reklama

V Třinci mění sportovní manažery. Kvůli kauze Polanský?

Jan Peterek Jan Peterek autor: Marian Ježowicz
Oceláři Třinec, aktuálně druhý tým extraligové tabulky, ve středu ohlásili velkou změnu ve vedení klubu. Dosavadního sportovního manažera Pavla Marka střídá bývalá dlouholetá opora klubu Jan Peterek. Zatím není jasné, zdali Marek dostane v klubu nějakou jinou pozici. "V současné době nejvyšší vedení klubu také intenzivně jedná jak s trenérem Vladimírem Kýhosem, tak s Jirkou Polanským, mezi kterými rozhořel spor kvůli tomu, že Polanský momentálně nehraje," píše se v tiskové zprávě zveřejněné na webu Ocelářů.

Třinec - Dlouholetý generální ředitel a sportovní manažer hokejistů Třince Pavel Marek ve funkci skončil. Jde o jeden z důsledků aféry, která se o víkendu rozhořela mezi trenérem Vladimírem Kýhosem a útočníkem Jiřím Polanským. Dozorčí rada klubu na Markovo místo jmenovala dosavadního manažera mládeže a bývalého útočníka Jana Peterka.

Klub Markovo odvolání oznámil v tiskové zprávě bez udání konkrétních důvodů. Podle dobře informovaných zdrojů je to ale reakce na spor mezi Kýhosem a Polanským, který v neděli odstartoval hráčův otevřený rozhovor v médiích, v němž si postěžoval na špatný vztah s hlavním koučem Ocelářů a nedostatek prostoru ve hře.

Komentář: Ukřivděná legenda, nebo zkušený kouč? Někdo musí z třineckého kola ven Komentář: Ukřivděná legenda, nebo zkušený kouč? Někdo musí z třineckého kola ven Čtěte zde

"Pavel Marek odvedl pro třinecký hokej za ty roky obrovské penzum práce, získal pro něj titul v extralize, za což mu vedení klubu děkuje. Jeho budoucnost v rámci klubu se dále řeší. Na jeho místo nastupuje Honza Peterek, od nějž si celá organizace slibuje nový impulz," řekl tiskový mluvčí klubu Tomáš Želazko.

Kromě Markova odvolání vedení třineckého hokeje dále pracuje na urovnání napjaté situace mezi Kýhosem a Polanským. "Probíhají jednání, aby se situace co nejdříve stabilizovala a všichni se mohli soustředit na hokej," řekl Želazko.

Třinec hraje další extraligové utkání už ve čtvrtek v Plzni. Zda Polanský bude v sestavě, ze které ho Kýhos v posledních dvou utkáních vyřadil, není jasné.

reklama