V Pardubicích vypadávala kvůli vichru světla, nakonec slavily Vítkovice. Třinec doma podlehl Hradci

29. 10. 2017 19:17
Hokejisté Hradce Králové zvítězili ve šlágru 18. kola extraligy na ledě Třince 3:0. Brankář Patrik Rybár si připsal čtvrtou nulu v sezoně. V utkání poznamenaném dvěma výpadky osvětlení vyhrály Vítkovice v Pardubicích 4:3. Zlepšenou formu potvrdil Litvínov, díky skvělému vstupu do zápasu zdolal 3:1 Olomouc a opustil poslední příčku. Naopak se stále trápí Liberec, v Boleslavi podlehl 1:3. Brněnská Kometa podruhé za sebou prohrála 2:3, v pátek doma se Zlínem neuspěla při penaltách, nyní v Chomutově inkasovala rozhodující gól v prodloužení.
Vítkovický útočník Jakub Lev přispěl k výhře na ledě Pardubic jedním gólem
Vítkovický útočník Jakub Lev přispěl k výhře na ledě Pardubic jedním gólem | Foto: Lukáš Filipec

Praha - Utkání 18. kola hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Vítkovicemi poznamenala dvě dlouhá přerušení kvůli výpadkům osvětlení a reálně hrozilo, že se utkání nedohraje. Nakonec až k závěrečné siréně přece jen dospělo a hosté zvítězili 4:3.

V čase 18:12 byl duel pro výpadek osvětlení přerušen poprvé a zbytek úvodní části se dohrával až po pauze, která se protáhla na 37 minut. Osvětlení totiž po nástupu týmů na ledě opět selhalo.

Za problémy mohl silný vítr, který řádil po celé České republice a výpadky dodávky elektřiny postihly část Pardubic. Dynamo řešilo možné problém od dopoledne s vedením extraligy, rozhodčími i soupeřem.

"Máme halogenová světla, u kterých jsme snížili výkon ze 1400 na 1100 luxů. Kdybychom jeli na plný výkon, byla by to po výpadku úplná tma dvacet minut," řekl tiskový mluvčí klubu Jan Hrabal.

K prvnímu přerušení došlo za stavu 1:2. Nejprve se radovali domácí, Ostravané ale skóre do první pauzy otočili. "Dostali jsem se šťastně do vedení, ale potom jsme hrozně polevili. Neodváděli jsme důslednou práci, nehráli jsme důsledně dozadu a ani v šancích, do kterých jsme se dostali, nebyl patřičný důraz," zlobil se kouč domácích Pavel Marek.

Po dlouhé přestávce následoval nápor Pardubic a ve 26. minutě bylo srovnáno, jenže za 83 vteřin vrátil hostů vedení Hudeček. O chvíli později se v početní výhodě trefil Ščotka, ovšem i čtvrtá přesilovka v utkání byla využita a Vítkovice znovu vedly díky Romanovi.

V čase 35:55 byl duel pro další výpadek světel znovu přerušen a hra pokračovala po téměř 23 minutách. "Přerušování určitě utkání neprospělo, protože to bylo hodně rozkouskované. Je hodně těžké pro kluky se po takových dlouhých přestávkách dostat do tempa," stěžoval si kouč poražených Pavel Marek.

Pardubicím v závěrečném dějství nepomohly ani čtyři přesilové hry. Hned tři šance nevyužil Treille a neuspěl ani Beran. "Měli jsme v konci zápasu trošku štěstí, ale určitě jsme za ty body z tohoto tříhodinového maratonu rádi," pochvaloval si trenér Vítkovic Jakub Petr.

Třinec ve šlágru nedokázal dát gól, Litvínov už není poslední

Třinečtí hokejisté podlehli doma Hradci Králové 0:3. Vítězný gól zápasu vstřelil ve 34. minutě v přesilové hře Richard Jarůšek. Nápor Ocelářů přibrzdil ve třetí třetině druhým gólem Petr Koukal a v závěru přidal definitivní pojistku Rudolf Červený. Brankář Patrik Rybár si připsal čtvrtou nulu v sezoně.

Litvínov vyhrál v Olomouci 3:1 a opustil poslední místo tabulky. Verva se třikrát prosadila již v první třetině a bodovala tak již v šestém zápase za sebou. Pět z nich navíc Severočeši vyhráli. "Prvních deset minut jsme zaspali, pak jsme se snažili, ale za stavu 0:3 se smůla lepí na hokejky. Musíme hrát 60 minut, úvod nás stál dnes celé utkání," mrzelo trenéra domácích Jana Tomajka.

Mladá Boleslav se dočkala výhry nad Bílými Tygry po sérii 12 porážek s tímto soupeřem za sebou. Naposledy se ve vzájemných zápasech radovala v září 2015, kdy doma vyhrála rovněž 3:1.  "Je kruté zase prohrát zápas, ve kterém jsme bojovali a kterému jsme dali všechno," posteskl si Filip Pešán, kouč poražených, kteří se sesunuli na předposlední příčku tabulky. "Bohužel jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance. S jediným gólem po tolika příležitostech se venku vyhrát nedá," doplnil Pešán.

Chomutov porazili Brno 3:2 v prodloužení a vyhrál tak teprve druhý z posledních devíti zápasů. Utkání rozhodl v čase 60:39 útočník Jakub Sklenář. Kometa nevyužila šanci posunout se do čela tabulky.

18. kolo hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. J. Sýkora (Rolinek), 26. M. Beran (Čáslava, Starý), 30. Ščotka (Tomášek, S. Treille) - 11. Baranka (Tybor, O. Roman), 17. Lev (O. Roman, Baranka), 27. Hudeček (Výtisk, Trška), 34. O. Roman (Lev, Tybor). Rozhodčí: Lacina, Šír - Gebauer, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 7024.

Pardubice: M. Klouček - Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský - J. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Tomášek, S. Treille - M. Beran, Poulíček, Starý - Vondráček, Bojko, Dušek. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Vítkovice: Bartošák - Baranka, Hrbas, Puzič, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Lev, Olesz - Š. Stránský, Kolouch, Szturc - Tomi, Hudeček, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 34. Jarůšek (Kukumberg, Graňák), 53. Koukal (Červený), 59. Červený. Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Kis, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4025.

Třinec: Strmeň - Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Adámek, Linhart - M. Růžička, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Cienciala, Rákos - Hrňa, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, Rosandič, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Vopelka - Bednář, Kukumberg, M. Látal - Cingel, Koukal, Červený - Jarůšek, Berger, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 59. Strapáč - 3. Sörvik (Kubát, V. Hübl), 3. Gula (L. Doudera, Ihnacak), 11. Jurčík (Kubát, Šimeček). Rozhodčí: Hribik, Horák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 4431.

Olomouc: Konrád (11. Falter) - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, Staněk - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, Strapáč, Mráz - Jergl, Herman, Holec, od 41. navíc R. Vlach. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Baránek - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - M. Hanzl, Ihnacak, J. Černý - Vandas, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Šimeček, Matoušek. Trenéři: Rulík a D. Stránský.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Klepiš (P. Holík, Žejdl), 33. Pacovský (Jan Hanzlík, Eminger), 58. Lenc (P. Musil, Orsava) - 23. Jašek (Šmíd, Lakatoš). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - Lederer, Ganger. Vyloučení: 6:8, navíc Urban 10 min., Orsava - J. Vlach, Ševc všichni 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 3783.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Jan Hanzlík, Knot, Eminger, Kotvan, J. Říha, Němeček, Hrdinka - Valský, P. Holík, Klepiš - Orsava, P. Musil, Žejdl - Lenc, T. Knotek, Pacovský - P. Kousal, Urban, L. Pabiška. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Bulíř, Lakatoš - Bartovič, Redenbach, Ordoš - J. Stránský, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Slovák (Tomica, Lauko), 36. Tomeček (Grman), 61. Sklenář (Vondrka, Huml) - 12. Zaťovič, 51. Nečas (Krejčík, Gulaši). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4243.

Chomutov: Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Dlapa - Lauko, V. Růžička ml., Tomica - Tomeček, Huml, Poletín - Vondrka, Skokan, Skelnář - Havel, Šťovíček, Koblasa. Trenéři: V Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, Nečas, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Mallet, J. Hruška, H. Zohorna - V. Němec, Nahodil, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Haken.