Třinec smetl Litvínov 5:1 a poskočil do čela extraligy

23. 9. 2017 19:29
Třinec v předehrávaném utkání porazil Litvínov hladce 5:1 a před nedělními zápasy se posunul do čela extraligové tabulky.
Tomáš Marcinko cloní ve výhledu brankáři Pavlu Kantorovi.
Tomáš Marcinko cloní ve výhledu brankáři Pavlu Kantorovi. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Hokejisté Třince porazili v předehrávce 7. kola extraligy Litvínov 5:1 a minimálně do neděle se vyšvihli do čela tabulky. Oceláři své vítězství postavili na třech využitých přesilovkách, ve kterých dvakrát skóroval Erik Hrňa. Třinec vyhrál i čtvrté domácí utkání sezony, doma je zatím stoprocentní a proti Litvínovu dokázal zabodovat pošesté v řadě.

Litvínov se pod Javorovým představil 21 hodin po utkání ve Zlíně a jako by za sebou tahal i těžší nohy. Svižnější domácí měli v první části větší šťávu a mohli si vytvořit i výraznější náskok.

Z několika gólových příležitostí ale využili jedinou, když ze skrumáže před Kantorem proklouzl v 10. minutě puk po ledě do litvínovské brány po dorážce Draveckého a teči Svačiny.

Minimálně ještě dvě situace volaly po gólu, avšak Růžička si vylámal zuby na brankáři a Irgl ve vyložené šanci rozezněl jen tyčku. Třinec se neprosadil ani v dlouhé přesilovce pět na tři.

Oceláři pevně kráčeli za tříbodovým koncem, byť hosté zkraje druhé části na chvilku pookřáli a vypadali živěji. Soupeř rychle všechno vrátil do starých kolejí dvěma trefami při hře pět na čtyři.

Rákos křížně nabil na gólový příklep Hrňovi a o tři minuty později kanonýr Marcinko zpoza brány uvolnil Rákose, který si mezi litvínovskou čtveřici až na brankoviště drze najel na gólové zakončení.

Severočeši jen sporadicky narušovali Hrubcův klid. V 39. minutě ujel Jánský, ale domácího gólmana neprostřelil.

Hned ve 42. minutě navíc Dravecký procedil počtvrté puk za Kantorova záda a bylo jasné, že Severočeši už na zvrat pomýšlet nemohou. Válek sice ve 46. minutě vypíchl puk a ze sóla nad Hrubcovo rameno snížil, ale na vývoj utkání to mělo nulový vliv.

Symbolickou tečku za duelem udělal v 56. minutě Hrňa, který třetí přesilovkovou trefou zaznamenal navíc i jubilejní 4000. gól Třince v nejvyšší soutěži.

7. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Svačina (Dravecký, Marosz), 29. Hrňa (Rákos), 32. Rákos (Marcinko, Martin Růžička), 42. Dravecký (Svačina), 56. Hrňa (Marcinko, Martin Růžička) - 46. Válek. Rozhodčí: Hribik, Kika - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. Diváci: 4191.

Třinec: Hrubec - Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, M. Doudera - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Dravecký, Marosz, Svačina - Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Dietz, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Baránek, Z. Sklenička - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Matoušek, Nejezchleb, J. Černý - Jurčík, Válek, Trávníček - Nicholls, Havlíček, M. Hořava. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.