reklama

Sparta hlásí posilu z Finska. Přivedla zkušeného obránce Koistinena

Posila Sparty Ville Koistinen (vlevo) s ředitelem klubu Petrem Tonem Posila Sparty Ville Koistinen (vlevo) s ředitelem klubu Petrem Tonem autor: HC Sparta
Extraligové hokejisty Sparty Praha posílil zkušený finský obránce Ville Koistinen, jenž naposledy působil v německém Ingolstadtu. Sedmatřicetiletý zadák si zahrál i NHL v dresech Nashvillu a Floridy.

"Po odchodu Adama Poláška jsme potřebovali ofenzivně laděného beka. Jsme rádi, že jsme získali z Ingolstadtu právě Villeho Koistinena, bývalého reprezentanta s opravdu bohatými zkušenostmi, které se do naší mladé obrany budou v rozhodujících chvílích hodit," uvedl sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

Poslední kolo poslalo z nejvyšší soutěže Kladno, základní část vyhrál Liberec Poslední kolo poslalo z nejvyšší soutěže Kladno, základní část vyhrál Liberec Prohlédněte zde

Bývalý slavný útočník a nyní funkcionář pražského klubu finského obránce delší dobu sledoval. "Je to nesmírně chytrý a tvořivý hráč, který bude dobře podporovat náš útok," prohlásil Ton.

Koistinen podepsal s klubem kontrakt do konce aktuální sezony. Věk podle Tona nehraje u tohoto hráče žádnou roli. "I v sedmatřiceti je to stále vynikající bruslař, má skvělou kondici, je na tom skvěle," velebil seveřana.

"Věříme, že v české soutěži dobře zapadne do naší sparťanské mozaiky a bude platnou součástí kádru," dodal Ton.

Koistinen odehrál v Německu poslední dva roky. V Ingolstadtu zasáhl v této sezoně do 23 zápasů s bilancí tří gólů a sedmi asistencí.

Ve sbírce má nejen stříbro a bronz z mistrovství světa, ale také 103 startů v NHL v dresu Nashvillu a Floridy. V dresu Panthers dokonce nastupoval také s nynějším kapitánem Sparty Michalem Řepíkem.

Po návratu do Evropy působil Koistinen ve švédském Skeleftea, ruské Ufě, švýcarském Davosu i Langnau.

reklama