Třinec vyhrál díky Petružálkovi sté derby s Vítkovicemi, Sparta vyhrála nad Plzní

Aktualizováno 2. 12. 2016 20:47
Páteční program hokejové extraligy nabídl šest zápasů. Třinec po prodloužení přehrál Vítkovice, Zlín si těsným výsledkem 1:0 poradil s Karlovými Vary. Sparta také těsně porazila Plzeň, Litvínov vyhrál v Pardubicích, Chomutov otočil zápas s Hradcem a Olomouc přejela Kometu.
Třinec porazil Vítkovice po prodloužení.
Třinec porazil Vítkovice po prodloužení. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Hokejisté Třince porazili v 26. kole extraligy Vítkovice 3:2 v prodloužení. Jubilejní 100. moravskoslezské derby rozhodl v 36. sekundě nastavení útočník Jakub Petružálek a přerušil tak sérii tří proher Ocelářů. Hosty k vítězství nedotlačil ani zkušený kouč Vladimír Vůjtek starší, který už dnes předčasně zahájil svůj záskok na vítkovické lavičce.

Zlín v souboji dvou celků ze dna extraligové tabulky porazil Karlovy Vary těsně 1:0. Berani tak utnuli šňůru sedmi utkání bez bodu a celkem osmizápasovou sérii porážek. O jejich úspěchu rozhodl ve 25. minutě útočník Roberts Bukarts.

Chomutov dokázal po dramatickém průběhu přehrát Hradec Králové 5:4 v prodloužení. Piráti zachránili zápas 40 vteřin před koncem zásluhou trefy Petra Koblasy, v prodloužení pak rozhodl v čase 63:21 útočník David Kämpf. Svou bilanci v utkání tak vylepšil na tři body za dvě branky a nahrávku. Hosté přišli o sérii tří výher.

Sparťané zvítězili nad Plzní 2:1, připsali si šestou výhru v řadě a posunuli se na páté místo tabulky. Gólem a asistencí se na tom podíleli Lukáš Klimek a Petr Vrána. Plzeň po dnešní prohře klesla na jedenácté místo.

Litvínov uspěl na ledě Pardubic 3:2 a v tabulce se posunul před Brno na třetí místo. Verva se v Pardubicích dostala do vedení v šesté minutě a držela ho až do začátku třetí části. Dynamo pak díky Klimentovi vyrovnalo, ale v 53. minutě převážil vedení na stranu Litvínova Robin Hanzl. Gólem do prázdné branky sice pojistil náskok Lukeš, nicméně Pardubice zápas nezabalily a díky Nahodilovi ještě závěr zdramatizovaly. Na vyrovnání už však neměly čas a klesly na předposlední příčku.

Kometa Brno prohrála na stadionu Olomouce vysoko 2:5, prohrála šestý z posledních osmi zápasů a klesla na čtvrtou příčku za Litvínov. Domácí Hanáci rozhodli třemi góly ve druhé třetině. V dresu vítězů si dva body za gól a nahrávku připsali bek Martin Vyrůbalík a útočník Juraj Mikúš.

Bartošák střídal po sedmi minutách

Souboj velkých rivalů Třince a Vítkovic měl strhující gólový nástup. Už po 71 sekundách si mezi kruhy sjel Adamský a po přihrávce Kanea od zadního mantinelu ranou bez přípravy prostřelil Bartošáka.

Jakoby tím i ostatním ukázal recept, protože další góly padaly jako přes kopírák - z mezikruží po přihrávkách zpoza brány. Vítkovice už o 50 vteřin později skóre vyrovnaly Kucserou, jenž se z první opřel do Tyborovy pobídky. Ale od šesté minuty Třinec zase vedl, když tentokrát Bartošákovi proklouzla za záda Hrňova rána. Bartošák bez pořádného zákroku zmizel na střídačku a náhradník Dolejš na dlouhé chvíle zamkl vítkovickou branku.

Hosté měli znovu na hokejce bleskové srovnání. První přesilovku málem po několika sekundách využil Kucsera; Hrubce už překonal, jenže netrefil bránu. Domácí pak ve zcela rovnocenném boji byli o něco nebezpečnější: Petružálkova teč se jen těsně nevešla do brány a se závěrem první části třinecký navrátilec Krajíček po brejku v oslabení z vyložené šance pálil do horní tyčky.

V druhé části tak udeřily Vítkovice zásluhou Výtiska, který bez přípravy nechytatelně zavěsil do levého horního růžku. Třinec se ke konci druhé dvacetiminutovky znovu natahoval po vedení. Dolejš ale zneškodnil dvě velké šance Irglovi a Rákos se zblízka netrefil do odkryté brány.

Třetí dějství bylo z obou stran nejopatrnější a příliš vzruchu nenabídlo. Domácím dvakrát zatopil Vandas, ale Hrubec se nenechal zaskočit. Prodloužení pak bleskově ukončil Petružálek, který po rychlém kontru pouze nastavil hůl na Rothovu přihrávku.

Aktualizujeme

26. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:2 v prodloužení (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Adamský (Kane, Krajíček), 6. Hrňa (Roth), 61. J. Petružálek (Roth) - 3. Kucsera (Tybor, Hrbas), 26. Výtisk (Olesz, Stastny). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Krajíček, Kania, Nosek, M. Doudera - J. Petružálek, Marosz, Hrňa - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - Martin Růžička, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Vítkovice: Bartošák (6. Dolejš) - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Hudeček, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, Květoň - Tomi, E. Němec, P. Zdráhal. Trenéři: Petr, Trnka a Vůjtek st.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 25. Bukarts (Honejsek, Kubiš). Rozhodčí: Čech, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 11:8. Bez využití. Diváci: 3358.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Bořuta, Žižka - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - J. Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Šlahař, Popelka, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, Sičák, M. Rohan, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - Stloukal, Mullane, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 5:4 v prodloužení (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Kämpf (Sklenář), 25. Huml (Flemming, Vondrka), 55. Poletín (Valach, Koblasa), 60. Koblasa (Kämpf), 64. Kämpf (Skinner, Koblasa) - 20. Džerinš (Dietz), 26. Červený (Dragoun, Newton), 29. Šimánek (T. Knotek, Jarůšek), 58. Džerinš (Šimánek). Rozhodčí: Polák, R. Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3977.

Chomutov: Laco - Flemming, Dlapa, Valach, Chalupa, J. Mrázek, Skinner, od 41. navíc Buchtela a Havel - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, Kämpf, Sklenář - D. Kaše, Lauko, Poletín - Koblasa, Chlouba, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Köhler - Jarůšek, Dragoun, T. Knotek - P. Beránek, Picard, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Klimek (J. Mikuš, P. Vrána), 25. P. Vrána (Klimek, Barinka) - 53. T. Svoboda (Kracík, Kratěna). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7036.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Gernát, Nedomlel, Barinka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Uher, Cingel, A. Kudrna - Forman, Pech, Kumstát - M. Procházka, Černoch, O. Procházka. Trenéři: Kalous a Moták.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán, Němeček - Kratěna, Kracík, T. Svoboda - Indrák, Stach, D. Kubalík - Johnson, Preisinger, Lev - Vondráček, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík - 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. L. Čermák (Gulaši, Trška). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, od 41. navíc F. Král - M. Erat, Nečas, Kvapil - Miklík, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, F. Dvořák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 42. Klimenta (M. Kaut), 60. Nahodil (Schaus) - 6. M. Hořava (K. Reichel), 53. R. Hanzl (M. Hanzl), 59. Lukeš (T. Pavelka). Rozhodčí: Horák, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 7424.

Pardubice: Kacetl - Ščotka, Schaus, Ovčačík, Nedbal, Bokroš, Leduc, L. Havlík - P. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček - Klimenta, Nahodil, M. Kaut - Panna, Redenbach, Mallet - Poulíček, T. Kaut, F. Zadina. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.