Sparta rozstřílela Mnichov a skončila na turnaji v Německu třetí, Třinec doma zdolal Soči

Aktualizováno 18. 8. 2018 21:49
Pražané porazili na turnaji v Ga-Pa v souboji o třetí místo Mnichov 8:1. Třemi brankami se blýskl teprve devatenáctiletý útočník Tomáš Pšenička. Třinečtí Oceláři si doma vyšlápli na Soči.
Sparťané pod trenérem Kruppem v přípravě válí. Mnichovu nastříleli osm branek.
Sparťané pod trenérem Kruppem v přípravě válí. Mnichovu nastříleli osm branek. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejisté pražské Sparty rozdrtili v duelu o konečné 3. místo na turnaji Red Bulls Salute v německém Garmisch-Partenkirchenu Mnichov 8:1. Hattrickem pomohl k vítězství týmu Uweho Kruppa nad německým šampionem z posledních tří let devatenáctiletý útočník Tomáš Pšenička. Třinec doma porazil v přípravě účastníka KHL Soči 3:1 a Pardubice na domácím Memoriálu Zbyňka Kusého prohrály s Eisbären Berlín 2:3.

Sparta v pátek prohrála se Salcburkem 2:3 v prodloužení a Mnichov podlehl Bernu 1:4. Dnes dostal Pražany do vedení v osmé minutě Miroslav Forman a o deset minut později Sparta udeřila hned dvakrát, přestože hrála v oslabení. Nejdříve byl faulován v úniku Pšenička a proměnil nařízené trestné střílení a za 22 sekund se trefil i Tomáš Rousek.

V závěrečném dějství upravili už na 7:0 Pšenička, Lukáš Klimek, Robert Říčka a Tomáš Dvořák. Brankáři Davidu Honzíkovi sebral čisté konto až v 56. minutě Maximilian Kastner. Tři sekundy před koncem ještě završil své střelecké představení Pšenička.

Třinec se dostal do vedení před polovinou utkání díky Davidu Ciencialovi. Ve 34. minutě sice vyrovnal Sean Collins, ale v 46. minutě vrátil Ocelářům těsný náskok Martin Adamský a v polovině závěrečného dějství pojistil výhru Roberts Bukarts.

Pardubické Dynamo po čtvrteční úvodní porážce se Slovanem Bratislava 1:3 neuspělo ani v druhém vystoupení na 1. ročníku turnaje věnovaném bývalému generálnímu manažerovi klubu.

Východočeši sice od 11. minuty vedli po trefě obránce Daniila Miromanova v přesilové hře, ale ve druhé třetině otočili na 1:3 Daniel Richmond, Collin Smith v početní výhodě a Luis-Marc Aubry. V 48. minutě už jen snížil v přesilovce Matouš Kratochvíl.

Hokejový Red Bulls Salute v Garmisch-Partenkirchenu - o 3. místo:

HC Sparta Praha - EHC Red Bull Mnichov 8:1 (3:0, 0:0, 5:1)

Branky: 18. z tr. střílení, 44. a 60. Pšenička, 8. Forman, 18. Rousek, 50. Klimek, 51. Říčka, 54. Tomáš Dvořák - 56. Kastner.