reklama

Útrapy Litvínova neberou konce, prohrál podeváté v řadě. Nesmíme mít hlavy dole, velí Matoušek

Slovenský útočník Tomáš Matoušek zapadá do litvínovské šedi. Jako posila stále čeká na první bod. Slovenský útočník Tomáš Matoušek zapadá do litvínovské šedi. Jako posila stále čeká na první bod. autor: ČTK
Hokejisté Litvínova pokračují v nevídané mizérii a na vítkovickém ledě prohráli už podeváté za sebou. "Něco takového jsem ještě nezažil. Hrajeme naivně, ale musíme bojovat. Sezona se nehodnotí po 12. kole," řekl po prohře 3:7 útočník Tomáš Matoušek. Verva ztratila utkání dvou trápících se týmů hlavně vinou nepovedené první části, po níž marně stahovala manko tří branek. Litvínov tak v tabulce zůstává poslední se ztrátou pěti bodů na Liberec, který má ještě navíc utkání k dobru.

Ostrava - Zápas 12. kola Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Litvínovem proti sobě svedl dvě mužstva, která prožívají v posledních týdnech špatné období. Ostravané šli do zápasu s pěti nezdary, Verva dokonce s osmi porážkami za sebou. Domácím vyšel vstup do důležitého utkání výborně a v dalším průběhu už si tři body utéct nenechali.

Devátá Sparta? Gólman nechytá. Nezářící cizinci jsou na nic, to ať radši hrají junioři, říká Richter Devátá Sparta? Gólman nechytá. Nezářící cizinci jsou na nic, to ať radši hrají junioři, říká Richter Čtěte zde

Naivní začátek, propagační střely

Rozhodně to ve Vítkovicích nebylo typické utkání, ve kterém poslední tým soutěže obdrží sedm branek. Pro Litvínov je to až krutý výsledek, jenže mužstvu ze severních Čech opětovně nevycházejí rozjezdy. "Neumím říct, čím to je. Nedáme si na začátek pozor, a od toho se pak odvíjí naše hra. Nemůžeme hrát v úvodu zápasu takhle naivně," kroutil hlavou slovenský útočník Tomáš Matoušek.

Před zápasem bylo jasné, že některý z týmů přeruší sérii porážek a bude se moci nabudit k lepším výkonům. Matoušek ale něco podobného odmítl. "My se potřebujeme chytit v jakémkoliv zápase. Není žádný ideální soupeř. Ale co, nesmíme sklopit hlavy dolů, sezona se nehodnotí po 12. kole," řekl litvínovský hráč. První třetina nevyšla Vervě ani v úterý na Spartě, přitom v celkovém součtu zápasu Litvínov soupeře přestřílel stejně jako v Ostravě.

"Je to špatná situace, není to sranda. V útoku nám to nepadá, to je jedna věc. Někdy možná střílíme jen tak propagačně," hledal Matoušek příčinu matných výkonů Litvínova v útoku. Za 12 kol zaznamenali chemici jen 16 branek, proto mohou považovat tři góly ve Vítkovicích za úspěch. "Dali jsme aspoň tři góly, to je fajn. Budeme dále bojovat," řekl Matoušek.

Neskládat zbraně za žádného stavu

Ani za stavu 3:0 pro Vítkovice ale nevypadali litvínovští hokejisté bezradně, na střídačce zápasem dále žili a věřili v zázrak. Nepomohlo však ani střídání brankářů z poloviny utkání. "Je to naše práce, všichni jsme profesionálové. V hokeji je možné dát tři góly rychle, za stavu 3:0 se nemůžete skládat," prohlásil slovenský reprezentant. Verva se ale v Ostravě nechytla ani po dvou sníženích, už bylo zkrátka pozdě.

Třetí místo nestačí. České Budějovice vyhodily trenéra Stavjaňu Třetí místo nestačí. České Budějovice vyhodily trenéra Stavjaňu Čtěte zde

Na hráčích se žluto-černými dresy jsou snaha a bojovnost viditelné, Litvínov těžko kouše současnou situaci a ví, že na ledě za takového stavu nemůže vypustit jediný okamžik. "Samozřejmě, snažíme se dohrávat souboje, z téhle mizérie se musíme dostat sami. Nikdo nám nepomůže, nikdo nám nedá nic zadarmo," pokračoval Matoušek, který podle vlastních slov takovou sérii porážek v kariéře nepamatuje.

Slovenský útočník je z loňské mistrovské sezony v Banské Bystrici zvyklý spíš na opačný extrém. "Je úplně jedno, na co jsem zvyklý. Teď se nám nedaří, ale musíme dále pokračovat ve válce, kterou zatím prohráváme," uvedl Matoušek, jenž zatím Litvínovu nepřispěl ani jedním gólem či nahrávkou. "Představoval jsem si to jinak, ale prvořadý je tým. Hrajeme příliš laxně," uzavřel pětadvacetiletý rodák z Banské Bystrice.

Vítkovický trenér nijak zvlášť nejásal

Vítkovice byly před začátkem sezony mnohými pasovány do role černého koně soutěže. V úvodních zápasech to svěřenci trenéra Jakuba Petra potvrzovali, ne už tak na konci září a v první půlce října. "Kvalita hráčů Litvínova je vysoká, stále jsme si chtěli uchovat pokoru. Myslím si však, že náš výkon nebyl lepší než proti Olomouci," okomentoval výhru 7:3 kouč Petr a vzpomněl úterní porážku 3:4 na nájezdy proti Hanákům.

Zlín? Změna plánu, Rangers chtějí Chytila na farmě: Dostane všechen čas. Je dobré mít kontrolu Zlín? Změna plánu, Rangers chtějí Chytila na farmě: Dostane všechen čas. Je dobré mít kontrolu Čtěte zde

Litvínovské mohou alespoň trochu potěšit další Petrova slova. "Takovou kvalitu v útočném pásmu jako Litvínov tady ještě v této sezoně nikdo neměl. Rotace, střelba z nebezpečného prostoru a podobně. Ve druhé třetině jsme byli pod tlakem," uznal Petr. Litvínovský asistenta trenéra Darek Stránský ale s něčím podobným příliš nesouhlasil. "Bylo tam příliš mnoho chyb, mnoho špatných rozhodnutí. Předvedli jsme mizerný výkon," hodnotil sklesle.

Vyzdvihl pouze nemalé množství litvínovských fanoušků, kteří neváhali cestovat přes celou republiku. "Nesmírně si jejich podpory vážím. I za toho příšerného stavu se nás snažili povzbudit. Chtěl bych se jim omluvit," řekl Stránský. V podobném duchu mluvil o fanoušcích také Matoušek, který potvrdil, že si takové výkony od hráčů nezaslouží, protože v Litvínově hokejem žijí.

Letošní ročník extraligy stále čeká na prvního odvolaného kouče, ale vedení Litvínova hlavnímu trenérovi Radimu Rulíkovi věří. Aspoň tak znělo prohlášení z vyšších míst po nedělní prohře s Pardubicemi. Od té doby ale přibyly na šňůře porážek další dva korálky. Bez angažmá je přitom například Vladimír Kýhos, litvínovský rodák, jenž naposled vedl v uplynulé sezoně Třinec.

Kam zmizely tygří šrámy a co pojí jihlavského ježka s NHL? Tak vypadají nové extraligové dresy Kam zmizely tygří šrámy a co pojí jihlavského ježka s NHL? Tak vypadají nové extraligové dresy Prohlédněte zde
reklama