reklama

Za faul na Krejčíka si Vandas nezahraje tři zápasy

Bod zaplacený krví. Brněnský Krejčík musel s otřesem mozku do nemocnice Brněnská premiéra hokejisty Jakuba Krejčíka skončila neslavně. Pětadvacetiletý obránce, který klub posílil těsně před uzávěrkou přestupů z Medveščaku Záhřeb, odstoupil z dnešního utkání ve Vítkovicích kvůli krvavému zranění v obličeji a podle prvních informací má těžký otřes mozku. Podívejte se na obrázky z pátečního utkání. Foto: Dalibor Sosna
Vandas fauloval Krejčíka, který v pátek hrál své premiérové utkání v nejvyšší soutěži po příchodu ze Záhřebu.

Praha - Hokejový útočník Michael Vandas z Vítkovic dostal třízápasový trest za faul na obránce Brna Jakuba Krejčíka v pátečním zápase 44. kola extraligy. Stejně jako disciplinární komise se zákrokem zabývala i komise rozhodčích, která potrestala pokutou arbitra Oldřicha Hejduka, jenž herní situaci neposoudil jako faul.

Vandas fauloval Krejčíka, který v pátek hrál své premiérové utkání v nejvyšší soutěži po příchodu ze Záhřebu, ve 35. minutě. Podle rozhodčích Oldřicha Hejduka a Romana Mrkvy byl jeho zákrok v souladu s pravidly, komise však na základě podnětu Komety rozhodla jinak.

Kometa zbrojila na cestu z propasti, Sparta na titul. Navrch ale mají klidní Tygři Kometa zbrojila na cestu z propasti, Sparta na titul. Navrch ale mají klidní Tygři Prohlédněte zde

Předseda disciplinárky Karel Holý v odůvodnění sice poukázal na fakt, že Krejčík se do nepříznivé situace dostal svojí snahou odehrát puk u mantinelu a následným čelním postavením k mantinelu, Vandase nicméně potrestal.

"Na náhlou změnu postavení nemohl Vandas reagovat a nelze mu tuto skutečnost přičíst k tíži. Přitěžující okolností je, že Vandas vedl svůj zákrok ve vysoké nájezdové rychlosti a také se dopustil zřetelného přistrčení rukama do oblasti Krejčíkových zad," uvedl Holý.

Poukázal i na intenzitu ataku vítkovického útočníka i na skutečnost, že k souboji došlo v bezprostřední blízkosti u mantinelu a protihráč se mohl vážně zranit. Krejčík s krvavým zraněním v obličeji a otřesem mozku ze zápasu odstoupil.

Disciplinární komise potrestala i útočníka Mladé Boleslavi Tomáše Hyku, jenž dostal pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu za nafilmovaný pád nebo přehrávání v pátečním zápase na ledě Litvínova. Hyka podle ní neadekvátně reagoval na faul Robina Hanzla. Dvouminutový trest dostal i od rozhodčích.

reklama