělo v Liberci znovu do prodloužení, které tentokrát až v 87. minutě rozhodl vítězným gólem třinecký Ondřej Kovařčík. Slezané zvítězili v nejdelším zápase extraligové sezony 3:2 a stejným poměrem vedou i ve finálové sérii. Za takového stavu dosud vždy slavil nakonec titul tým, který měl tento náskok k dispozici.

Logo HC Oceláři Třinec
Logo HC Oceláři Třinec | Foto: Aktuálně.cz

Liberec nepředvádí ve finále nejlepší výkony v sezoně, nepodařilo se mu ideálně načasovat formu. Ve čtvrtém zápase na třineckém ledě se Bílí Tygři srovnali s neuznaným gólem na 1:0 i s pozdním vyrovnáním Třince na 1:1. Vrátili se do finálové série a doma následně dvakrát vedli. Jenže po gólu staršího z bratrů Kovařčíkových dostalo jejich sebevědomí další ránu.

Nepříznivou statistiku finálových týmů za stavu 2:3 si Liberec nepřipouští, v Třinci mu však od první minuty půjde o všechno. Svěřenci trenéra Filipa Pešána v mimořádné situaci do Třince dokonce přiletěli letadlem, aby zkrátili čas únavného cestování a ušetřili síly. Zatímco většina týmu takový krok přivítala, obránce Lukáš Derner má z létání hrůzu. Fyzické síly nejspíš ušetřil, ale možná si trochu pocuchal nervy.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - Bílí Tygři Liberec.

Třinecký kanonýr Martin Růžička má v play off na kontě sedm gólů a deset přihrávek. Se 17 body je nejproduktivnějším hráčem vyřazovací soutěže, v tabulce střelců mu se sedmi zásahy sekundují liberečtí Michal Birner a Tomáš Filippi. Obránce Ocelářů David Musil je s osmi body nejlepší ve statistice hodnocení účasti na ledě, bek Tygrů Ladislav Šmíd je zase nejvytíženějším hráčem celého play off s průměrným časem na ledě 28 minut a 21 sekund. Oporami svých týmů jsou oba brankáři Roman Will (Liberec, 93,06 procent) a Šimon Hrubec (Třinec, 92,71 procent).

hokej, extraliga 2018/2019, finále, 4. zápas, Třinec - Liberec, brankář Liberce Roman Will | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Ondřej Kovařčík byl vloni nejlepším nováčkem extraligy, letos čekal v play off na první bod až do pátého finále. Vítězný gól v 87. minutě po střele Chmielewského se však stal nejcennější trefou Kovařčíka v kariéře.

Sestava Třince:

Hrubec (Kantor) - Gernát, Roth, Galvinš, Musil, Husák, Doudera - Werek, Vrána, Růžička - Dravecký, Marcinko (A), Hrňa - Adamský (C), Polanský, Svačina - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Cienciala. Trenér: Václav Varaďa.

Sestava Liberce:

Will (Schwartz) - Derner, Kolmann, Šmíd (A), Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty - Birner, Filippi, Lenc - Ordoš, Hudáček, Valský - Krenželok, Jelínek (C), Zachar - Vlach, Redenbach, Lakatoš. Trenér: Filip Pešán.

Obě mužstva udělala v sestavách oproti pátku několik změn. Do té třinecké se vrátil útočník Jiří Polanský, kterého minule vyřadilo zranění, a nastoupí tradičně s Adamským a Svačinou. Cienciala se kvůli jeho návratu posune zpět na pozici třináctého útočníka. Svá místa v prvním, potažmo čtvrtém útoku si prohodili jiní útočníci Chmielewski a Werek. Ani do šestého finále nezasáhne zraněný kapitán Lukáš Krajíček. Zkušený obránce chybí Ocelářům kvůli otřesu mozku již od konce ledna.

Liberci chybí v sestavě pro důležitý šestý mač útočník Marek Kvapil, který sice v play off nepředváděl tak skvělé výkony jako v základní části, ale rozhodně bude Bílým Tygrům na ledě scházet. Zřejmě zdravotně indisponovaného forvarda zastoupí Dominik Lakatoš, který bude hrát ve čtvrté řadě s Vlachem a Redenbachem. Ordoš se ze čtvrté formace posune na Kvapilovo místo do druhé lajny k Hudáčkovi s Valským.

Radost Liberec po brance Marka Kvapila
Radost Liberec po brance Marka Kvapila | Foto: Milan Kammermayer

Marek Kvapil nehraje kvůli zdravotním problémům v horní polovině těla. Hokejisté za chvíli nastoupí na led a šesté finále bude moci odstartovat.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Šesté pokračování boje o titul se rozjelo. Rothova přihrávka neprošla do útočné třetiny, ale Filippi kotouč neudržel.

1.

Kolmann rozehrál po mantinelu a Hudáček protečoval kotouč do útočného pásma. O něco později zastavil Oceláře ofsajd.

2.

Rozehrávka Liberce skončila zakázaným uvolněním. Na vhazování se sklánějí Jelínek s M. Kovařčíkem.

2.

Třinec na chvilku pokračoval před Willem, ale spolupráce bratrů Kovařčíkových neskončila střelou na branku. Liberec posouvá hru dopředu.

3.

Doudera zastavil puk u modré čáry a Třinec se snaží usadit v pásmu. Husák nahodil jen mimo branku a u kotouče je Vrána.

3.

Redenbach si neobhodil Douderu a Vrána odehrál puk do středního pásma. Lence zbrzdil při průniku do útoku Gernát.

3.

Will udržel Draveckého střelu ze středové osy a připsal si první zákrok. Ještě předtím měli Oceláři štěstí, že se puk od Galvinšovy brusle odrazil jen těsně vedle Hrubcovy branky.

4.

Třinec vstoupil do zápasu o něco aktivněji a možná je na jeho hráčích znát výhoda vedení v sérii. Polanský při přečíslení ztratil rovnováhu a upadl.

5.

Adamský nepřekvapil svým nahozením Willa, na opačné straně to zkoušel Zachar. Po několika odrazech před brankou se puku zmocnil Liberec.

5.

Ševcův pokus od modré čáry zastavil blokující Doudera. Hra se ale dál odvíjí v blízkosti Hrubcovy branky.

6.

Lenc prošel kolem Marcinka, jenže dál už jeho útočná akce nevedla. Dravecký jen posunul puk z obranné třetiny, Bílí Tygři rozehráli přes všechny čáry.

6.

Vyhozený kotouč z třinecké třetiny skončil v obličeji Dernera a liberecký bek se skácel k ledu. Nezaviněný a smolný moment, Derner minul puk rukavicí a odjíždí rychle na střídačku.

7.

Hrubec vytěsnil tvrdou ránu Ševce od modré čáry k mantinelu. Na druhé straně nepustil blokující Vlach ke střele Husáka.

7.

Husák se nakonec k nahození dostal a dorážet mohl Chmielewski, ale minul. Will později zasáhl proti střele Adamského z pravého křídla.

7.

Zacharovo nahození z dálky pokryl Hrubec ve výstroji a přerušil hru. Hráči se ještě lehce postrkávají, bude se pokračovat po komerční přestávce.

8.

Ševc je při chuti a po přihrávce od Šmída zase pálil od modré čáry. Hrubec byl připravený, Dravecký pak zastavil akci Liberce ve středním pásmu.

9.

Valský s Ordošem byli u Hrubce brzy, a tak musel třinecký gólman zakrýt puk i za cenu přerušení. Nikdo nechce v úvodu duelu příliš riskovat.

9.

Hanouskovu přihrávku na modré čáře zachytil jeden z domácích hráčů a prodloužil ho do středního pásma. Třinec se však v útoku nezachytil.

10.

Werek rozjel na levém křídle zajímavou akci Třince a po prvním zákroku Willa zakončoval Svačina. Branka byla odkrytá, ale útočník Ocelářů trefil jen boční konstrukci.

10.

Proti Svačinovi zaklekl Derner, který je po zásahu do tváře v pořádku, a Will se ještě snažil na čáře roztáhnout. Bránu posunul a hra se pozdržela.

11.

Bílí Tygři se snaží zakončovat z každé pozice a Hrubec má už šest zákroků, stejně jako Will. Byť Třinec strávil v útočné třetině o něco více času.

11.

Zničehonic je tu první branka zápasu. LUKÁŠ DERNER naznačil na levé straně střelu a přihrával prudce na Valského před branku. Puk tečoval nešťastně domácí Petr Vrána a přizvedl ho nechtěně přes beton Šimona Hrubce - 0:1! Asistence: Libor Hudáček.

11.

Ryze defenzivní obránce Derner se tedy dočkal prvního gólu v play off. Třinec se po inkasované brance tlačí dopředu, v pásmu kličkuje Dravecký.

12.

Roth v nepřehledné situaci nevěděl, jak naložit s pukem, a raději ho poslal přes všechny čáry. Liberec mohl na rozdíl od Třince vystřídat.

12.

Polanský se vrátil a zamezil v akci Hudáčkovi. Jenže slovenský útočník se po chybě Doudery dostal k puku ještě jednou a přihrál před bránu Vlachovi. Hrubec se však proti jeho zakončení přesunul a zlikvidoval velkou šanci.

13.

PETR VRÁNA po dvou a půl minutách odčinil vlastní gól a vyrovnává! Zkušený útočník, který pořád čeká na první titul v kariéře, si najel na přihrávku Rotha z rohu kluziště a umístil puk přesně k tyči - 1:1! Asistence: Vladimír Roth, Ethan Werek.

14.

O. Kovařčík táhl třinecké přečíslení po levé straně, ale nepovedlo se mu v konečné fázi přihrát ani zakončit.

15.

Lakatoš odehrál puk do středního pásma jen k Husákovi, který si nekomplikoval život a nahodil dopředu. Ani jeden tým se teď nemůže uchytit na kotouči.

16.

Will neměl problém s nahozením Růžičky od hrazení, hra je přerušena. Werek skončil po šarvátce na ledě, ale vylučovat se nebude.

16.

Liberecká střídačka v komerční přestávce nejspíše vyčinila Werekovi, jeho pád se jí zdál přifilmovaný. Hra však pokračuje bez trestu, Zachar vlétl do útočného pásma a získal puk.

16.

Bylo nutné upravit posunutou třineckou branku a Oceláři potom dostali puk daleko od Hrubce. Zkoušejí vysoko napadat libereckou rozehrávku.

17.

Vrána nedosáhl na pas Wereka a píská se zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Hrubcem, často se v posledních momentech přerušuje.

17.

Chmielewski si našel puk na křídle pod bruslemi Valského, vybruslil si na střed a zkusil Willovu pozornost. Plzeňský rodák udržel prudký kotouč.

18.

Jeden z třineckých obránců si nerozuměl s Draveckým a Třinec přišel o pozice v útočné třetině. Ani Liberec ale na puku dlouho nevydržel.

19.

Vrána se uvolnil na pravém křídle, zdálo se, že bude střílet, ale on ještě hledal Růžičku. Jeho ránu do odkryté brány zablokoval Havlín! Kdo ví, jestli by se Will stihl přesunout.

19.

Z opakovaného záběru bylo vidět, že by se Will určitě k puku nedostal. Havlín zachránil Liberec od jistého inkasovaného gólu z hole Růžičky.

20.

Hrubec si zastavil puk za brankou, ale byl zezadu atakován libereckým útočníkem. Nakonec se třineckému gólmanovi povedlo rozehrát.

20.

První část se dohrává před třineckou brankou. Nahození od modré čáry na Hrubce neprošlo a Třinec už se zřejmě ubrání.

20.

První třetina skončila.

Šesté finále extraligy má za sebou úvodních 20 minut. Třinec vstoupil do utkání aktivněji, dost možná podpořen celkovým vedením 3:2 v sérii. Svačina v první velké příležitosti pálil jen do oblouku brány a udeřilo na opačné straně. Dernerovu přihrávku si srazil do vlastní klece Vrána. Už za dvě a půl minuty se Vrána stal ze smolaře hrdinou, když si najel na přihrávku Rotha a přesným zakončením srovnal. V závěru třetiny to byl znovu Vrána, kdo připravil obrovskou příležitost pro Růžičku. Střelu třineckého snajpra ovšem zablokoval bránící Havlín a zabránil mu v jistém skórování. První třetina se obešla bez jediného vyloučení.

21.

Růžička posouval puk od mantinelu doprostřed, kam si najížděl Galvinš. Liberečtí ho ale zablokovali a Will si situaci pohlídal.

21.

Lenc si poradil s bránícím Galvinšem a přihrál mezi třinecké hráče na Birnera. Extraligový šampion z roku 2016 pálil v těžké pozici a v pádu. Hrubec kotouč raději přikryl.

22.

Hrubec chytil puk, který letěl za jeho branku, a pak se před ním strhla lehká šarvátka. Hudáček zkusil vystřelit rovnou z buly, neúspěšně.

22.

Marcinko si nabruslil do útočného pásma a z pravé strany vypálil. Will odrazil kotouč k zadnímu mantinelu.

24.

Ladislav Šmíd (LIB) je prvním vyloučeným hráčem zápasu. M. Kovařčík si ho obehrál v obranném pásmu a obránce s bohatými zkušenostmi z NHL třineckého mladíka podrazil.

24.

Rothova tečovaná střela skončila mimo branku. Liberec se hned na úvod oslabení osvobodil.

24.

Oceláři se nemůžou usadit v útočném pásmu. Bílí Tygři vyhodili i podruhé v oslabení, o něco později se Třinečtí zastavili sami kvůli ofsajdu.

25.

Až v posledních sekundách přesilovky si Třinec vytvořil mírnou převahu. Adamského střela byla dlouho avizovaná, mířila vedle, ale Will stáhl puk i přesto do lapačky.

26.

Šmíd je zpět ve hře, Will si připsal další zákrok. Oceláři zatím zůstávají v útočném pásmu, nicméně první přesilovka v zápase se jim nezdařila.

26.

Dravecký byl nakonec možná rychlejší než liberecký hráč a vpálil do brankoviště před Willa. Rozhodčí se ovšem rozhodli pro zakázané uvolnění. Docela pozdě.

26.

Třinečtí hráči nemohli pokračovat do útočného pásma kvůli ofsajdu, o pár sekund později vykopl Will pokus M. Kovařčíka zprava.

27.

Werek zabojoval o pozici za modrou čárou, ale pak vyhodil puk do ochranné sítě. Druhá třetina je zatím z obou stran dost urputná, komerční přestávka.

28.

Gernát skončil po souboji s Redenbachem u mantinelu. Trefil se bradou nepříjemně o hranu a spadl na led. Následně se na místě činu strhla menší potyčka.

28.

Slovenský obránce Třince měl na jednu stranu atak od Redenbacha očekávat, na druhé straně se možná faul pískat dal. Rozhodčí si obhájí obě verze, Kanaďan nevlétl do souboje jako utržený vagón.

29.

Douderovo vyhození skončilo až na zakázaném uvolněním. Doherty pro jistotu sprintoval, ale neměl za zády nikoho z třineckých hráčů.

29.

Marcinko se dvakrát vložil do Lencovy střely, ale o něco později měl Hrubec problém s padajícím pukem. Skákavý kotouč nakonec v neortodoxní pozici zkrotil.

29.

Skrumáž před Hrubcem má dohru v podobě dvou vyloučení. Radan Lenc (LIB) je potrestán dvěma minutami za sekání, mstitel Vladimír Svačina (TRI) menším trestem za hrubost.

30.

Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Zachar přihrával před branku Filippimu, ale ten se ke střele nedostal.

31.

Oceláři překlápějí skóre na svou stranu! Will proti prvnímu přečíslení s Vránou ještě zasáhl, ale o chvíli později inkasoval. Hrňa posunul puk DAVIDU CIENCIALOVI, který mohl přes Dernera přihrát Husákovi, ale rozhodl se vypálit a trefil se přesně do horního růžku - 2:1! Asistence: Erik Hrňa.

32.

Havlínovu střelu tečoval těsně před Hrubcem Birner, ale přestřelil branku. Už se hraje v plném počtu a Třinec po polovině zápasu drží těsné vedení.

32.

Třinecký brankář si našel liberecké nahození nebo přihrávku, která směřovala na Zachara, a chytil puk do lapačky. Bílí Tygři zůstávají v útočném pásmu.

32.

Další teč už Liberci vyšla a v Třinci je znovu rychle vyrovnáno! Lakatoš se na modré čáře otočil a nahodil na bránu, TYLER REDENBACH se prosadil přes bránícího Husáka a holí sklepl velmi šikovně puk za Hrubce - 2:2! Asistence: Dominik Lakatoš, Petr Kolmann.

34.

Hudáček se protlačil do útočné třetiny přes Musila, ale zbytek akce už Třinečtí pokryli. Svačinovi pak nevyšla předávka na Adamského.

35.

Chmielewského střelu z levé strany zamířila do boční sítě, M. Kovařčík poté objel branku a pálil také. Šmíd srazil kotouč do ochranné sítě, je tu komerční pauza.

35.

Vlach se protáhl z pravé strany středem až doleva a střílel vedle. Lakatoš bojuje s Gernátem o kotouč v blízkosti Hrubcovy branky.

36.

Liberec dvakrát rozehrál pouze na zakázané uvolnění a Třinec využívá možnosti střídání. Will v mezičase dobře zasáhl proti šanci Hrni.

36.

Liberecká pětice působí hodně unaveně, ale Třinec se nemůže dostat ke střele. Husákovo nahození ze stísněné pozice mířilo mimo.

37.

Bílí Tygři se zvládli ubránit a dostali puk z obranného pásma. Adamského střela přišla v další akci těsně po odpískání třineckého ofsajdu.

37.

Polanského přihrávku zastavil Doherty, ale třinecký útočník mohl pokračovat v akci. Našel před bránou Musila, ten nedokázal účinně zakončit.

39.

Ševc zaváhal při rozehrávce a sourozenecké duo Kovařčíkových se dostalo k puku. Mladší Michal střílel jen do betonu Willa.

39.

O. Kovařčík se dostal k puku později a od Rotha se k němu kotouč zase vrátil. Will po tečované střele, která skončila pomalým obloučkem, přerušil hru.

39.

Werek získal puk ve vlastním pásmu, ale pak u brány po nepovedené kličce zazmatkoval a dostal Hrubce trochu do problému. Gólman Ocelářů stihl puk přikrýt, rozhodčí pak roztrhli rozmíšku Galvinše a Vlacha.

40.

Adamský přebruslil liberecké obránce a nepískalo se zakázané uvolnění. Gernátovi pak nesedla střela od modré čáry.

40.

Birner se v závěru prostředního dějství tlačil před Hrubce, ale Gernát útočníkovi hostů zakončení znepříjemnil. Domácí gólman proto mohl zasáhnout.

40.

Druhá třetina skončila.

Finálový duel číslo šest pokračuje v podobném scénáři jako ty předchozí a po dvou třetinách zatím spěje do prodloužení. Zkraje druhé třetiny se Třinci nepovedla zatím jediná přesilovka po vyloučení Šmída, Hrubec si později poradil se šancí Lence a nepříjemným padajícím pukem. Náskok pro Oceláře vystřelil ve hře čtyři na čtyři přesnou ranou Cienciala, ovšem do dvou minut bylo vyrovnáno. Redenbach tečoval Lakatošovu pobídku a nedal Hrubcovi šanci. Třetí třetina může rozhodnout o osudu celé série, máme se na co těšit.

41.

Will zvolil při rozehrávce správnou možnost, ale kotouč se k němu rychle vrátil. Se zakončením Wereka ze vzduchu si poradil.

41.

Liberec dostal puk po levé straně do útočného pásma, kde byl ale Dravecký. Valský s ním bojuje kotouč u mantinelu.

42.

Při Dernerově nahození clonil u Hrubce Ordoš a třinecký brankář měl zakrytý výhled. Puk se ovšem odrazil k mantinelu.

42.

Zachar byl sice rychlejší než Galvinš, ale lotyšský obránce ve spolupráci s Musilem vyšel ze situace jako vítěz.

43.

Roth přečetl libereckou přihrávku, zachytil puk a vydal se do útoku. Ševc si ho výborní poziční hrou odstavil a Bílí Tygři volný kotouč schramstli.

44.

Hrňa upadl po souboji s Filippim ve středním pásmu, ale tady se vylučovat rozhodně nemohlo. Hra pokračuje, Liberec jen vyhodil po mantinelu.

45.

Ordoš se proti dvojici třineckých obránců neprosadil a puk ze třetiny vyvezl Adamský. Hudáček o něco později už nezabránil zakázanému uvolnění.

45.

Zachar poslal těsně nad ledem střelu přesně do prostoru, kde stál Hrubec. Kolem brány projížděl Krenželok, ale třinecký gólman ho jistým zákrokem nepustil k dorážce.

46.

Jednoznačný faul od Tomáše Havlína (LIB). Mladý liberecký obránce se provinil v souboji s Draveckým a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Druhá přesilovka pro Třinec v zápase.

46.

Filippi u mantinelu přehrál Rotha s Vránou, který přišel o hokejku, a přihrál před bránu úplně volnému Vlachovi. Hrubec se proti útočníkovi Bílých Tygrů zaskvěl!

47.

Ocelářům v dnešním utkání hra v početní výhodě nejde. V první přesilovce byli neškodní, v té probíhající druhé měl největší šanci Liberec.

47.

Třinec za celou přesilovku skoro nezaměstnal Willa, v posledních sekundách to svým průnikem změnil Adamský. Liberecký gólman zasáhl proti blafáku a udržel remízu. Skvělé momenty brankářů!

48.

Severočeši jsou v pěti, před Hrubcem se perou Jelínek a Gernát.

49.

Bílí Tygři si vynutili nápor, při kterém Marcinko přišel o hokejku. Vlach se dostal k další dobré šanci, ale ani teď na Hrubce střelou z prvního doteku nevyzrál.

50.

Galvinš nedokázal v situaci tři na dva přihrát ani jednomu z bratrů Kovařčíkových. Liberec získal kotouč a rozehrál na zakázané uvolnění. Už je to o jedné chybě.

50.

Gernátova rána od modré čáry byla tečovaná a vhazovat se bude před Willem. Ještě předtím dostanou hráči na chvilku oddechnout při komerční pauze.

51.

Adamského nahození prošlo kolem Willovy branky, ale nikdo z Ocelářů nebyl schopný zakončit. Po nahození Draveckého jde hra do středního pásma.

52.

Hudáčkův průnik vypadal nebezpečně, ale Třinečtí slovenského útočníka vytlačili k mantinelu. Dernerovi střela od modré čáry nesedla, hlavně nechtěl chybovat.

53.

Dravecký naskočil znovu na pozici obránce jako už několikrát v tomto play off. Prodral se do útočného pásma, ale tam o puk přišel.

53.

Přihrávka Liberce zpoza Hrubcovy branky mířila k modré čáře, ale našla přesně místo mezi dvěma beky. Puk putuje k Willovi.

54.

Hra teď plyne bez přerušení, ale také bez větších šancí. Jako by už oba týmy trochu čekaly na třetí prodloužení v řadě.

55.

Ševcovo nahození sice neprošlo před Hrubce, ale Liberec se bude moct usadit v útočném pásmu. Ciencialovo nahození šlo ještě zpoza červené čáry, icing.

55.

Bílí Tygři jsou v posledních momentech o chlup aktivnější a častěji se hraje poblíž Hrubce. Třinečtí hokejisté ale nepouštějí soupeře do šancí.

56.

Zakázané uvolnění i ze strany Liberce. Velká opatrnost a vyčerpání je znát na obou týmech. Teď už jde skutečně o všechno.

57.

Obrovská euforie ve Werk Areně! Martin Růžička byl v útočném pásmu velmi aktivní, přihrál pod sebe na kruh VLADIMÍRU ROTHOVI, a ten se prudkou ranou trefil pod horní tyč. Puk byl možná ještě tečovaný, Will už nestačil zasáhnout - 3:2! Asistence: Martin Růžička.

57.

Třinec vyhodil na zakázané uvolnění a Liberec riskuje více než tři minuty před koncem. Will je na střídačce a Bílí Tygři jsou v šesti.

57.

Liberec se provinil přihrávkou rukou a Will musel zpět do branky. Třinec pozdržel hru daleko od Hrubce, Bílí Tygři se prokousávají zpět.

58.

Vhazuje se před Hrubcem a Liberec je znovu v šesti hráčích. Tři minuty a sedm sekund do konce.

58.

Liberec na chvíli kombinoval v útočné třetině, ale už je z ní venku. Birner zastihl volný kotouč a vrací hru před Hrubce.

58.

Musil přitiskl na hrazení Hudáčka a Třinec vyhodil na zakázané uvolnění. Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty a 18 sekund. Ocelářům se daří vyndávat puky.

58.

Důrazné vyhození od Gernáta proskákalo až do středního pásma.

59.

Adamský se dostal k puku, ale neriskoval střelu přes celé hřiště. Jen posunul puk ze třetiny, Liberci se ani v šesti nedaří vyprodukovat tlak.

59.

76 sekund před koncem už Třinec opravdu sahá po Masarykově poháru! Douderovo vyhození se odrazilo od tyčky, ETHAN WEREK přetlačil v souboji dvou padajících hráčů Ševce a dotlačil kotouč do prázdné branky - 4:2! Asistence: Milan Doudera.

59.

Po čtvrtém gólu Třince se dlouho nehrálo kvůli úklidu ledu. Z tribuny přilétlo na obou stranách několik papírků a obě mužstva se mohla připravit na poslední minutu třetí části.

60.

Liberec pokračuje s prázdnou brankou, ale jeho šance jsou už mizivé. Musil vyhodil puk z pásma a třinečtí fanoušci skandují "Mistři".

60.

Necelá půlminuta zbývá do definitivního odšpuntování třineckých oslav. Bílí Tygři se beznadějně tlačí do útočného pásma.

60.

Utkání skončilo.

Třinec je novým extraligovým šampionem, ve finálové sérii proti Liberci vítězí poměrem 4:2. Oslavy Slezanů mohou propuknout.

Třinečtí hokejisté se objímají a oslavují zisk druhého klubového titulu. Na druhé straně se zračí obrovské zklamání Bílých Tygrů. Liberec vyhrál základní část, ale ve finále poslední krok neudělal. Třinec byl ve finále už vloni a musel se sklonit před Kometou. Letos je šampionem.

Pláč v obličeji brankáře Liberce Romana Willa, pláč v obličeji trenéra Třince Václav Varadi. Emoce jsou vidět na obou stranách, dlouhá sezona je u konce.

Třinečtí jsou na ledě už i se svými manželkami, partnerkami, dětmi a dalšími rodinnými příslušníky. Liberečtí čekají se sklopenou hlavou. Za chvilku přijde na řadu předávání Masarykova poháru.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji vám hezký zbytek večera.