Kluby extraligy nepřesvědčily. Zkraje baráže slaví Budějovice a Jihlava

Aktualizováno 28. 3. 2017 21:51
První z dvanácti kol naznačilo, že hokejová baráž bude napínavá. Domácí prostředí nevyužil ani jeden z extraligových klubů. Pardubice podlehly Českým Budějovicím, Karlovy Vary prohrály s Jihlavou.
Petr Čáslava z Pardubic má o čem přemýšlet.
Petr Čáslava z Pardubic má o čem přemýšlet. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Extraligové kluby nezvládly úvod hokejové baráže, na cizích hřištích uspělo duo z první ligy. České Budějovice vyhrály v Pardubicích 2:1, Jihlava oslavila Karlových Varech triumf 4:3.

Barážový zápas sledovalo v Pardubicích v takřka vyprodané aréně přes 10 tisíc diváků a domácí fandové museli od úvodu vstřebávat zjištění, že extraligový tým nebude čekat žádná lehká práce.

České Budějovice nakonec vyhrály 2:1. Motor od poloviny utkání vedl, ale domácí dokázali po tlaku v 54. minutě vyrovnat. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, rozhodl zápas 48 vteřin před koncem třetí části úspěšnou ranou v přesilovce útočník Luboš Rob.

Karlovy Vary sehrály závěr základní části a následnou skupinu o umístění brilantně, ale na začátku prvního barážového zápasu s Jihlavou na nich byla znát nervozita.

Prvoligové Jihlavě nakonec podlehly 3:4. Třikrát sice vedly, ale v posledních osmi minutách o všechny body přišly. V čase 54:01 rozhodl o výhře Dukly útočník Tomáš Kaláb, jenž využil přesilovku při vyloučení domácího kapitána Václava Skuhravého na pět minut a do konce utkání za sekání.

Hokejová extraliga - 1. kolo baráže:

HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Rýgl (Skuhravý, Kindl), 34. Skuhravý (Sičák, Kindl), 46. O. Beránek (Flek) - 20. Diviš (J. Říha), 36. J. Říha (A. Zeman, Čachotský), 53. Bilčík (Jergl), 55. Kaláb (Šidlík, A. Zeman). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5, navíc Dvořák a Skuhravý (oba Karlovy Vary) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3058.

HC Dynamo Pardubice - Motor České Budějovice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. D. Tomášek (Schaus) - 32. Chovan (F. Novák, Fronk), 60. Rob (Pavlin, Vráblík). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 10.045.

1. Jihlava 1 1 0 0 0 4:3 3
2. České Budějovice 1 1 0 0 0 2:1 3
3. Karlovy Vary 1 0 0 0 1 3:4 0
4. Pardubice 1 0 0 0 1 1:2 0

Další program:

Pátek 31. března - 2. kolo:

17:30 HC Dukla Jihlava - HC Dynamo Pardubice, ČEZ Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary.