reklama

V Česku jedině za Litvínov! Byla to chyba, neměl jsem to říkat, lituje posila Třince Petružálek

Jakub Petružálek poprvé v třineckém dresu. Jakub Petružálek poprvé v třineckém dresu. autor: Lukáš Filipec
Po oslavách mistrovského titulu s Litvnívovem v rocel 2015 prohlásil, že za žádný jiný klub v Česku hrát nikdy nebude. A ejhle. Rok se s rokem sešel a Jakub Petružálek naskočil do přípravy třineckých Ocelářů. "Šel jsem prostě za lepší nabídkou," přiznal v rozhovoru 31letý forvard se zkušenostmi z NHL, Ruska či Švédska.

Třinec – Ač téměř celou loňskou sezonu promarodil, je teď už zcela zdravý Jakub Petružálek jednou z největších posil třineckých Ocelářů. Se slezským celkem podepsal smlouvu na dva roky.

Po tom, co po problémech s vyhřezlou plotýnkou ukončil angažmá v Dynamu Moskva se vrátil do Česka, kde zranění vyléčil. Dodržel slib a jako první začal jednání se svým mateřským klubem z Litvínova. "Já měl bohužel jiné požadavky, než mi oni nabízeli, tak jsem si začal hledat angažmá jinde," popisuje 31letý Petružálek.

Průvan v Třinci! U Ocelářů končí sedmička hráčů. Kýhos nestál ani o kapitána Kleslu Průvan v Třinci! U Ocelářů končí sedmička hráčů. Kýhos nestál ani o kapitána Kleslu Čtěte zde

Od severočeského týmu však podle generálního manažera Roberta Kysely dostal nadstandardní nabídku. "Kubovi jsme nabízeli na naše poměry exkluzivní smlouvu, ale nabídce Třince jsme bohužel konkurovat nemohli," přiznává.

Přestup k Ocelářům je navíc o to pikantnější, že svůj nový klub, ještě coby hlavní útočná zbraň Litvínova, pomohl porazit ve finále extraligy před dvěma lety. V euforii poté prohlásil, že za žádný jiný klub v Česku hrát nikdy nebude. A ejhle...

Nabídku měl i od Hradce

Jakube, jak se vlastně zrodil váš přestup do Třince?

Samozřejmě jsem jako první jednal s Litvínovem, který jsem nechtěl obcházet. Po dvou jednáních ale bylo jasné, že se nedohodneme. Já měl nějaké požadavky a klub mi je nemohl splnit. Tak jsem začal jednat s ostatními kluby a nejserióznější byl Třinec. Nabídku jsem měl i z Hradce Králové a dalších týmů, kterým bych chtěl taky poděkovat.

V Třinci se nešetří. Oceláři za vlastní peníze postavili druhou halu V Třinci se nešetří. Oceláři za vlastní peníze postavili druhou halu Prohlédněte zde

Neberou v Litvínově váš odchod trochu jako zradu?

Určitě berou. Já jsem si nasypal popel na hlavu po tom, co jsem po mistrovské sezoně prohlásil, že jinde v Česku nikdy hrát nebudu. Jsem ale jenom člověk, dělám chyby. Tohle bylo unáhlené a ve velmi emotivní chvíli. Šel jsem prostě za lepší nabídkou.

Jaké to je, přijít do klubu, který jste předloni připravil o titul?

Je to trošku paradox, ale já mám strašně rád nové výzvy. Jsem moc rád, že můžu hrát právě tady. Od spoluhráčů jsem dlouho slyšel, jaké je tu skvělé zázemí a kvůli tomu jsem se sem asi nejvíc těšil. Teď pro mě budou ohromně emotivní bitvy proti Litvínovu a já se na ně moc těším.

Zázemí v Třinci? Takové není ani v NHL

V cizině jste už zůstávat nechtěl?

Chtěl, ale agentovi jsem na rovinu řekl, ať mě nikam neprotlačuje. Když někdo odsud řekne: 'Ano Petružálka chceme, dohodneme se', tak určitě nebudu proti. Nechtěl jsem nikomu lézt do zadku a už mě to táhlo domů, do Česka. Možná mě přesvědčila i právě ta finálová série s Třincem, kdy jsem se utvrdil v tom, že zdejší liga má opravdu vysokou úroveň.

Kanonýr Růžička se z KHL znovu vrátí mezi třinecké Oceláře Kanonýr Růžička se z KHL znovu vrátí mezi třinecké Oceláře Čtěte zde

Na druhou stranu to teď budete mít hodně daleko domů...

Víte, já jsem za to vlastně rád. Jinde bych asi jezdil každý volný víkend domů a pořád bych pendloval. V Třinci budu opravdu celou sezonu a domů se podívám maximálně na Vánoce.

Jak se vám po prvním tréninku jeví síla třineckého týmu?

Jsem opravdu překvapený. Je tady strašná spousta kvalitních hráčů. Jsem moc rád, že teď navíc přivedli Martina Růžičku. Podepsali i Kamila Krepse, který je jeden z nejlepší centrů, proti kterým jsem v kariéře hrál. Nechci nějak nasazovat laťky, ale už jen v kabině je cítit ohromná síla týmu.

Co říkáte na zázemí Werk Areny? Můžete porovnávat s NHL, Ruskem i Švédskem...

Absolutně nejvíc top ze všech organizací, ve kterých jsem kdy hrál. Takové podmínky nejsou nikde v Evropě. Tomuhle nemůže konkurovat ani polovina klubů v NHL. Vždycky jsem chtěl tohle zažít. V hale budu trávit vlastně všechen čas, domů budu chodit jen přespat. Pro hráče se tady dělá opravdu totální maximum.

reklama