Třinec v Hradci prohrával už o dva góly, ale po obratu se dostal do čela extraligy

Petr Vrána a Petr Koukal při souboji v zápase Hradce Králové proti Třinci. Petr Vrána a Petr Koukal při souboji v zápase Hradce Králové proti Třinci. autor: Stanislav Souček / Mountfield HK
Hokejisté Třince zvítězili v dohrávce 6. kola extraligy v Hradci Králové 3:2, přestože prohrávali 0:2, a dostali se do čela tabulky o bod před Liberec. Mountfieldu získali v úvodní třetině dvoubrankové vedení Ahti Oksanen s Graemem McCormackem, v úvodu druhé části snížil Andrej Nestrašil a v závěrečném dějství otočili výsledek Erik Hrňa a Miloš Roman, který se prosadil v čase 56:15.

Mountfield se ujal vedení v 6. minutě, kdy finský útočník Oksanen střelou z pozice mezi kruhy zamířil k levé tyči Mazancovy branky a v pátém utkání v české extralize se radoval z premiérové branky. Lukeš si na druhé straně poradil s Nestrašilovou šancí, blízko vyrovnání byl po Marinčinově střele odražené od zadního mantinelu Michal Kovarčík a potom také Kofroň.

Bídné návštěvy v extralize. Tradice hokeje a piva zmizela, testy otravují, míní Antoš Bídné návštěvy v extralize. Tradice hokeje a piva zmizela, testy otravují, míní Antoš Čtěte zde

V závěru úvodní části se dostali domácí při vyloučeních Kofroně a Hrni na tři sekundy do početní výhody pěti proti třem a vytěžili z ní zvýšení. Jen vteřinu po návratu prvního hříšníka se trefil kanadský obránce McCormack.

V úvodu druhé části se prosadili v početní výhodě také Oceláři a střelou z pravého kruhu snížil Nestrašil. Vrátit Východočechům dvoubrankový náskok měl možnost v 25. minutě ve vlastním oslabení Perret, ale Mazanec si s jeho pokusem poradil. Lukeš zase zabránil ve vyrovnání Michalu Kovařčíkovi, Mazanec si poradil s Kalinovou šancí.

Domácí se ubránili při Blainově trestu a sami nevyužili při Daňově vyloučení velký tlak před Mazancem, který odešel v létě do Třince právě z Hradce Králové. Oceláři mohli smazat ztrátu v 47. minutě při Pavlíkově trestu, když domácím pomohla po Kundrátkově pokusu tyč a znovu ji trefil už po přesilovce také Zahradníček.

V polovině třetí třetiny už upravil na 2:2 Hrňa, jehož našel zpoza branky Marcinko. V 55. minutě v přesilové hře trefil domácí Pavlík tyč a na druhé straně rozhodl tečí Adámkovy střely Roman.

Prezident Českého hokeje Tomáš Král měl na vojně donášet StB Prezident Českého hokeje Tomáš Král měl na vojně donášet StB Čtěte zde

6. kolo hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Oksanen (Pilař, McCormack), 20. McCormack (Smoleňák, Lalancette) - 22. A. Nestrašil (Marinčin), 50. Hrňa (Marcinko), 57. Miloš Roman (M. Adámek, Hrňa). Rozhodčí: Jeřábek, Pilný - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 3109.

Sestavy:

Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank - Smoleňák, Cingel, Jergl - Orsava, Lev, Pilař - Oksanen, Lalancette, Perret - Kelly Klíma, Koukal, Kevin Klíma. Trenér: T. Martinec.

Třinec: Mazanec - Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Miloš Roman, Marcinko, Hrehorčák - Hrňa, Dravecký, Kofroň. Trenér: Varaďa.