reklama

Sonduje situaci? Jágr se v Třinci ukázal na extralize, v neděli si zatrénuje s dětmi

Jaromír Jágr v letošní sezoně soutěžní utkání zatím neodehrál, co plánuje v Třinci? Jaromír Jágr v letošní sezoně soutěžní utkání zatím neodehrál, co plánuje v Třinci? autor: Zlata Vostrá
Ve čtvrtek byl olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa v Praze hostem Radka Štěpánka, v pátek už sledoval extraligu v Třinci.

Třinec - Hokejový útočník Jaromír Jágr má v Třinci na programu trénink s malými dětmi, který absolvuje v neděli dopoledne. Svolal brífink pro novináře a zdrží se také na autogramiádu.

Do Slezska však olympijský vítěz z Nagana dorazil již v pátek a sledoval utkání 11. kola hokejové extraligy mezi domácím Třincem a Plzní. Kamery zachytily Jágra v první třetině a šestačtyřicetiletá legenda pokynula fanouškům prostřednictvím kostky nad ledem.

Třinečtí fanoušci přivítali Jágra potleskem a stejně jako hrstka příznivců z Plzně skandovali jeho jméno. Po zveřejnění nedělního Jágrova tréninku s následnou tiskovou konferencí se rozvířily spekulace, co se chystá dvojnásobný mistr světa oznámit.

V minulé sezoně si Jágr po návratu z NHL vyřídil s Třincem střídavé starty v extralize, ale kvůli zranění kolena se neobjevil v nejvyšší soutěži ani nepomohl Kladnu v baráži o extraligu.

Jednou z variant může být, že se Jágr s Oceláři znovu domluví na této formě spolupráce. Již dříve však avizoval, že by musel být zdravotně naprosto v pořádku, nechce hrát extraligu jen díky jménu.

Teoreticky by do hry mohl naskočit už v sobotu, kdy hrají kladenští Rytíři v první lize od 17:00 na ledě Frýdku-Místku, partnerského klubu Třince. Ačkoliv je Jágrův start nepravděpodobný, kladenský tiskový mluvčí Vít Heral takovou možnost připustil.

Vítěz dvou Stanley Cupů v letošní sezoně do soutěžního utkání ještě nenastoupil, naposled hrál v srpnové přípravě proti Litoměřicím. Před návštěvou Třince byl ve čtvrtek večer hostem tenisty Radka Štěpánka při jeho rozlučkové akci v pražské O2 areně.

reklama