Spartě stačil jediný gól, aby udolala Mladou Boleslav. Jinak vítězili jen hosté

30. 12. 2018 17:32
Hokejisté Sparty porazili ve 31. kole extraligy Mladou Boleslav 1:0 a ukončili sérii čtyř porážek. Šlo o jediné vítězství domácích, jinak dnes vládli hosté. Liberec zvítězil ve Zlíně 4:2 a dotáhl se na dva body za vedoucí Třinec. Plzeň přetlačila 3:2 Chomutov stejně jako Litvínov Karlovy Vary, Brno vyhrálo v Pardubicích 4:1 a Vítkovice v Olomouci 5:2.
Lukáš Klimek rozhodl o výhře Sparty nad Mladou Boleslaví
Lukáš Klimek rozhodl o výhře Sparty nad Mladou Boleslaví | Foto: Milan Kammermayer

Doma Pražané uspěli dokonce po šesti utkáních, v nichž nezískali ani bod. Utkání rozhodl ve 45. minutě Lukáš Klimek, brankář Matěj Machovský udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Mladá Boleslav přišla před více než deseti tisíci diváky o čtyřzápasovou šňůru výher.

Hned v první minutě vyzkoušeli pozornost brankářů domácí Vrána a hostující Vondrka, Kantor i Machovský ale byli připraveni. Lehce aktivnější byli hráči Sparty, velké šance však diváci v O2 areně neviděli.

V šesté minutě zkoušel otevřít skóre Dvořák, neuspěl však stejně jako Knotek později na druhé straně. V závěru první třetiny si hosté zahráli úvodní přesilovku, gólu se ale nedočkali. I proto, že před úspěšnou dorážkou Žejdla rozhodčí přerušili hru.

Nezáživný obraz hry se nezměnil ani po první přestávce, do náznaku šance se dostal Blain, Kantor jeho střelu bez větších problémů vyrazil. Ve 33. minutě přebruslil obránce Pražanů Vondrka, Machovský ale jeho brejk zlikvidoval.

Velkou šanci dostat se do vedení měla Mladá Boleslav při čtyřminutovém vyloučení Pavelky, ve dlouhé početní výhodě si však Středočeši nevytvořili žádnou šanci.

Ve třetí části se už diváci branky dočkali. Buchteleho střela skončila ještě na tyči, což potvrdil i videorozhodčí, krátce poté však Klimek pohotově zakončil Formanovu akci a Sparta vedla. Uklidnit domácí mohli Delisle a Sill, své příležitosti ale nevyužili.

Ideální možnost vyrovnat měli hosté v závěru v přesilových hrách, neprosadili se ale ani při 35 sekund dlouhé výhodě pět na tři. I díky tomu Sparta poprvé v sezoně Mladou Boleslav porazila.

Hokejisté Liberce zvítězili na ledě Zlína 4:2. Bílí Tygři se dotáhli dva body za vedoucí Třinec, dvěma góly jim k úspěchu pomohl útočník Michal Birner. Hosté skórovali jako první, pak ale 1:2 prohrávali. Ve třetí části odskočili Beranům dvěma góly v rozmezí 49 vteřin. Zatímco Severočeši potřetí za sebou bodovali naplno, domácí ztratili šest z posledních sedmi duelů.

Zápas začal ve vysokém tempu, oba týmy se střídaly v šancích, stav byl však dlouho bezbrankový. Blíže gólu byli však Bílí Tygři, vyčnívala šance Zachara, jenž neuspěl v samostatné úniku, načež parádní souhru hostů nedokázal zakončit do prázdné branky Redenbach. Aktivita se ale hostům přeci jen vyplatila, když dvě a půl minuty před přestávkou tečoval Ordoš puk mimo dosah Sedláčka.

Z vyrovnání se však Berani radovali hned v první minutě prostředního dějství. Před branku si sjel Fryšara a prostřelil Willa. A ve 29. minutě už domácí vedli. Při přečíslení dva na jednoho Okál ještě neuspěl, jeho střelu ale bez problémů dorazil do sítě Kubiš.

Liberec však znovu dokázal udeřit v závěru třetiny, když 18 vteřin před sirénou dostal na kruh nabito Birner, jehož pokus Sedláčkovi propadl pod lapačkou do branky.

Ve třetím dějství hosté využívali okének v domácí obraně. S prvním samostatným únikem soupeře si ještě zlínský gólman poradil. Přišel další, při němž Zacharovu první střelu ještě zachytil, odražený puk ale už dotlačil liberecký forvard za brankovou čáru.

Stav 2:3 vydržel ani ne minutu a zlínský obránce Řezníček neudržel za brankou Hudáčka, který vybídl ke druhému gólu v utkání Birnera. Na tyto slepené góly už Berani zareagovat nedokázali a Liberci podlehli i potřetí v sezoně, aniž by sami bodovali.

Poslední Pardubice prohrály doma s mistrovskou Kometou Brno 1:4. Dynamo ve vyprodané ČSOB Pojišťovna Areně před 10.194 diváky nenavázalo na páteční výhru na Spartě (3:1) a připsalo si čtrnáctou prohru z posledních patnácti utkání. Dvakrát se trefil útočník Komety Petr Holík. Zápas musel být kvůli nepřístojnostem brněnských fanoušků ve třetí třetině přerušen.

Hokejisté Plzně porazili Chomutov na jeho ledě 3:2, a zakončili tak úspěšně rok 2018. Hosté skórovali jako první, poté prohrávali 1:2. V čase 59:20 rozhodl útočník Jan Eberle a završil hattrick. Piráti prohráli doma podruhé za sebou.

Litvínov zvítězil na ledě nováčka Karlových Varů 3:2 a vyhrál i třetí podkrušnohorské derby sezony. Verva si tak připsala třetí výhru z posledních čtyř utkání a dvanáctá Energie naopak za stejné období vyhrála pouze jednou.

Vítkovice vyhrály na ledě Olomouce 5:2. Hanáci sice srovnali ve druhé polovině utkání z 0:2 na 2:2, ani tak neodvrátili pátou prohru v řadě. V 52. minutě rozhodl útočník Radoslav Tybor, dvěma góly do prázdné branky pak potvrdili triumf hostů David Květoň a Ondřej Roman.

31. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 45. Klimek (Forman, T. Pavelka). Rozhodčí: Hejduk, Šír - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:1. Bez využití. Diváci: 10.553.

Sparta: Machovský - Delisle, Piskáček, T. Pavelka, Blain, De la Rose, Tomáš Dvořák, Kalina - Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Forman, Klimek, Smejkal - Rousek, Pech, Pšenička - Beran, Sill, Jones. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Mladá Boleslav: Kantor - Kotvan, Pláněk, Hrdinka, Dlapa, Bernad, Němeček, Kurka - Vondrka, T. Knotek, Skalický - L. Pabiška, Žejdl, D. Šťastný - Pacovský, P. Musil, M. Látal - Flynn, Najman, P. Kousal. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.

PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Fryšara (Lakatoš, Okál), 29. Kubiš (Okál) - 18. Ordoš (Hanousek, Šmíd), 40. Birner (Valský), 46. Zachar, 47. Birner (L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 5427.

Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Valenta, M. Zbořil - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Fryšara, Lakatoš - E. Kulda, Popelka, Herman - Werbik, P. Sedláček, Goiš. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc - Valský, L. Hudáček, Lenc - Birner, Filippi, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Zachar, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Jank (Klhůfek), 25. V. Růžička ml. (Vantuch) - 7. Eberle (Pulpán, Čerešňák), 32. Eberle (P. Straka, Vráblík), 60. Eberle (Allen). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Gerát, Komárek. Vyloučení: 9:6, navíc Koblasa (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 5003.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný - T. Svoboda, V. Růžička ml., Marjamäki - J. Stránský, Kevin Klíma, J. Sklenář - Duda, Vantuch, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, Jones, Allen, Kaňák, Vráblík - Gulaš, Jan Kovář, Indrák - Kratěna, Kracík, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - D. Kindl, Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 39. Gríger (Kozák), 60. Sičák (T. Rachůnek, Gríger) - 33. V. Hübl (F. Lukeš), 44. J. Mikúš (J. Petružálek, Kašpar), 60. Gerhát. Rozhodčí: Hodek, Kubičík - Bryška, J. Frodl. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 5395.

Karlovy Vary: Novotný - Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.

Litvínov: Janus - Porseland, Ščotka, Graborenko, Baránek, L. Doudera, Suchánek - J. Petružálek, J. Mikúš, Kašpar - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - J. Černý, Gerhát, Trávníček - D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 24. Poulíček (Mandát, Cardwell) - 6. P. Holík (Štencel, Mueller), 47. M. Erat (Mueller, Štencel), 53. P. Holík (Mueller, Zaťovič), 59. J. Hruška. Rozhodčí: Pavlovič, Hradil - Lučan, Malý. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Kacetl - Holland, J. Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Budík - Hovorka, Marosz, Rolinek - Horký, Bubela, D. Voženílek - P. Sýkora, Dušek, Skokan - Mandát, Poulíček, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a Král.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Vondráček, L. Čermák, Dočekal - Köhler, Süss, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Oslizlo a Horáček.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 35. Ostřížek (Jergl, Ondrušek), 47. Ondrušek (Kolouch, Nahodil) - 15. Szturc (Poletín), 30. Š. Stránský (Gregorc, Kucsera), 52. Tybor (O. Roman, Schleiss), 59. D. Květoň (Baranka, Tybor), 60. O. Roman. Rozhodčí: Hribik, Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8, navíc Ondrušek (Olomouc) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 5171.

Olomouc: Lukáš - Škůrek, Jaroměřský, Švrček, Staněk, Rutar, Ondrušek - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Kolouch, Strapáč, Burian - Jergl, Nahodil, Holec - B. Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Vítkovice: Bartošák - Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, J. Mrázek, Baranka - Olesz, Lev, Dej - D. Květoň, O. Roman, Tybor - Kucsera, Poletín, Szturc - Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.