reklama

Trest platí, brněnský lídr Erat si za surový faul nezahraje šest zápasů

Martin Erat Martin Erat autor: Ivo Dostál
Disciplinární komise hokejové extraligy potvrdila šestizápasový trest pro útočníka Komety Brno Martina Erata za faul na Tomáše Havránka z Karlových Varů v pátečním utkání 47. kola.

Sedmatřicetiletý lídr extraligového šampiona Erat dostal šestizápasový distanc již v sobotu, kdy se jeho hrubým zákrokem zabýval předseda komise Viktor Ujčík. Erat se ale proti jeho rozhodnutí odvolal a dnes o trestu rozhodovala celá disciplinární komise, před kterou se přišel obhajovat i sám hráč. Výše trestu se ale nezměnila.

Erat fauloval Havránka, který je kmenovým hráčem Komety, ve 29. minutě utkání, kdy jej zasáhl do hlavy. Karlovarský útočník si ze střetu odnesl otřes mozku a zlomený nos a skončil v nemocnici. Ujčík označil zákrok bývalého reprezentanta za nebezpečný a bezohledný.

Účastník čtyř mistrovství světa a stejného počtu olympijských her Erat už vynechal nedělní zápas v Litvínově a za Kometu již v základní části nenastoupí. Šestizápasový trest znamená, že nebude hrát ani v prvním utkání play off.

Erat se odvolal proti vysokému trestu za surový zákrok a bude se zpovídat komisi Erat se odvolal proti vysokému trestu za surový zákrok a bude se zpovídat komisi Čtěte zde
reklama