reklama

Tvrdý trest! Strapáč si za faul na Výtiska čtyři zápasy nezahraje

Petr Strapáč přišel do Olomouce právě z Vítkovic. Petr Strapáč přišel do Olomouce právě z Vítkovic. autor: Dalibor Sosna
Draho vyšel olomouckého Petra Strapáče faul na svého bývalého spoluhráče Jana Výtiska. Od disciplinární komise hokejové extraligy vyfasoval čtyřzápasový trest. Video s celým incidentem naleznete uvnitř článku.

Praha - Útočník Petr Strapáč z Olomouce dostal od disciplinární komise hokejové extraligy čtyřzápasový trest za faul na obránce Vítkovic Jana Výtiska v pátečním utkání 12. kola nejvyšší soutěže. Informoval o tom tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Strapáč fauloval protihráče ve 40. minutě utkání, kdy jej "dohrál" u mantinelu a následně se dostal ještě do konfliktu s Davidem Květoněm. Rozhodčí René Hradil a Petr Úlehla jej za faul na Výtiska, který označili za zákrok do oblasti hlavy a krku, vyloučili na pět minut a do konce utkání. Video ZDE.

Dnes dostal olomoucký útočník ještě dodatečný trest, i když disciplinární komise uvedla, že šlo o zákrok na protihráče, který krátce předtím odehrál kotouč a podle pravidel tak byl v jeho držení.

"Nešlo však při tom o běžné dohrání souboje. Naopak hráč při něm zneužil postavení soupeře, a to přesto, že protihráč se okamžitě po odehrání kotouče snažil zaujmout obranné boční postavení," uvedl předseda komise Karel Holý. Strapáč navíc protihráče "dohrál" ve vysoké nájezdové rychlosti a před střetem se odrazil.

reklama