reklama

Štika extraligy se mrská na šestém místě. Sezona bude dlouhá, mírní Venera nadšení Olomouce

Olomouc se raduje z průběžného šestého místa, ale ví, že musí zůstat pokorná. Olomouc se raduje z průběžného šestého místa, ale ví, že musí zůstat pokorná. autor: Lukáš Filipec
Olomoučtí hokejisté se po polovině základní části drží na výborném šestém místě extraligy a v listopadu zatím dokázali bodovat ve všech sedmi zápasech. Kohouti se umí vytáhnout i proti týmům ze špičky, a navíc si kromě nepovedeného začátku udržují stabilní výkonnost. Venerovi svěřenci kráčí za cílem v podobě play-off a ve městě zdatně sekundují fotbalové Sigmě.

Olomouc - Hokejisté Olomouce se usadili v elitní šestce a nechce se jim teplé místečko opouštět. Ačkoli Kohouti tři z posledních čtyř zápasů prohráli, dokázali bodovat sedmkrát v řadě. Mužstvu sice znovu chybí očividný lídr, ale Moravané to nahrazují týmovostí. Mohou se opřít o nadšené fanoušky a spolehlivého Branislava Konráda v brance.

Holík na olympiádu nemyslí. Nejdřív musím najít herní standard a zvednout se v Boleslavi, tvrdí Holík na olympiádu nemyslí. Nejdřív musím najít herní standard a zvednout se v Boleslavi, tvrdí Čtěte zde

Šesté místo trochu zkresluje

Před dnešní dohrávkou s Pardubicemi patří Olomouci šestá příčka, zaručující přímý postup do čtvrtfinále. "Kdyby to takto vydrželo, tak bychom byli spokojení. Ale víme, že sezona bude ještě dlouhá," potvrdil trenér Zdeněk Venera po nedělní porážce 2:3 po prodloužení v Jihlavě. Odstup Olomouce od předposledního Litvínova totiž činí jen sedm bodů.

Tabulka je na pozicích pro předkolo a play-out mimořádně natěsnaná a utkání k dobru mají na Hané jen právě vůči chemikům. Stabilní výkonnost je v těchto vodách velmi důležitá a každá série zaváhání by mohla mít fatální následky. Olomouc se takovou stabilitou pyšnit může, rovných deset zápasů dovedla do prodloužení a pravidelně zobe body.

Trenér Venera, o němž se často mluví v souvislosti s poctivým, třebaže ne vždy líbivým defenzivním hokejem, působí v Olomouci třetím rokem a v roce 2015 ji dovedl k senzačnímu pátému místu. Rok po infarktové baráži. V uplynulém ročníku se Moravané v klidu zachránili, ale ve vyřazovací fázi chyběli. Letos musí po polovině základní části cílit výše.

Není kanonýr? Mora si góly podělí

V letní přestávce se olomoucké mužstvo příliš nezměnilo, což mimo jiné znamená, že se nepodařilo přivést žádného velkého střelce, který nejen v předchozí sezoně scházel. "Je hrozně těžké takového hráče najít. Když někdo střelce má, tak si ho hlídá," řekl tehdy generální manažer klubu Erik Fürst. A tak střílejí Kohouti góly jeden za všechny a opačně.

Měl jsem větší motivaci, přiznal Kýhos po návratu do Třince. Mužstvo chválil za nejlepší zápas Měl jsem větší motivaci, přiznal Kýhos po návratu do Třince. Mužstvo chválil za nejlepší zápas Čtěte zde

Nejlepším střelcem je se sedmi zásahy Vilém Burian, šest gólů nastříleli Jan Knotek, Marek Laš a obránce David Škůrek. Až při nedávné výhře proti Kometě se gólově probudil spící Roman Vlach. Další útočníci se dělí o bodový přísun rovnoměrně. Bek a kapitán Martin Vyrůbalík má na kontě už 11 asistencí. V třetí obranné dvojici válí otec a syn Lukáš a Jakub Galvasovi.

V neposlední řadě stojí za mužstvem osobití fanoušci. Do "Plecharény" jich chodí pravidelně mrznout přes čtyři tisíce, derby s Kometou v pátek vyprodali a v úžasné atmosféře pomohli Moře k triumfu. Doma je Olomouc neobyčejně silná ve hře dozadu, pětkrát vůbec neinkasovala.

Sázka na jednu kartu

Celkově odehráli Kohouti šest zápasů s nulou vzadu a pokaždé chytal Branislav Konrád. Slovenský brankář ještě mezi tři tyče náhradníka Faltera nepustil a jako jediný v soutěži má odchytanou plnou porci minut. Stejně jako celá Olomouc se i Konrád včas otřepal po třech prohrách na úvod sezony, a především po debaklu 0:10 v Plzni.

Bojkot olympiády může KHL vyjít draho, hrozí válka s IIHF. Češi poslali do Ruska prosbu Bojkot olympiády může KHL vyjít draho, hrozí válka s IIHF. Češi poslali do Ruska prosbu Čtěte zde

Úspěšnost zákroků sice drží jen lehce nad 90 procenty, ovšem ve statistice nul se šesti zářezy kraluje. Když má den, chytí všechno, a tak může Olomouc sbírat body přes jeden, dva vstřelené góly. Na Německý pohár vzali Slováci Rybára, Čiliaka a Laca, Konrádova šance by mohla přijít na prosincovém přípravném turnaji v Norsku.

Olomouc dokazuje, že umí prohánět zbytek extraligy i ve skromnějších podmínkách a s partou hráčů bez velkých hvězd. Vhodně se tak doplňuje s fotbalovou Sigmou, která se vrátila do nejvyšší soutěže po roce, a po polovině sezony jí patří dokonce druhá příčka. Srdce Hanáků plesají.

Dnes od 18:00 nastoupí Kohouti v dohrávce 23. kola proti Pardubicím. Také Východočeši mají v zádech šňůru pěti zápasů, v nichž bodovali.

reklama