Nyní je čas si ten hokej užít a pobavit se, říká brněnský navrátilec Svoboda

Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 8. 2017 11:18
Po téměř dvou letech se do týmu brněnské Komety vrátil třicetiletý útočník Tomáš Svoboda. A na první branku nečekal dlouho. Připsal si ji hned v prvním domácím přípravném utkání proti Slovanu Bratislava.
Tomáš Svoboda
Tomáš Svoboda | Foto: Lukáš Caha

Brno - Úřadujícímu mistru české extraligy se vstup do přípravy na novou sezonu vydařil. V úterý vyhrál v Třebíči s mladým týmem po nájezdech, ve čtvrtek pak v téměř kompletní sestavě smetl účastníka ruské KHL, Slovan Bratislava, poměrem 3:0.

Právě v tomto utkání se poprvé prosadil i útočník Tomáš Svoboda, jenž se do Komety vrátil po téměř dvou letech v Plzni. "Bylo to hezké. Vyhráli jsme, navíc jsem dal i branku, takže jsem rád za to, že jsem si to mohl takhle užít. Je to lepší, než kdybych na gól někomu namazal," usmívá se v rozhovoru.

Někteří hráči se na branku v novém týmu dlouho načekají, vy jste to zvládl hned ve druhém utkání…

To ano. Pro útočníka je dobré, když se trefí hned na začátku. Zas ale na druhou stranu je důležitější ta soutěž. Někomu to nejde v přípravě, ale v sezoně to bude sypat jedno za druhým. Ten klid teď u mě bude trochu větší, ale jednou trefou to každopádně nekončí.

Ve dvou zápasech dala Kometa šest branek, přesto se trenér zmiňoval, že ta koncovka není ještě stoprocentní. Cítíte to podobně?

Určitě. Slovanu jsme sice dali tři góly, což je pozitivní, ale na duhou stranu asi dost trénují. Hráli druhý zápas po sobě a sezonu mají za dveřmi. Nesmíme usnout na vavřínech. Chybí tam ještě hrozně moc věcí, je to takové nesourodé. Měl jsem i trochu strach z toho ledu, protože když jsme hráli v Třebíči, tak dvě třetiny to tam bylo jako na koupališti. V Brně ale ten led relativně držel.

Ty přípravné zápasy si hokejisté poměrně užívají, že? Bylo vidět, jak jste vtipkoval s ostatními spoluhráči…

Je to pravda. Na to je čas, než začne soutěž. Chceme si to samozřejmě i trochu užít a pobavit se o tom. Pak se to snad přenese i do té sezony.

Přesto, že jste hráli první zápas v téměř kompletní sestavě, na ledě to nebylo moc znát. Cítil jste to podobně?

Ano. Šlo nám to v podstatě od první minuty. Hned v úvodních střídáních se nám dařily nějaké věci u soupeře ve třetině. Člověk na to pak naváže, začne si víc věřit na hokejce. Na Slovanu byla ale znát ta únava, když hráli druhý zápas po sobě.