Třinec padl doma s Libercem, Chomutov přestřílel Spartu, Brno deklasovalo Vary a je v čele

Aktualizováno 11. 11. 2016 21:54
Dosud vedoucí Třinec na domácím ledě padl s mistrovským Libercem 1:2, který prodloužil vítěznou sérii a nadále stoupá tabulkou. Mladá Boleslav doma zvítězila s Vítkovicemi 3:2. Chomutov zvítězil doma po prodloužení se Spartou 6:5. Pardubice vyhrály ve Zlíně v prodloužení 5:4, poté co v poslední minutě základní hrací doby dali hosté dvě branky. Litvínov vyhrál v Hradci Králové 3:0. Plzeň vyhrála v Olomouci 5:2. Kometa Brno rozstřílela Karlovy Vary 8:2 a vyšvihla se do čela tabulky.
ELH, Kometa-Sparta: radost Komety
ELH, Kometa-Sparta: radost Komety | Foto: Lukáš Caha

Třinec - Hokejisté Liberce pokračují v krasojízdě a po dnešním vítězství 2:1 v Třinci si připsali už šestou výhru v základní hrací době za sebou. Tři body úřadujícím mistrům na ledě dosud vedoucího celku soutěže zařídil dvěma góly obránce Radim Šimek. Severočeši zároveň vybojovali čtvrté venkovní vítězství v řadě.

Mladá Boleslav porazila Vítkovice 3:2 a dosáhla na druhou výhru z posledních pěti zápasů. Bruslařský klub vedl už 3:0, ale Ostravané v závěru sahali po vyrovnání. Neuspěli však a prohráli venku páté z posledních šesti utkání.

Čtvrtou výhru v řadě a dvanáctou z posledních 13 utkání si připsali  hokejisté Litvínova. Verva vyhrála na ledě Hradce Králové 3:0 a upevnila si třetí místo v tabulce. Na první Brno ztrácí Severočeši už jen pět bodů. Třetí čisté konto v sezoně vychytal díky 24 úspěšným zákrokům Jaroslav Janus.

Brno se vrátilo po klopýtnutí Třince na první místo v tabulce, poté co deklasovalo poslední tým tabulky Karlovy Vary 8:2. Tři góly Brna vstřelil kapitán Leoš Čermák, dva góly a dvě asistence si připsal další útočník Martin Zaťovič. Západočeši už pět zápasů po sobě nebodovali. Krok drželi se soupeřem po dvě třetiny, v poslední zcela odpadli, alespoň v ní však po 14 třetinách bez vstřeleného gólu konečně skórovali.

Chomutov porazil Spartu 6:5 v prodloužení. Přestřelku, jejíž první třetina skončila 4:3, rozhodl v čase 62:20 útočník Michal Poletín. Reprezentační přestávka prospěla více Pirátům, jelikož si po dvou porážkách připsali výhru a dotáhli se bodově na svého dnešního soupeře. Pražané ztratili v extralize třetí zápas za sebou.

Pardubice předvedly fantastický obrat a porazily domácí Zlín 5:4 v prodloužení. Berani vedli ještě v polovině poslední minuty základní hrací doby 4:2, jenže v posledních 24 vteřinách se trefili Tomáš Rolinek a Lukáš Nahodil. O druhém bodu pro hosty pak rozhodl útočník David Tomášek.

Olomouc prohrála s Plzní 2:5. Škoda zabrala po dvou utkáních bez bodového zisku. Dva její góly dal osmnáctiletý forvard Petr Kodýtek. Hostům stačilo na pět branek pouhých 14 střeleckých pokusů mezi tyče.

V Chomutově padlo 11 branek

První gól zápasu vstřelila Sparta, když už ve třetí minutě využil přesilovku obránce Čajkovský. Již o minutu později však vyrovnal z předbrankového prostoru Kämpf. Další nabídnutou početní výhodu proměnil Vrána a vrátil vedení na stranu hostů. V 15. minutě ale Chomutov opět vyrovnal - o druhou branku domácích se postaral Flemming.

Za 21 vteřin se prosadil Kudrna, který vyhnal z chomutovské brány Laca, jehož nahradil Král. Ani Sparta si však opětovný těsný náskok dlouho neužívala. Ještě do konce třetiny se prosadil útočník Růžička, jenž se tak postaral o změnu v brankovišti i na druhé straně: Filipa Novotného vystřídal Pöpperle. Toho brzy přivítal mezi tyčemi gólem Huml - 4:3.

Prostřední třetinu otevřeli Pražané, když hned po 24 vteřinách hry vyrovnal na 4:4 Vrána a přidal tak svůj druhý dnešní gól. Od 23. minuty měli domácí k dispozici početní výhodu, kterou ale viník Piskáček odseděl celou. Před polovinou základní hrací doby měl dobrou pozici kapitán Sparty Hlinka, ale Král si připsal úspěšný zákrok, stejně si vedl i o chvíli později proti Ihnacakovi a Kumstátovi. V závěru nepomohla Pirátům k další trefě ani čtyři minuty dlouhá přesilovka.

V začátku třetí třetiny se oba celky soustředily převážně na obrannou část a k vidění moc šancí nebylo. Až ve 48. minutě poslal domácí do vedení Skokan. Na druhé straně mohla Sparta vyrovnat, ale Kudrna si v samostatném úniku na Krále nepřišel. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby si Sparta vzala oddechový čas a Pöpperle opustil brankoviště, což se hostům vyplatilo. Na 5:5 vyrovnal Pech, jenž poslal duel do prodloužení.

O rozhodující trefu se pak postaral v 63. minutě Poletín. Sparta tak ani na čtvrtý pokus nevyhrála v této sezoně v nastavení. Na chomutovském ledě ztratila v prodloužení zápas i po polovině září, kdy prohrála 3:4.

19. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Dravecký (M. Doudera, Kreps) - 12. Šimek (Hrabík, J. Vlach), 36. Šimek (Svačina, Vantuch). Rozhodčí: Hejduk, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4873.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Galvas, Jank - M. Růžička, Marosz, Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Jašek, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Ordoš - J. Stránský, Hrabík, J. Vlach - D. Špaček. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávka: 9. Hyka, 38. Jonák z trestného střílení, 44. Urban (Hyka) - 49. Vandas (Hrbas, O. Roman), 55. D. Květoň (Tybor, Y. Stastny). Rozhodčí: Hodek, Petružálek - Bláha, Hynek. Vyloučení: 10:4, navíc Vampola 10 min. - Hudeček 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3511.

Mladá Boleslav: Lukáš - Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Kurka, Jan Hanzlík, Štich - M. Látal, Vampola, Klepiš - Hyka, Urban, Lenc - Orsava, Žejdl, Jonák - od 41. navíc L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Hrbas, A. Sedlák, Výtisk, D. Krenželok, L. Kovář - Tybor, Y. Stastny, Szturc - D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal - Vandas, Kolouch, Kucsera - Hudeček, Balán, Illéš. Trenéři: Petr a Trnka.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 6:5 v prodl. (4:3, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kämpf (Koblasa, Flemming), 15. Flemming (V. Růžička ml., Kämpf), 16. V. Růžička ml. (Skokan, Flemming), 18. Huml (Hřebejk, Vondrka), 48. Skokan (Sklenář), 63. Poletín (Kämpf, Valach) - 3. Čajkovský (P. Vrána, Pech), 7. P. Vrána (Pech, Kalina), 15. A. Kudrna (J. Mikuš, F. Novotný), 21. P. Vrána (Forman), 58. Pech (Ihnacak, Čajkovský). Rozhodčí: Lacina, Bulanov (Rus.) - Polonyi, Rozlílek. Vyloučení: 4:6, navíc Skokan - Švrček oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4829.

Chomutov: Laco (15. T. Král) - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Hřebejk, Huml, Vondrka - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Račuk, V. Krejčiřík, Poletín - od 21. navíc Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Sparta: F. Novotný (16. Pöpperle) - Piskáček, J. Mikuš, Čajkovský, Gernát, Švrček, Kalina, Barinka - Forman, P. Vrána, Uher - Ihnacak, J. Hlinka, Klimek - A. Kudrna, Pech, Kumstát - M. Procházka, Cingel, M. Černoch. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 8:2 (1:0, 2:0, 5:2)

Branka a nahrávka: 19. Zaťovič (M. Erat, Štencel), 31. Nečas (Zaťovič, M. Erat), 38. M. Kvapil (Gulaši, M. Erat), 46. L. Čermák (Vincour, Trška), 48. Novák (Štencel, Zaťovič), 54. L. Čermák (Vincour), 56. Zaťovič (V. Němec, Štencel), 57. L. Čermák (J. Káňa II, Malec) - 48. Flek (Rýgl), 58. Mikulík (Harkabus). Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Polák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král, od 41. navíc Mikyska - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Novák, Raška, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Gríger, Mullane - Kindl, Skuhravý, Vachovec - Flek, Stloukal, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. T. Pavelka (R. Hanzl, J. Černý), 34. J. Doležal (Jurčík), 52. Lukeš. Rozhodčí: Hradil, Horák - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:6, navíc F. Pavlík (Litvínov) 10 min. Bez využití. Diváci: 5302.

Hradec Králové: Rybár - Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, Čáp - Jarůšek, Dragoun, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Köhler, T. Knotek, Červený - R. Pavlík, Nedvídek, Bulík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - Gerhát, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Fořt (J. Mikúš, Matai), 54. Skladaný (T. Mikúš) - 11. Kodýtek (Němeček, Vracovský), 13. Pulpán (Kadlec, Johnson), 30. D. Kubalík (Čerešňák, Němeček), 42. Kracík (Indrák), 56. Kodýtek (D. Kubalík, Kracík). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Zíka, Kotlík. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváků: 4458.

Olomouc: Konrád (42. Falter) - Galvas, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Matai - Strapáč, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Holec - T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Němeček, Kadlec, D. Sklenička, Pulpán, Frühauf, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Lev, Johnson - Kodýtek, Preisinger, Vracovský - Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

PSG Zlín - HC Dynamo Pardubice 4:5 v prodl. (1:1, 0:1, 3:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kotvan (Bukarts, Říčka), 49. Roman Vlach (Honejsek, Blaťák), 51. Roman Vlach (Honejsek, Kubiš), 53. Bukarts (P. Holík) - 1. Nahodil (Klimenta), 35. Klimenta (Hubáček), 60. Rolinek (Redenbach), 60. Nahodil (Rolinek), 62. Tomášek. Rozhodčí: Čech, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 4324.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - J. Ondráček, Podešva, O. Veselý - Gago, Popelka, Maruna - Karafiát. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Pardubice: Klouček - Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, L. Havlík, Leduc, T. Bokroš - P. Sýkora, Redenbach, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Bárta, T. Kaut, M. Rohlík. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.