Sparta znovu na kolenou, prohrála i s Olomoucí. Pronásleduje ji Třinec, zdolal Plzeň

8. 12. 2019 18:39
Po sobotní prohře s posledními Pardubicemi podlehli hokejisté Sparty ve 26. kole extraligy i Olomouci, lídr doma padl 1:2. Za Pražany spěchá Třinec, který udolal 5:2 Plzeň. Litvínov s novým koučem porazil 4:1 Kladno, také Vítkovice po odvolání trenérů vyloupily 2:0 Hradec Králové. Zlín vyhrál 6:3 v Boleslavi, Vary vyzrály na Liberec 3:2 po nájezdech. Pardubice uspěly i proti Brnu, zvítězily 6:2.
Sparťanští trenéři Jaroslav Nedvěd a Uwe Krupp nemohou být s víkendovým účtem spokojení | Foto: ČTK

Olomouc potvrdila ve 26. kole extraligy, že se jí na ledě Sparty daří. V O2 areně zvítězila 2:1 a vyhrála zde počtvrté v řadě. Utkání rozhodl ve 49. minutě Petr Kolouch.

Domácí nastoupili ve speciálních dresech na oslavu zisku titulu před 30 lety. Hned v první minutě se dostal do šance Rousek, brankář Lukáš ale jeho samostatný nájezd vyrazil.

Pražané byli aktivnější, přesto inkasovali jako první. V 8. minutě překonal Machovského pohotově dorážející Olesz. Sparta následně dvakrát trefila tyč, v 19. minutě se ale dočkala vyrovnání. V přesilovce se prosadil Košťálek.

Na další výraznější šanci museli diváci čekat až do 27. minuty, kdy se před Machovského dostal Kolouch, gól však nedal. V polovině utkání měli domácí pětiminutovou výhodu přesilové hry po Strapáčově faulu na Pecha, navzdory střelecké převaze ale Lukáše překonat nedokázali.

Ve 45. minutě byli blízko vedení hosté, Tomečkova gólová střela však skončila v Machovského rychlé lapačce. O čtyři minuty později už se Hanáci branky dočkali. Ondruškovu střelu od modré lehce tečoval Kolouch a Olomouc vedla. Těsný náskok nakonec hosté udrželi až do konce. Při power play mohli ještě zvýšit, Kolouch ale trefil jen tyč.

Třinec otáčel, Litvínov rozhodl slepenou kanonádou

Třinec zdolal doma Plzeň 5:2. Úřadující mistr brzy prohrával 0:1, ale otočil stav na 4:1. Obrat řídil Michal Kovařčík v 6. a 24. minutě góly v přesilových hrách, další dvě branky vstřelili ve třetí třetině Matěj Stránský a Rostislav Martynek. Hosté ještě v závěru snížili i díky asistenci Milana Gulaše. Nejproduktivnější hráč soutěže bodoval ve 22 z 24 utkáních sezony, ale při power play pojistil Vladimír Dravecký výhru Ocelářů.

Litvínov porazil 4:1 Kladno, které se představilo se zraněným Jaromírem Jágrem opět pouze na střídačce. Severočeši při domácí premiéře nového trenéra Vladimíra Kýhose rozhodli ve třetí třetině čtyřmi góly během čtyř minut a 38 sekund. Dva góly Vervy, která vyhrála potřetí z posledních čtyř utkání, dal Richard Jarůšek. Za hosty se až v samém závěru prosadil Brendan O'Donnell.

Vítkovice zvítězily na ledě Hradce Králové 2:0. Ostravané tak uspěli hned na první pokus po šesti prohrách a odvolání kouče Jakuba Petra pod vedením nového trenérského dua Mojmír Trličík, Rostislav Klesla. Jejich klíčovou postavou byl gólman Miroslav Svoboda, který udržel nulu díky 37 úspěšným zákrokům.

Mladá Boleslav podlehla doma Zlínu 3:6 a připsala si třetí porážku za sebou. Berani po dvou prohrách zabrali, k čemuž přispěl dvěma góly Jakub Šlahař a třemi asistencemi Antonín Honejsek.

Poslední Pardubice si vyšláply 6:2 na Kometu Brno a teprve podruhé v sezoně vyhrály dva zápasy za sebou. Navázaly na sobotní rovněž domácí vítězství nad vedoucí Spartou 4:3. Proti Brnu zazářil první útok Dynama - Robert Kousal zaznamenal pět kanadských bodů za gól a čtyři asistence, Radoslav Tybor nastřílel hattrick.

Karlovy Vary porazily Liberec 3:2 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři prohráli poprvé po deseti vítězstvích v řadě, alespoň bod zachránili ve třetí třetině, kdy vyrovnali ze stavu 0:2. Michal Birner se trefil v čase 59:19. Nájezdy pak ale rozhodl domácí Dávid Gríger.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Olomouc 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Košťálek (Kalina, Tomášek) - 8. Olesz (Ondrušek), 49. Kolouch (Ondrušek). Rozhodčí: Pražák, M. Sýkora - Ganger, D. Klouček. Vyloučení: 5:5, navíc Strapáč (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 8850.

Sparta: Machovský - Blain, Kalina, Jurčina, Tomáš Dvořák, Košťálek, Polášek, Piskáček - Rousek, Tomášek, Smejkal - Forman, Pech, Michnáč - A. Kudrna, Sukeľ, Říčka - Dvořáček, V. Růžička ml., Vitouch. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Olomouc: Lukáš - Jaroměřský, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík - Irgl, Kolouch, Olesz - P. Musil, Nahodil, Klimek - Tomeček, J. Knotek, Burian - Skladaný, Strapáč, J. Káňa II. Trenéři: Moták a Tomajko.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. M. Kovařčík, 24. M. Kovařčík (M. Stránský, Gernát), 45. M. Stránský (P. Vrána, Krajíček) 54. Martynek (Adamský, D. Musil), 59. Dravecký (Adamský, D. Musil) - 3. Kantner (Budík), 56. Mertl (Gulaš, Budík). Rozhodčí: Kika, Piragič (Chor.) - Nothegger (Rak.), Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 4532.

Třinec: Kváča - Kundrátek, Gernát, Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Galvinš - M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík - Dravecký, Marcinko, Hrehorčák - O. Kovařčík, Polanský, Hrňa - Martynek, Š. Novotný, Adamský - Chmielewski. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, Budík, Jank, L. Kaňák, Moravčík, Vráblík - Gulaš, Mertl, Kantner - Indrák, Kracík, Eberle - Pour, V. Němec, P. Straka - Malát, Kodýtek, Rob. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 47. Jarůšek (Jánošík, L. Kašpar), 49. J. Petružálek (L. Doudera, F. Lukeš), 49. Jarůšek (Mahbod, M. Hanzl), 51. Myšák (T. Pavelka) - 59. O'Donnell (Austin, B. Nash). Rozhodčí: Šír, Úlehla - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 6011 (vyprodáno).

Litvínov: Janus - Jánošík, L. Doudera, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Kubát, Baránek - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - J. Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, J. Mikúš, L. Kašpar - Válek, Helt, Trávníček. Trenéři: Kýhos, Skuhrovec a Kotrla.

Kladno: Godla (51. Cikánek) - B. Nash, Austin, A. Lakos, Zajíc, Zelingr, Kehar - Bílek, Stach, Zikmund - Hajný, T. Kaut, O'Donnell - Redlich, P. Machač, J. Strnad - O. Bláha, Melka, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 47. Dej (Výtisk), 60. Veselý (Dej). Rozhodčí: Hejduk, Harnebring (Švéd.) - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4208.

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandič, R. Pilař - Vincour, Rákos, Červený - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Jergl, Koukal, Perret - Kevin Klíma, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Růžička, T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Výtisk, Štencel, Kvasnička, Bodák, Šidlík, T. Černý - Lakatoš, O. Roman, Roberts Bukarts - P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss - Mallet, R. Veselý, Dej - Guman, Werbik, Razgals. Trenéři: Trličík a Klesla.

BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 3:6 (3:4, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Bičevskis (R. Zohorna), 8. D. Šťastný (Klepiš), 11. J. Stránský (Skalický, Jeglič) - 4. Šlahař (Honejsek), 6 Gazda (Honejsek), 7. Fořt, 19. Šlahař (Herman, Honejsek), 55. Kubiš (Fryšara), 57. Claireaux. Rozhodčí: Pešina, Lacina - L. Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2598.

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk, Bernad - D. Šťastný, Jeglič, Klepiš - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, Bičevskis, R. Zohorna - P. Kousal, O. Najman, L. Pabiška. Trenéři: Rulík a Patera.

Zlín: Kašík - D. Nosek, M. Novotný, Ferenc, Freibergs, Gazda, Žižka, Matyáš Hamrlík - Claireaux, Fořt, Köhler - J. Ondráček, Fryšara, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, P. Sedláček, Dufek. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Flek (T. Rachůnek, Gríger), 10. Koblasa (Kohout, M. Rohan), rozhodující sam. nájezd Gríger - 44. Filippi (Birner, L. Hudáček), 60. Birner (Šmíd). Rozhodčí: Šindel, Hradil - D. Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 3313.

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, D. Mikyska, M. Rohan - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, Šik - T. Kubalík, Raška, Šafář - Kohout, Černoch, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.

Liberec: Hrachovina - Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Hanousek, Kolmann - Ordoš, L. Hudáček, Birner - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Šír - D. Špaček. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Tybor (R. Kousal), 25. D. Kindl (J. Mikuš, Harju), 28. Tybor (R. Kousal), 32. M. Látal (R. Kousal, J. Kolář), 41. R. Kousal (J. Kolář, Kusý), 57. Tybor (R. Kousal) - 7. Lev (Plekanec, J. Hruška), 36. Orsava. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:5, navíc T. Voráček (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8017.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, T. Voráček, J. Kolář, Ivan, J. Mikuš - Tybor, R. Kousal, Mandát - D. Kindl, Harju, Machala - M. Látal, Roman Vlach, Kusý - Poulíček, Pochobradský, M. Beran - Matýs. Trenéři: Bělohlav a Janecký.

Brno: Vejmelka (32. Klimeš) - O. Němec, Bartejs, Pyrochta, Glover, Svozil, Gulaši, Malec - J. Hruška, P. Holík, Zaťovič - L. Horký, Plekanec, Plášek ml. - Svačina, Lev, Orsava - Kucsera, Kusko, Jenyš. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Oslizlo.