reklama

Oceláři si nadávali, zase promrhali vedení. Děláme hloupé chyby, štve Douderu

Václav Varaďa a třinecká střídačka při zápase proti Spartě. Václav Varaďa a třinecká střídačka při zápase proti Spartě. autor: Milan Kammermayer
Třinečtí Oceláři v hokejové extralize zatím nepůsobí jako obhájci titulu. Na úvod sice zdolali bezradné Kladno, ale z následného třízápasového tripu mají jediný bod. Podruhé za sebou navíc ztratili dvougólové vedení. Někteří svěřenci kouče Václava Varadi neskrývají frustraci.

Byť ve čtvrtek na Spartě rozhodně nedominovali, zkraje druhého dějství nakročili k vítězství. Třinečtí vedli 2:0 a jejich bránu sebejistě obýval náhradník Petr Kváča. Jenže domácí pak začali náskok postupně ukrajovat. Až v 57. minutě rozhodl mladík Lukáš Rousek. 

Oceláři mají značnou část obrany na marodce, chybí třeba Tomáš Kundrátek nebo David Musil. Větší odpovědnost tak padá na Milana Douderu. Pražanům dal gól, ale v šatně byl z konečného výsledku 2:4 naštvaný podobně jako ostatní.

Čím si vysvětlujete, že jste zase promarnili dvougólové vedení?

Poslední zápasy jsme měli ve svých rukách, ale oba nám protekly mezi prsty. Jsme hodně zklamaní. Musíme hrát šedesát minut, koncentrovat se na každé střídání.

Opět vám utekla třetí třetina.

Děláme hloupé chyby, což nás bohužel stojí body. To je hrozná škoda, protože si myslím, že v těch zápasech jsme lepší mužstvo. Pak jim ale darujeme výhru.

Po porážce jste se zavřeli v kabině. Co jste si řekli?

Řekli jsme si, že jsme ko**ti, že jsme jim to zase darovali. Měli jsme tu vyhrát. Hráli jsme dobře, ale zase jsme na chvíli polevili, z toho vznikly hloupé chyby. A Sparta nás potrestala.

Třinec znovu ztratil nadějné vedení, Sparta dovršila obrat. To byl šlágr v O2 aréně Třinec znovu ztratil nadějné vedení, Sparta dovršila obrat. To byl šlágr v O2 aréně Prohlédněte zde

Poprvé v sezoně vám kryl záda brankář Petr Kváča. Jaký výkon podal?

Chytal výborně. Na zápas se strašně těšil, dopředu věděl, že bude chytat. V několika momentech nás podržel.

Rozhodující dorážku ale nepokryl. Jak jste tu situaci viděl?

Měli jsme zavřené střední pásmo, jejich bek neměl puk komu dát, tak ho nastřelil na brankáře. Od něj se to odrazilo přímo k nim na hůl a dostali jsme gól.

Ze šňůry venkovních zápasů jste získali jediný bod. Jakou roli hraje fakt, že máte hodně zraněných obránců?

Máme i dost zraněných útočníků, potkalo nás to i loni. Musíme se s tím poprat. Musí se ukázat ti, kteří by jinak nedostávali tolik prostoru. Furt je lepší mít zraněné hráče teď než na konci sezony.

S čím jste na Spartu jeli? Jistě jste zaznamenali její nevídané skóre 14:14.

Jeli jsme sem pro tři body, abychom odčinili porážku s Vítkovicemi. Chtěli jsme zabrat. Bohužel se to nepovedlo. Máme zase nulu.

reklama