Třinec si vzal zpět první místo, Liberec je však v závěsu. Sparta se probrala na Hané

6. 1. 2019 18:25
Třinečtí hokejisté zvítězili v dnešním utkání 33. kola extraligy nad Litvínovem 4:1 a vrátili se do čela tabulky. Stejně bodů má však Liberec, který zdolal Karlovy Vary až 3:2 na nájezdy. Totožným poměrem, ale už v prodloužení, vyhrála Plzeň ve Zlíně, Chomutov si poradil 4:2 s Vítkovicemi. Boleslavi stačil k výhře nad posledními Pardubicemi jediný gól. Probrala se Sparta, jež vyhrála v Olomouci 3:0. Obhájce titulu z Brna padl doma 4:5 po nájezdech s Hradcem Králové.
Martin Růžička přispěl dvěma góly k vítězství Třince nad Litvínovem
Martin Růžička přispěl dvěma góly k vítězství Třince nad Litvínovem | Foto: Lukáš Filipec

Dvěma góly k desáté třinecké výhře na domácím ledě po sobě napomohl Martin Růžička. Litvínovu se proti Ocelářům dlouhodobě nedaří: podlehli jim podeváté v řadě.

Domácí, po třech týdnech opět vedením hlavního kouče Václava Varadi, od počátku utkání na ledě zřetelně dominovali. A to i přesto, že už ve druhé minutě jim ze sestavy po úderu pukem vypadl otřesený Adamský. Třinec však zamkl soupeře do svého útočného pásma a souvislý tlak vyústil v osmé minutě ve vedoucí branku, o kterou se zblízka bekhendovou kličkou postaral Růžička.

První část nabídla neměnný obraz: převahu Třince a neškodný Litvínov. V 17. minutě se domácí dostali do přečíslení, které Dravecký vyřešil střelou mezi Petráskovy betony.

Až po vyloučení Ciencaly se Litvínov v přesilové hře na konci první části usadil před domácí brankou a Hrubce poprvé vážně prověřil zásluhou Kašpara, který ale třineckého gólmana nedokázal překonat stejně jako dorážející Petružálek.

Dominanci Ocelářů se Severočechům povedlo narušit ve druhé třetině. Hosté výrazně přidali, domácím se navíc dále hroutila sestava a ze hry postupně po Adamském museli odstoupit i Roth a Werek, který se ve středním pásmu srazil s Hanzlem a s bolestnou grimasou těžce odkulhal do šatny.

Hosté aktivnější projev dokázali v 35. minutě podložit gólem, když zblízka do prázdné branky doklepl puk Myšák. Jeho třinecký strážce se v tu chvíli svíjel v bolestech na ledě, ale opakovaný záběr ukázal, že po zásahu hokejkou vlastním spoluhráčem Gernátem.

Litvínov svou nejlepší pasáž zápasu málem využil k vyrovnání, ale Petružálka vychytal Hrubec. A o minutu později dal Třinci více klidu Kundrátek, který po Bukartsově průniku ranou z voleje zaznamenal svůj první gól po návratu do extraligy.

Třinec měl závěrečnou dvacetiminutovku plně pod kontrolou a jeho výhru stvrdil v přesilovce svou druhou trefou Růžička. Cienciala mohl záhy skórovat popáté, jeho sólo však Petrásek zneškodnil.

Liberec dokázali otočit zápas v Karlových Varech, po výhře 3:2 po samostatných nájezdech však přišel o vedení v tabulce. Zásluhou lepšího skóre ho předstihl Třinec. Energie vedla v průběhu druhé třetiny 2:0, nakonec si však připsala třetí prohru v řadě. Utkání rozhodl nejproduktivnější hráč soutěže Marek Kvapil.

Hradce Králové porazil Brno 5:4 po samostatných nájezdech a i ve třetím vzájemném zápase ovládl souboj s úřadujícím mistrem. O výhře Mountfieldu rozhodl obránce Filip Pavlík. Dvě branky si v zápase připsali obránce domácích Tomáš Malec a útočník hostů Radek Smoleňák.

Sparta zvítězila v Olomouci 3:0 a potvrdili, že se jí na ledě Hanáků daří. Pražané zde uspěli již v pátém utkání v řadě. Pátým čistým kontem v sezoně se na tom podílel brankář Matěj Machovský, který si připsal 37 úspěšných zákroků. Sparta se radovala teprve ze druhé výhry z posledních sedmi střetnutí.

Plzně vyhrála na ledě Zlína 3:2 v prodloužení a ovládla třetí utkání v řadě. Hattrickem se o to zasloužil kapitán Milan Gulaš, jenž duel rozhodl v čase 60:36. Domácí přitom v průběhu utkání vedli 2:0, nakonec si ale připsali čtvrtou porážku v řadě.

Chomutov porazil Vítkovice 4:2 a ukončil sérii šesti porážek s ostravským týmem. Piráti vstřelili všechny branky v přesilových hrách a radovali se z výhru nad Vítkovicemi po téměř dvou letech.

Mladá Boleslav udolala Pardubice 1:0, o výhře nad posledním týmem soutěže rozhodl v přesilové hře ve 29. minutě Lukáš Žejdl. Brankář Gašper Krošelj udržel potřetí v sezoně čisté konto.

33. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Martin Růžička (Svačina, Polanský), 17. Dravecký, 38. Kundrátek (Roberts Bukarts), 54. Martin Růžička (Polanský, Dravecký) - 35. Myšák (M. Hanzl). Rozhodčí: Pavlovič, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3, navíc Polanský (Třinec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4620.

Třinec: Hrubec - Krajíček, Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, M. Doudera, D. Musil - Martin Růžička, Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský - Dravecký, Werek, Roberts Bukarts - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Litvínov: Petrásek - Porseland, Ščotka, Graborenko, Baránek, Suchánek, L. Doudera - Kašpar, J. Mikúš, J. Petružálek - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, Myšák, Jurčík - Jícha, M. Hanzl, Helt. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. náj. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Sičák (R. Vlach, T. Mikúš), 24. Flek (Gríger, T. Rachůnek) - 25. J. Vlach (Zachar, Ševc), 34. P. Jelínek (L. Krenželok), rozhodující nájezd Kvapil. Rozhodčí: Roman Svoboda, Hejduk - Lhotský, Malý. Vyloučení: 6:7, navíc Filippi (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3698.

Karlovy Vary: Novotný - Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - Kohout, R. Vlach, O. Beránek - Gorčík, Skuhravý, J. Černý - Lapšanský, Balán, T. Mikúš. Trenéři: Pešout a Mariška.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc - L. Hudáček, Redenbach, Birner - Lenc, Filippi, Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Valský, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Štencel (M. Erat, Plekanec), 43. Malec (Bartejs, Plekanec), 52. Malec (Köhler, Čermák), 59. Zaťovič (Müller, O. Němec) - 8. Smoleňák (Rosandič), 38. Smoleňák (Zámorský), 50. Koukal (Zámorský, Paulovič), 53. R. Pavlík, rozhodující nájezd F. Pavlík. Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 13:13, navíc Mallet - M. Chalupa oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7458.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, Plekanec, J. Hruška - Vondráček, L. Čermák, Mallet - Köhler, Süss, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Oslizlo a Horáček.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Dragoun, Rákos. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. B. Jones (Piskáček), 20. P. Vrána (Kudrna, Tomáš Dvořák), 60. Piskáček. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 0:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4517.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Jaroměřský, Švrček, Staněk, J. Galvas, Ondrušek - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Holec, Strapáč, Burian - Tomeček, Nahodil, Kolouch - Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Sparta: Machovský - Delisle, Piskáček, Kalina, Blain, Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Pavelka - Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Forman, Klimek, Smejkal - Rousek, Pech, Kumstát - Beran, Sill, B. Jones. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Žižka (Lakatoš, P. Sedláček), 34. Fořt (J. Ondráček, Kubiš) - 35. Gulaš (Jan Kovář, N. Jones), 48. Gulaš, 61. Gulaš (Čerešňák, Jan Kovář). Rozhodčí: Pešina, Kubičík - J. Svoboda, Ganger. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 4185.

Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Valenta, Žižka, Řezníček, Zbořil - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - E. Kulda, Fryšara, Popelka - Šlahař, P. Sedláček, Lakatoš - Okál, Honejsek, Herman. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, N. Jones, Allen, Kaňák, Vráblík - Gulaš, Jan Kovář, Indrák - Kratěna, Kracík, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - D. Kindl, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Marjamäki (T. Svoboda, V. Růžička ml.), 18. Vantuch (Štich, Duda), 40. V Růžička ml. (Duda, Marjamäki), 60. Valach - 6. O. Roman (Schleiss, Lev), 53. Lev (Olesz). Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika - Pešek, O. Polák. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Diváci: 3941.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Antropov - T. Svoboda, V. Růžička ml., Marjamäki - Klhůfek, Sklenář, Raška - Duda, Vantuch, Tomica - Havel, Chlouba, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Gregorc, Šidlík, Baranka, J. Mrázek, od 41. navíc T. Černý - Dej, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Poletín, Toman, Kucsera - P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss. Trenéři: Petr a Trnka.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 29. Žejdl (Skalický, Bernad). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - Špringl, D. Klouček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3546.

Mladá Boleslav: Krošelj - Němeček, Bernad, Hrdinka, Pláněk, Dlapa, Kurka - Skalický, T. Knotek, Vondrka - L. Pabiška, Žejdl, D. Šťastný - Flynn, P. Musil, M. Látal - Grim, Najman, P. Kousal. Trenéři: Hořava, Rulík a Patera.

Pardubice: Kacetl - J. Mikuš, Budík, Hrabal, Eklund, Trončinský, Holland - Mandát, Marosz, Hovorka - Kusý, Ihnacak, Machala - Poulíček, Dušek, Horký - Perret, Voženílek, P. Sýkora. Trenéři: Lubina, Čáslava a Král.