reklama

To špatné skončilo, teď začínáme nanovo, jásal plzeňský střelec Kubalík a velebil Spartu

Plzni stačila na Spartě remíza, Strakovi svěřenci vezou z O2 arény postup do předkola Podívejte se na snímky z posledního extraligového kola mezi pražskou Spartou a Škodou Plzeň, která hrála o postup do předkola play off. Foto: Milan Kammermayer
Závěrečné kolo extraligy přineslo netušené drama. Tři kandidáti na poslední místo v předkole hráli těsně před třetí sirénou 2:2. Pár šťastných odrazů mohlo všechno změnit. Plzeň však na Spartě uhrála kýžený bod a postupuje. Hokejisté Zlína a Olomouce mají smůlu. Západočeši navíc zvládli nájezdy, poskočili na devátou příčku a bitvu o čtvrtfinále rozehrají ve Vítkovicích. "Začínáme novou sezonu," těší forvarda Dominika Kubalíka, který je podruhé za sebou králem ligových střelců.

Kdy jste začal věřit, že postoupíte do předkola?

Když jsme dali vyrovnávací gól. Nechci říct, že prodloužení jsme moc neřešili, ale celá střídačka byla veselá, takže se jenom dohrávalo. Jsem rád, že jsme ukázali, kam patříme.

Živě: Plzeň díky remíze postoupila do předkola. Zlín a Olomouc půjdou do play out Živě: Plzeň díky remíze postoupila do předkola. Zlín a Olomouc půjdou do play out Čtěte zde

Neřešili jste, že když získáte bonusový bod, nebudete desátí, ale devátí?

Ale ano. Jak skončila základní hrací doba, řekli jsme si, že s dalším bodem můžeme být devátí a že to dotáhneme.

Sledoval jste na kostce pod střechou průběžně výsledky z ostatních stadionů?

Vůbec jsem nekoukal, tomuhle nevěřím. Pořád jsem měl v hlavě, že nám nikdo nepomůže. Popravdě nevím, jak to jinde dopadlo (hráči Zlína i Olomouce rovněž vyhráli 3:2 po nájezdech, pozn. red.).

Na Spartu jste dlouho ztráceli jediný gól, ale chyběla vám střelba, souhlasíte?

Sparta hrála neskutečně, určitě si taky zasloužili vyhrát. Hrají krásný hokej, hodně bruslí, neodskakují jim puky a všude jsou včas. Já jsem dneska několikrát dostal puk a chtěl se rozjet, ale nešlo to. Měl jsem za sebou i před sebou dva hráče.

Už se nemusíte strachovat o postup do play-off. Spadl z vás tlak?

To v uvozovkách špatné pro nás teď skončilo, začínáme novou sezonu. Můžeme jít jenom nahoru, takže nemusíme být svázaní. Abych řekl pravdu, los před šesti nebo sedmi koly vypadal super. Měli jsme soupeře kolem nás a mohli jim odskočit, což se ale nepovedlo. Jsem rád, že jsme poslední zápas zvládli bez pomoci.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Jste podruhé za sebou nejlepším střelcem extraligy. Jak to prožíváte?

Minulý rok se nám dařilo jako týmu, všichni jsme dávali hodně gólů. Teď to bylo jiné. Všichni víme, jaký jsme měli začátek. Osm bodů v první čtvrtině, to je tragédie. Mně se podle bodů dařilo víc, ale cítil jsem se podobně, protože góly jsem dával převážně v přesilovkách a ze stejných pozic jako minulý rok.

Před utkáním bylo jasné, že už vás nikdo nepřeskočí, ale k pokoření hranice 30 gólů vám chyběla jediná trefa. Myslel jste na to?

Koukal jsem, že třicítka je blízko. Nebudu říkat, že jsem na tuhle metu nechtěl dosáhnout, to bych lhal, ale jinak jsem rád, že jsem zase nejlepším střelcem. Prvních osm devět gólů sice bylo k ničemu, protože jsme prohrávali, ale pak se to začalo otáčet.

reklama