Sparta přetlačila Vítkovice a v čele si drží náskok tří bodů, Plzeň porazila Kladno

10. 1. 2020 21:02
Hokejisté Sparty porazili v 35. kole extraligy Vítkovice 5:3. O pátou výhru Pražanů za sebou se dvěma góly postaral Robert Říčka. Sparťané vedou tabulku o tři body před Libercem, který sehrál o čtyři zápasy méně. Vítkovice prohrály pátý z posledních šesti zápasů a jsou dvanáctí.
Radost hokejistů Sparty
Radost hokejistů Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Brněnští vyhráli na ledě Olomouce 2:1 a udrželi se na čtvrtém místě tabulky. Vyrovnané utkání rozhodl v 56. minutě útočník Karel Plášek. Premiérový gól v extralize si připsal šestnáctiletý bek Komety Stanislav Svozil.

Plzeň vyhrála v Kladně 3:1 a připsali si čtvrtou výhru za sebou. Ve 29. minutě rozhodl šťastnou brankou Luboš Rob, výsledek pojistil vteřinu před koncem při power play Matyáš Kantner. Rytíři neuspěli po předchozích dvou výhrách a doma nebodovali po pěti duelech, v nichž vybojovali čtyři výhry.

Třinec zvítězil na ledě Zlína 4:2 a velkou zásluhu na tom měl kanadský útočník Wojciech Wolski. Nová posila Ocelářů si ve druhém zápase připsala premiérový hattrick, navíc Wolski přidal i jednu asistenci.

Hráči Mladé Boleslavi vyhráli v Hradci Králové 3:2 po prodloužení, přestože ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 0:2. Východočechům zajistili dvoubrankový náskok Radek Smoleňák a Matěj Chalupa, v 51. minutě zahájil obrat Adam Zbořil, který dokonal dvěma góly Ondřej Najman. Nejdříve vyrovnal ve vlastním oslabení a v čase 62:07 rozhodl.

Liberce přehráli Pardubice a vyhráli jedenáctý domácí zápas v řadě. V tabulce tak Severočeši zůstávají v těsném závěsu za vedoucí Spartou, která však odehrála o čtyři zápasy více. Naopak Dynamo stále nemůže vybřednout z krize a po čtvrté porážce za sebou zůstává na posledním místě. Dvěma góly a asistencí se na libereckém vítězství podílel útočník Michal Bulíř.

Karlovy Vary porazily Litvínov 3:2 v prodloužení, přestože prohrávali již 0:2. Utkání rozhodl v čase 60:13 svou druhou brankou útočník Tomáš Rachůnek. Zatímco domácí tak ukončili sérii tří porážek v řadě, hosté neuspěli počtvrté za sebou.

35. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 31. Říčka (Forman, Pech), 38. Řepík (Blain), 40. Říčka (Forman, Kudrna), 50. Vitouch (Košťálek, Dvořáček), 59. Košťálek - 15. Bukarts (Roman), 36. Š. Stránský (Indrák), 51. Indrák (Roman, Trška). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Hlavatý, Špringl. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7064.

Sparta: Machovský - Kalina, Blain, Jurčina, Piskáček, T. Dvořák, Košťálek, Poizl - Řepík, Tomášek, Smejkal - Pšenička, Rousek, Kudrna - Forman, Pech, Říčka - Dvořáček, Sukeľ, Vitouch. Trenér: Krupp.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. T. Kaut (B. Nash, O'Donnell) - 15. P. Zdráhal (Pulpán, Budík), 29. Rob (Jank), 60. Kantner (Moravčík, Mertl). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4035.

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Kehar, A. Lakos, Barinka, Romančík - Redlich, Vampola, J. Strnad - Bílek, P. Machač, Zikmund - Š. Bláha, Stach, Melka - Hajný, T. Kaut, O'Donnell - Valský. Trenéři: D. Čermák a Lidický.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, Budík, Moravčík, Pulpán, Vráblík, Jank - Gulaš, Mertl, Kantner - Malát, Kracík, P. Zdráhal - Přikryl, V. Němec, Rob - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Výtisk, D. Krenželok, Štencel, R. Černý, Kvasnička, L. Kovář - Lakatoš, Roman, Bukarts - Indrák, Š. Stránský, Schleiss - Mallet, Veselý, Dej - Razgals, Werbik, T. Kubalík. Trenér: Trličík.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Bulíř (Odroš, Graborenko), 14. Lenc (L. Hudáček, Birner), 21. Ordoš (Birner), 33. L. Hudáček (Kotvan, Lenc), 47. Bulíř (Lenc, Birner) - 37. J. Kolář (Svačina), 56. Mandát (Svačina). Rozhodčí: Jeřábek, Micka - Ondráček, Axman. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 5875.

Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan - Ordoš, Bulíř, Birner - Lenc, L. Hudáček, Marosz - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Průžek, A. Musil, J. Vlach - A. Najman. Trenér: Augusta.

Pardubice: Kacetl (41. Kantor) - J. Zdráhal, J. Mikuš, J. Kolář, Ivan, Holland, Voráček - Tybor, Mandát, Svačina - D. Kindl, R. Vlach, Látal - Matýs, Harju, Kusý - Blümel, Poulíček, Beran. Trenér: Razým.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Smoleňák (Cibulskis), 41. M. Chalupa (Cingel) - 51. A. Zbořil (Klepiš, Pláněk), 55. O. Najman (Dlapa), 63. O. Najman (R. Zohorna). Rozhodčí: Stano (SR), Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:5, navíc Skalický (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4535.

Hradec Králové: Mazanec - Čáp, Cibulskis, F. Pavlík, Šalda, Muška, Rosandič, Gaspar - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - K. Klíma, Lev, R. Pavlík - Jergl, Koukal, Perret - Paulovič, Dragoun, Miškář. Trenéři: V. Růžička a T. Martinec.

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - Klepiš, A. Zbořil, Skalický - D. Šťastný, Jeglič, R. Zohorna - Vondrka, Bičevskis, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Rachůnek (Graňák), 45. Gríger, 61. Rachůnek (Šenkeřík, Gríger) - 14. Říha (F. Lukeš, Hübl), 29. Jarůšek (M. Hanzl). Rozhodčí: Horák, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 4609.

Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, Rohan, Graňák, Plutnar, Eminger, Mikyska, Šafář - Flek, Gríger, Rachůnek - Beránek, T. Mikúš, V. Polák - Kohout, Raška, Šik - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéri: Pešout.

Litvínov: Janus - Ščotka, Jánošík, Kudla, T. Pavelka, Říha, Baránek - Petružálek, Hübl, F. Lukeš - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - Kašpar, Gerhát, Hedberg - Válek, Zygmunt, Trávníček. Trenér: Kýhos.