Deset a dost. Vítězná série hokejistů Třince skončila, Oceláři narazili v Hradci

4. 12. 2018 20:54
Hokejisté Hradce Králové porazili v předehrávce 31. kola extraligy vedoucí Třinec 4:2. Oceláři prohráli poprvé po sérii deseti výher a zároveň i 13 utkání, v nichž dokázali bodovat. Dvěma góly a nahrávkou se pod úspěch Mountfieldu, jenž poskočil na druhou příčku, podepsal útočník Michal Dragoun. Mladá Boleslav zvítězila v předehrávce 42. kola ve Vítkovicích 3:2. O výhře Středočechů rozhodl 31 sekund před koncem zápasu v přesilovce Michal Vondrka. Hosté tak přerušili sérii šesti porážek s Vítkovicemi ve vzájemných zápasech.
Radost hokejistů Hradce
Radost hokejistů Hradce | Foto: Milan Kammermayer

"Žádný strom neroste do nebe. Jednou ta série musela skončit. Těch deset výher po sobě i třináct, v nichž jsme bodovali, je parádních. Dnes si ale myslím, že Hradec zaslouženě vyhrál. Není o čem se bavit, nám se zápas nepovedl," prohlásil gólman Třince Šimon Hrubec.

Od úvodních minut se hrálo pořádně od podlahy a při skvělém představení obou týmů se diváci ani na chvilku nenudili. Už na konci první minuty poslal hosty do vedení s velkým štěstím tečovanou ranou Galvinš. A ve čtvrté minutě kontrovali domácí díky Dragounovi a krátce na to mohl dokonat obrat Rákos. Povedlo se to ale až po pěkné souhře Vincourovi.

Východočeši měli navíc k dispozici přesilovku, jenže právě střelec Vincour při ní udělal obrovskou chybu u vlastní branky a Hrňa pohotově zařídil stav 2:2. Hrubec chvíli nato vychytal dorážejícího Chalupu. Třinec pak hrál minutu a čtvrt čtyři na tři, Hrňa v obrovské příležitosti minul a do kabin se šlo za vyrovnaného skóre.

Domácí se museli po návratu ze šaten brzy bránit v oslabení, ale měli velkou šanci, když Smoleňák poté, co u postranního hrazení zachytil za přispění rozhodčího Hejduka Hrubcovu rozehrávku, zakončoval do prázdné branky. Hrubec ale i díky skoku plavmo kotouč zastavil. Pak se šance střídaly na obou stranách.

"Ve druhé třetině se hrálo hodně přesilovek a oslabení, bylo to tam hodně hektické. Tam jsme zápas mohli zlomit na naši stranu, ale bohužel se nám to nepovedlo," mrzelo asistenta hostujícího kouče Marka Zadinu.

Úvod třetího dějství patřil hostům, kteří Východočechy pořádně zmáčkli před Maxwellem. Ve 46. minutě mohl převážit misky vah opět na stranu Slezanů Bukarts, jenže jeho zakončení zastavila branková konstrukce a frustrovaný lotyšský útočník vzápětí oslabil svůj tým, když rozštípal hůl a sudí ho potrestali za nesportovní chování. V 52. minutě se přiblížili výhře naopak domácí, když Hrubec neměl šanci reagovat na Dragounovu bombu. Uběhlo jen 34 sekund a Graňák pojistil výhru.

"Za góly jsem rád a samozřejmě mě strašně těší. Důležité ale je, že jsme potvrdili body z Vítkovic. Pro mě je to pořád stejné; buď se tam nějaké šance vyplaví a padne to tam, nebo ne. Nijak to nepřeceňuju. Vím, že v pátek zase budu dělat práci, od které tady jsem, a tou je dobrá defenziva," uvedl domácí hrdina Dragoun.

Vítkovice bez energie a pohybu

Mladá Boleslav zvítězila ve Vítkovicích 3:2. O výhře Středočechů rozhodl 31 sekund před koncem zápasu v přesilovce Michal Vondrka. Hosté přerušili sérii šesti porážek s Vítkovicemi ve vzájemných zápasech.

"Nám nic jiného nezbývá, než to ubojovat. Nejsme ve stavu, abychom teď hráli s někým hokej, zvlášť s Vítkovicemi, které jsou organizované a mají výbornou obranu. Šli jsme do toho s bojovností a jednoduchostí a naštěstí to vyšlo. Jsme za to rádi a pro nás to jsou zlaté body," řekl boleslavský útočník Pavel Musil.

"Náš výkon byl bohužel bez energie a pohybu. Na Kometě a především v neděli proti Hradci jsme hráli celý zápas na tři lajny, což je asi jeden z důvodů, proč náš bruslařský výkon nebyl takový jako v předchozích zápasech," uvedl vítkovický trenér Jakub Petr.

Ačkoliv se Vítkovice v úvodní dvacetiminutovce prakticky nedostaly do souvislejšího tlaku, v závěru si vytvořily dvě velké šance. Ale Schleiss nejprve po úniku s Romanem trefil Krošelje a v závěrečných sekundách jeho dorážku z brankoviště vykopl bruslí Orsava.

"Mohli jsme to přetlačit dnes na svou stranu, měli jsme více tutovek. Ale zase jsme ten gól nedali. Zase jsem v tom figuroval já, byla tam spousta šancí na proměňování," řekl Jan Schleiss.

Ani lepší start druhé části Středočeši gólově nezužitkovali. Po Vondrkově sólu, které opět zmařil Bartošák, dokonce vítkovická střídačka sáhla k oddechovému času. A efekt se dostavil, protože zakrátko v přesilové hře Schleiss z úhlu zvedl kotouč přes ležícího Krošelje a Vítkovice vedly.

Jenže pouze 29 sekund. Šťastný vymetl horní růžek vítkovické branky. Konec prostředního dějství patřil domácím. Schleiss v další ze svých šancí sice Krošelje nepřekonal, ale v čase 39:10 založil brankář Bartošák kontr, který dokončil Zdráhal.

Boleslav se ale gólem do šatny nedala srazit a ve 45. minutě znovu srovnala. Hosté byli za aktivitu nakonec sladce odplaceni v úplném závěru: v čase 59:29 Vondrka v přesilové hře doklepl puk do sítě a Vítkovice už nedokázaly zareagovat.

"Dneska to byla marnost. Je to těžké, i když jsme vedli, tak jsme udělali hloupé fauly jako ty moje na konci zápasu. Stálo nás to lepší výsledek. Boleslav dávala špinavé góly po dorážkách a v tom nás vyškolila," řekl Schleiss.

Předehrávka 31. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Dragoun (Zámorský, Rosandič), 10. Vincour (R. Pavlík, Dragoun), 52. Dragoun (M. Chalupa, F. Pavlík), 52. Graňák (Bičevskis) - 1. Galvinš (Polanský, Adamský), 13. Hrňa. Rozhodčí: Hejduk, Hribik - Kis, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:6, navíc Kukumberg - Roth oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4207.

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Cibulskis - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Dragoun, R. Pavlík - Miškář, Bičevskis, Rákos - Vopelka, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Třinec: Hrubec - Adámek, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera, Matyáš - Martin Růžička, Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský - Dravecký, Werek, Roberts Bukarts - Christov, O. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Předehrávka 42. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 32. Schleiss (Tybor, O. Roman), 40. P. Zdráhal (D. Květoň, Bartošák) - 33. D. Šťastný (P. Musil), 45. P. Musil (Pláněk, T. Knotek), 60. Vondrka (Pláněk, Skalický). Rozhodčí: Kika, Pešina - Bryška, Lučan. Využití: 5:4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 3339.

Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Šidlík, Gregorc, Baranka, J. Mrázek - Szturc, Lev, Dej - Tybor, O. Roman, Schleiss - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera - Toman, Baláž, D. Květoň. Trenéři: Petr a Trnka.

Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Kotvan, Dlapa, Jan Hanzlík, Němeček, Bernad, Eminger - Vondrka, Žejdl, Skalický - D. Šťastný, P. Musil, Orsava - L. Pabiška, T. Knotek, Strnad - Flynn, Najman, Redlich. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.