reklama

Útočník Jánský se vrací do Litvínova, Reichel míří do zámoří

Peter Jánský Peter Jánský autor: ČTK
Litvínov může v nové sezoně počítat s Jiřím Gulou i navrátilcem Peterem Jánským, Kristián Reichel naopak míří do zámoří.

Litvínov - Hokejový útočník Peter Jánský se vrací do extraligového Litvínova. Dvaatřicetiletý hráč, který působil naposledy v prvoligovém Kladně, podepsal se Severočechy dvouletou smlouvu s opcí. Na další spolupráci s Vervou se dohodl i obránce Jiří Gula, jenž podepsal roční kontrakt s opcí. Klub naopak opustí útočník Kristian Reichel, který se rozhodl odejít do zámořské juniorské soutěže WHL.

Jánský spojil většinu kariéry s Litvínovem, před dvěma lety se podílel i na zisku historického titulu. Na začátku letní přípravy se k týmu připojil na zkoušku a nyní se stal součástí mužstva.

Slovenská extraliga přišla o tradiční klub. Martinu hrozí zánik, připustil rezignující šéf Slovenská extraliga přišla o tradiční klub. Martinu hrozí zánik, připustil rezignující šéf Čtěte zde

"Peter absolvoval několik pohovorů s trenéry a vedením a je pravděpodobné, že dostane příležitost znovu se poprat o místo v základní sestavě," uvedl generální manažer Robert Kysela v polovině června.

Někdejší český reprezentant zasáhl v litvínovském dresu do jedenácti sezon a odehrál 435 zápasů s bilancí 111 gólů a 85 asistencí. Celkem v extralize nastoupil k 530 utkáním (124+104), vedle Litvínova hrál i za Spartu a Pardubice.

O pět let mladší Gula je odchovancem Litvínova a za jiný klub v nejvyšší soutěži nenastupoval. Před dvěma lety se také podílel na zisku titulu, v poslední sezoně odehrál včetně play off 57 zápasů (2+6). V extralize nastoupil celkem k 343 utkáním (13+20).

Litvínov naopak pro příští sezonu nemůže počítat s útočníkem Reichelem. Devatenáctiletý syn olympijského vítěze a trojnásobného mistra světa Roberta Reichela se rozhodl odejít do týmu Red Deer Rebels. S Vervou bude ještě nyní trénovat, ale po skončení letní přípravy se přesune do Kanady.

reklama