Sparta doma dostala šest gólů, Liberec si jasným vítězstvím upevnil vedení

29. 1. 2020 21:11
Hokejisté Liberce zvítězili v dohrávce 41. kola extraligy na ledě Sparty 6:2, zdolali Pražany i počtvrté v sezoně a zvýšili náskok v čele tabulky před druhou Plzní už na osm bodů.
Brankář Sparty Matěj Machovský sleduje v utkání s Libercem, zda skončí v jeho síti další puk | Foto: Milan Kammermayer

Sparta potřetí za sebou nebodovala a promarnila možnost na posun ze třetí pozice. Hattrickem přispěl k úspěchu Severočechů slovenský útočník Libor Hudáček.

Sparta nastoupila bez potrestaného obránce Jana Košťálka a Liberci chyběl ze stejného důvodu útočník Jaroslav Vlach. V ofenzivě Bílých Tygrů se objevil po návratu z hostování v Kladně Jakub Valský.

V úvodu se hrálo bez velkých šanci. Hrachovinu otestoval z těžkého uhlu Řepík a liberecký gólman si poradil i s Pšeničkovou střelou. Machovský v páté minutě ještě kryl Musilovu šanci, ale vzápětí po Zacharově průniku dostal puk do sparťanské branky z brankoviště Krenželok. I když se mu to povedlo bruslí, gól platil.

V polovině první třetiny Bílí Tygři znovu udeřili, Knotovu střelu od modré čáry tečoval úspěšně Lenc. Ve 12. minutě ve středním pásmu srazil Kalina vysoký lob rukou před rozjetého Valského, který po úniku oslavil návrat do libereckého dresu gólem.

Sparta se radovala poprvé o 24 sekund později. Řepík ideálně uvolnil na pravém kruhu obránce Piskáčka, který zamířil do odkryté branky. V závěru úvodního dějství Hrachovina odolal při Hanouskově vyloučení.

Po 37 sekundách druhé části hosté opět vedli o tři góly a předcházela tomu další ztráta domácích ve středním pásmu. Birner založil protiútok, při kterém v přečíslení předložil puk Hudáčkovi, který se nemýlil.

Sparta se pak ubránila při trestu Dvořáka, který po návratu na led dvakrát zahrozil, ale snížit se mu nepodařilo. Extraligový lídr si hlídal bezpečný náskok. Stav se nezměnil ani při trestech hostujícího Graborenka a domácího Sukeľa.

Po 63 sekundách závěrečné části se dočkala Sparta snížení. Smejkal objel branku, nahodil puk bekhendem a Šmíd si jej nešťastně nohou srazil do vlastní branky. Ve 44. minutě mohl opět Smejkal dostat domácí na kontakt, ale Hrachovina zasáhl. V čase 48:40 naopak na druhé straně využil přesilovku při Kudrnově trestu po Birnerově přihrávce Hudáček. V další početní výhodě 163 sekund před koncem ještě Hudáček dovršil z dorážky hattrick a vylepšil si bilanci na 11 branek z posledních šesti duelů.

Dohrávka 41. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Piskáček (Řepík, Rousek), 42. Smejkal - 6. L. Krenželok (M. Zachar, Marosz), 10. Lenc (Knot), 12. Valský, 21. L. Hudáček (Lenc, Birner), 49. L. Hudáček (Birner, Šmíd), 58. L. Hudáček (Birner, Šmíd). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 9606.

Sparta: Machovský - Blain, Kalina, Piskáček, Koistinen, M. Jandus, Tomáš Dvořák, od 41. navíc Poizl - Řepík, Smejkal, Rousek - Říčka, Sukeľ, A. Kudrna - M. Forman, Pech, Buchtele - Dvořáček, D. Vitouch, T. Pšenička. Trenér: Krupp.

Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd, Hanousek, Derner, Graborenko, Kunst - Lenc, L. Hudáček, Birner - Zachar, Marosz, A. Musil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Valský, D. Špaček, Rychlovský. Trenér: Augusta.