reklama

Sparťanský útočník Vrána: Noví hráči do týmu zapadli, ale sladění na ledě bude ještě chvíli trvat

Petr Vrána. Petr Vrána. autor: Milan Kammermayer
"Všichni na ně mají dobrý pohled, dělají práci, která se od nich očekává," hodnotil nové sparťanské posily útočník Petr Vrána.

Praha - Kádr hokejové Sparty prošel přes léto výraznou obměnou, i proto se v tradičním klubu o dalším útoku na titul hovoří velmi opatrně. Prvořadým úkolem v nadcházející sezoně bude dobrá souhra pozměněného týmu a vylepšení produktivity. Do té by měl opět výrazně promluvit nejlepší střelec mužstva v minulém ročníku Petr Vrána.

Šarvátky, pěkná kulisa a boj do samotného konce. Slavia se v derby na Spartu vytáhla Šarvátky, pěkná kulisa a boj do samotného konce. Slavia se v derby na Spartu vytáhla Prohlédněte zde

"Minulá sezona byla příjemná, přinesla spoustu skvělých zážitků, samozřejmě včetně úspěšné cesty v Lize mistrů. Doufám, že na tu sezonu navážeme, i když je zde hodně nových kluků. Ale zatím to šlape, kabina si sedla," uvedl pozitivně naladěný kanonýr.

Extraligový ročník měl však pro jeho tým velmi hořký a nečekaně brzký konec. Sparťany ve čtvrtfinále play off smetlo Brno ve čtyřech zápasech, což mělo za následek odchod osmi hráčů včetně obou brankářů, které nahradil stejný počet hokejistů.

"Všichni na ně mají dobrý pohled, dělají práci, která se od nich očekává," hodnotil nové posily Vrána. "Ta část kluků, co odešla, tvořila základ. Přišlo hodně nových tváří a chvíli bude ještě trvat, než vše do sebe zapadne na ledě," řekl.

Změny v týmu nechce brát ani v nejmenším jako výmluvu. "Musíme zabudovat nové lidi do týmu a musíme se soustředit na věci, které jsme loni nedělali, jak jsme si představovali. Disciplína z naší strany nebyla optimální a v některých důležitých zápasech i produktivita," připustil autor 21 extraligových tref z minulé sezony.

Sparta v generálce na extraligu nepřesvědčila. Slavii zdolala až po prodloužení Sparta v generálce na extraligu nepřesvědčila. Slavii zdolala až po prodloužení Čtěte zde

Spartu před startem každého ročníku provázejí vysoká očekávání. Titul naposledy vybojovala v roce 2007. Nejblíže mu byla o devět let později, kdy ve finále nestačila na Liberec.

"Adeptů na titul je hodně. Nebudeme říkat, že si jdeme jen zahrát hokej, to bychom ho nehráli. Určitě chceme dosáhnout nějakého výsledku, ale nikdo tady nevyhlašuje, že jdeme pro titul," krotí ambice Vrána, jenž si v květnu zahrál podruhé v kariéře na seniorském mistrovství světa.

Osminásobní mistři republiky bojovali během minulé sezony na dvou frontách. V Lize mistrů došli až do finále, kde podlehli po skvělé bitvě švédské Frölundě 3:4 v prodloužení. V novém ročníku je před Spartou pouze extraliga.

"Hrát finále Ligy mistrů pro nás nebylo jednoduché. Dostat se do něj nás stálo hodně sil a ty zápasy byly opravdu kvalitní," řekl Vrána, který si v ročníku 2008/09 vyzkoušel v 16 zápasech v dresu New Jersey i NHL a jednou skóroval.

Nahořklé sparťanské oslavy. Jsme top tým v Praze, ale střelecky se trápíme, hlásí po derby Nahořklé sparťanské oslavy. Jsme top tým v Praze, ale střelecky se trápíme, hlásí po derby Čtěte zde

"Dalo nám to opravdu hodně zabrat. Když všichni odpočívali a nejeli hrát za nároďák, my jsme hráli zápasy. Doufám, že nám neúčast pomůže v tom, že budeme odpočinutější a budeme mít čas soustředit se na ligu," dodal rodák ze Šternberka.

Pražský celek čeká v extralize náročný rozjezd, z prvních jedenácti duelů se jen třikrát představí doma. "Je jedno, jestli hrajeme doma, nebo venku. Možná je dobře, že začneme venku, protože se budeme muset vyhecovat k solidnějším a zodpovědnějším výkonům," uvedl držitel bronzu z mistrovství světa juniorů v roce 2005.

reklama