Hradec vyloupil Spartu a prodloužil mizérii Pražanů, Litvínov ve šlágru kola přetlačil Kometu

Aktualizováno 13. 11. 2016 20:17
Ve 20. kole hokejové extraligy smetl doma Třinec trápící se Olomouc 4:0. Domácí rozhodli v poslední třetině, ve které vstřelili 3 branky. Hradec Králové vyhrál na ledě Sparty 3:2 a prodloužil Pražanům sérii proher. Pardubice přehrály Chomutov 4:1 a přibližují se elitní desítce tabulky. Karlovy Vary doma přehrály Vítkovice 5:4 a slaví po pěti porážkách v řadě vítězství. Liberec doma vynuloval Zlín a po vítězství 4:0 prodloužil vítěznou sérii na sedm zápasů. Plzni stačila k výhře nad Mladou Boleslaví jediná branka. Litvínov přetlačil po prodloužení 3:2 na domácím ledě Kometu Brno.
TELH, Sparta-Litvínov: Karel Kubát
TELH, Sparta-Litvínov: Karel Kubát | Foto: Milan Kammermayer

Třinec - Hokejisté Třince porazili ve 20. kole extraligy Olomouc 4:0. Favorizovaní Oceláři rozhodli o své výhře až třemi góly v posledních dvanácti minutách, vítěznou branku a dvě asistence navrch zaznamenal útočník Martin Růžička. Brankář Šimon Hrubec vychytal šestou nulu v sezoně. Hanáci utrpěli osmou porážku z posledních deseti kol.

Sparta prohrála s Hradcem Králové 2:3. Pražané doma podruhé za sebou nebodovali a připsali si v extralize již čtvrtou porážku v řadě. Mountfield uspěl díky první třetině, kterou vyhrál 3:1. Vítěznou trefu si připsal v 19. minutě americký bek Jake Newton.

Vary téměř po měsíci zabraly

Pardubice zvítězily na domácím ledě nad Chomutovem 4:1 a poprvé sezoně dokázali vyhrát dvě utkání za sebou. Dynamo se už v první třetině ujalo dvoubrankového vedení, a přestože Chomutov záhy snížil, tak domácí náskok udrželi a postupně ho ještě navýšili. Pardubicím k výhře pomohly dvě využité přesilovky ze tří pokusů.

Poslední Karlovy Vary zdolaly Vítkovice 5:4 a zabrali po pěti duelech bez bodu. Na chvostu tabulky má ale Energie stále čtyřbodové manko na třinácté Pardubice. Ostravané venku vyšli naprázdno počtvrté za sebou.

Liberec natahuje sérii

Liberec vyhrál ve nad Zlínem 4:0 a posedmé za sebou naplno bodovali. O branky se postarali Petr Jelínek, Dominik Lakatoš, Jaroslav Vlach a Michal Bulíř. Z prvního čistého konta v nejvyšší domácí soutěži se radoval brankář Roman Will.

Plzni stačil na vítězství nad Mladou Boleslaví jediný gól, o který se v polovině utkání postaral Jakub Lev. Matěj Machovský chytil 28 střel a připsal si čisté konto. Na druhé straně inkasoval z 31 střel jedinkrát Jan Lukáš.

Litvínov porazil Kometu Brno 3:2 v prodloužení a na domácím ledě tak uspěli podeváté v řadě. Utkání rozhodl v přesilové hře v 64. minutě Karel Kubát. Kometa i přes prohru zůstala v čele soutěže, Litvínov je třetí.

Litvínov měl Kometě co vracet

Domácí chtěli Kometě oplatit debakl 1:7 z předešlého vzájemného zápasu, úvod duelu na Zimním stadionu Ivana Hlinky ale patřil hostům. Aktivní byl zejména Erat, Kvapil však ani jednu ze šancí po přihrávkách svého elitního spoluhráče nevyužil.

Vervu dostala výrazněji do hry první přesilová hra. Kubát ani Martin Hanzl však Vejmelku překonat nedokázali. Podobně si vedli i hosté při trestu Černého, i Janus byl vždy připravený.

Nerozhodný stav se změnil až v čase 19:23, kdy se do brejku dostal Haščák a vyjetý Janus mu zabránil v zakončení jen za cenu faulu. Následné trestné střílení však slovenský útočník jistě zakončil.

Druhá třetina ale patřila Severočechům. Ve 23. minutě měl šanci vyrovnat Lukeš, ale Vejmelka udržel čisté konto i po následné sérii střel domácích. Litvínov nakonec srovnal krok až v polovině zápasu, kdy se prosadil Viktor Hübl a připsal si již devátý gól v sezoně.

Domácí pokračovali v tlaku, který umocňovaly i fauly soupeře. Při druhém vyloučení Vincoura byl blízko branky Gerhát. Nejprve jej ale vychytal Vejmelka, následně litvínovský útočník přestřelil.

Vincour po návratu z trestné lavice mohl Vervu zpražit, jeho střela však skončila jen na tyči. A když byl následně také již podruhé vyloučen Kováčik, bránící čtveřice Brňanů již neodolala. Litvínov posunul do vedení Martin Hanzl.

O vydřený náskok však domácí ve třetí části přišli. První oslabení ještě přežili, ale když byli poté vyloučeni Viktor Hübl s Černým, vyrovnal Nečas při hře pět na tři na 2:2. Rozhodnout v normální hrací době ale následně ani jeden z týmů nedokázal, muselo se tak prodlužovat.

Hned v 61. minutě mohl duel ukončit Nečas, Janus však jeho šanci zlikvidoval. V 64. minutě byli ale hosté potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě a Litvínov v přesilovce zápas rozhodl.

20. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Martin Růžička (Roth, Marosz), 48. Kreps (Rákos, Martin Růžička), 50. Dravecký (Linhart, J. Petružálek), 53. Marosz (J. Petružálek, Martin Růžička). Rozhodčí: Polák, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 4628.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, L. Galvas, Jank - Martin Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Hladoník, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Olomouc: Falter - Matai, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, Ondrušek, Plášil, J. Galvas - Strapáč, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Holec - T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Kumstát (Pech, J. Mikuš), 24. M. Procházka (Nedomlel) - 8. Vydarený (Jarůšek), 9. T. Knotek (Červený), 19. Newton (R. Pavlík). Rozhodčí: Šír, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 8713.

Sparta: F. Novotný (9. Pöpperle) - Piskáček, J. Mikuš, Čajkovský, Nedomlel, Švrček, Kalina, Barinka - Ihnacak, P. Vrána, Klimek - A. Kudrna, Pech, Kumstát - M. Černoch, J. Hlinka, Uher - Safin, Cingel, M. Procházka - Netík. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Hradec Králové: Kacetl - Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, od 41. navíc Barák - Jarůšek, Kukumberg, Šimánek - Köhler, Bednář, Dej - R. Pavlík, T. Knotek, Červený - J. Dvořák, Nedvídek, Čáp. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Schaus (P. Sýkora), 11. Tomášek (Klimenta, Leduc), 36. P. Sýkora (Schaus, Tomášek), 48. Bárta (Leduc, Rolinek) - 13. Kämpf (Koblasa). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Kotlík, Zíka. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 7012.

Pardubice: Maxwell - Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, L. Havlík, Bokroš - P. Sýkora, Redebach, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Bárta, Tomášek, Poulíček - F. Zadina, T. Kaut, Panna - M. Kaut. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Chomutov: T. Král - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Hřebejk, Huml, Vondrka - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Račuk, Lauko, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Sičák (Vachovec, V. Tomeček), 14. Tuominen (Sičák, M. Rohan), 23. Skuhravý (Vachovec), 38. T. Rachůnek (T. Dvořák, Tuominen), 42. D. Kindl (Gorčík) - 1. P. Zdráhal (Sloboda, Kucsera), 10. Hudeček (Sloboda), 29. Vandas (Sloboda, O. Roman), 44. Kucsera (O. Roman). Rozhodčí: Lacina, Souček - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 2211.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec - Gorčík, D. Kindl, Mullane - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Hrbas, A. Sedlák, Výtisk, D. Krenželok, L. Kovář - P. Zdráhal, O. Roman, Kucsera - Tybor, Y. Stastny, D. Květoň - Tomi, Hudeček, Illéš - Vandas, Kolouch. Trenéři: Petr a Trnka.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. P. Jelínek (Radivojevič), 24. Lakatoš (P. Jelínek, L. Krenželok), 44. J. Vlach (D. Špaček), 52. Bulíř (Jánošík). Rozhodčí: Hodek, Horák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Kotvan (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5583.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Ordoš - D. Špaček, Hrabík, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Zlín: Štůrala - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka, O. Horák - J. Ondráček, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - Maruna, Podešva, O. Veselý - Gago, Karafiát. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 34. Lev. Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Hradil - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:4, navíc Štich (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3869.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Němeček, Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán - Kratěna, Preisinger, Lev - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Johnson, Kodýtek, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Mladá Boleslav: Lukáš - Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Kurka, Jan Hanzlík, Štich - M. Látal, Vampola, Klepiš - Hyka, Urban, Lenc - Orsava, Žejdl, Jonák - L. Pabiška, Volf. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. V. Hübl (Gerhát), 39. M. Hanzl (T. Pavelka), 64. Kubát (Lukeš, Gerhát) - 20. Haščák z trestného střílení, 46. Nečas (M. Erat, O. Němec). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hribik - J. Hynek, Rozlílek. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 5235.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - M. Novák, Raška, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.