reklama

Nový majitel, noví trenéři. Pardubice se pokusí zachránit Holaň s Janeckým

Otakar Janecký Otakar Janecký autor: Lukáš Caha
Poslední tým extraligy hlásí velké zěmny na střídačce i ve vedení tradičního klubu.

Pardubice - Hokejové Pardubice nově povedou jako trenéři Miloš Holaň s Otakarem Janeckým a Pavlem Markem. Marek současně bude působit jako sportovní manažer klubu.

Změna trenérského týmu, kterou oznámili zástupci klubu po pondělní valné hromadě, je důsledkem převodu majetkových práv z Romana Šmidberského, který Dynamo vlastnil posledních osm let, na město. Dalšími spolumajiteli jsou Dušan Salfický a aktivní hráč Pardubic Petr Čáslava.

Na střídačce končí dosavadní trenéři Pavel Rohlík a Michal Mikeska. Rohlík současně končí i v představenstvu klubu i všech dalších pozicích, jež v Dynamu zastával.

Šéfem představenstva se stal bývalý brankář Dynama Dušan Salfický. "Další personální změny nechystáme, nyní se věnujeme záchraně sezony A týmu, pak se bavme, co bude dál. Nemusíme nyní řešit marketing nebo obchod, teď musíme zachránit hokej," uvedl Salfický.

Holaň přichází z Trenčína

Čtyřiačtyřicetiletý Rohlík do sezony vstoupil jako generálním manažer. Od 20. září se postavil na střídačku, když nahradil Petera Draisaitla, který byl po pěti porážkách v úvodních pěti kolech odvolán. Od listopadu byl Rohlík i předsedou představenstva, přestože jej chtěli zástupci města už v té tobě odvolat. Město nově vlastní 73 procent akcií a nyní sáhlo ke změnám.

Pětačtyřicetiletý Holaň trénoval v této sezoně Duklu Trenčín, kde byl na konci října odvolán. V extralize bývalý obránce Vítkovic, Trenčína, Philadelphie, Anaheimu či Třince vedl jako hlavní kouč Vítkovice, Spartu a Mladou Boleslav. Koučoval také Zvolen, Berkut Kyjev, Feldkirch a Neman Grodno.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

O jedenáct let starší Janecký, rovněž bývalý reprezentant, zakončil v Pardubicích po sezoně 2003/04 hráčskou kariéru. Bývalý útočník působil také v Jokeritu Helsinky a Blues Espoo. Osmapadesátiletý Marek byl před měsícem odvolán z pozice generálního a sportovního manažera Třince, který dříve vedl i jako trenér. Za Pardubice bývalý zadák hrál extraligu.

"Teď se trenéři musejí seznámit s týmem. Asi víme, na kterých postech nás tlačí bota. Musíme najít vhodné typy hráčů a doplnit tým. Jsme připraveni udělat nějaké změny," uvedl Salfický.

V dozorčí radě Martinec i Čáslava

Rozhodnutím akcionářů se dnes stal místopředsedou představenstva Tomáš Pelcman a členem Jaroslav Šuda, který drží menšinový podíl akcií. Dozorčí rada má devět členů, budou v ní mimo jiné primátor Martin Charvát (ANO), náměstek primátora Jiří Rozinek (ČSSD), zastupitel a bývalý hokejista Vladimír Martinec (Sdružení pro Pardubice) nebo hokejista Petr Čáslava.

Plzeň zažila euforii z vyrovnání i studenou sparťanskou sprchu tři vteřiny před koncem prodloužení Plzeň zažila euforii z vyrovnání i studenou sparťanskou sprchu tři vteřiny před koncem prodloužení Prohlédněte zde

Pardubice předminulý týden schválily odkoupení většinového podílu v extraligovém klubu. Majoritní vlastník, podnikatel Roman Šmidberský, mu prodá za 9,36 milionu korun 38,8 procenta akcií. Město bude mít 73,6 procenta. Po 6,5 procentech akcií získají bývalý brankář Salfický a stále aktivní hráč Čáslava. Město převezme Šmidberského půjčku deset milionů korun a pět milionů korun klubu ještě půjčí.

"Naším cílem je během dvou měsíců dokončit stabilizaci této sezony, druhým krokem je připravit se na novou sezonu, třetím krokem je začít hledat nového silného partnera," řekl primátor Charvát.

reklama