reklama

Oblíbená zakončení? Zatím jen ty dvě, směje se úspěšný exekutor Vincour

Tomáš Vincour Tomáš Vincour autor: ČTK
Díky brankám Tomáše Vincoura získala brněnská Kometa bonusový bod v nedělním utkání lídrů tabulky, a snížila tak náskok Třince na tři body. Rozhodl totiž i trestné střílení.

Brno – Šlágr nedělního kola Tipsport extraligy pro sebe uťala po samostatných nájezdech Kometa. Ač Třinec v utkání dvakrát vedl, domácí Brno dokázalo vždy stav srovnat a vynutit si nastavený čas.

Trestná střílení rozhodla čtvrtá série. Za Kometu se ten večer dvakrát prosadil Tomáš Vincour, který byl zároveň jediným domácím exekutorem.

Kometa vyhrála nájezdové drama nad Třincem. Šňůra Liberce pokračuje, vyhrál už podesáté Kometa vyhrála nájezdové drama nad Třincem. Šňůra Liberce pokračuje, vyhrál už podesáté Čtěte zde

"Trenér se zeptal, jestli si věřím, tak jsem mu odpověděl, že ano. Jsme spokojeni, že se nám podařilo vrátit se po dvou prohrách na vítěznou vlnu," přiznal po utkání šestadvacetiletý střelec se zkušenostmi z ruské KHL i kanadskoamerické NHL.

Patří nájezdy k vašim oblíbeným disciplínám?
Pro hráče je to zábavné. Samozřejmě je trénujeme, takže se dá říci, že ano. Já osobně na nájezdy ale žádný specialista nejsem.

Máte nějaké oblíbené styly zakončení, nebo to řešíte intuitivně?
Zatím jsou jen ty dva (úsměv).

V sobotu jste oslavil narozeniny, takže jsou dva body za výhru nad lídrem tabulky dobrým dárkem?
Prohráli jsme dva předchozí zápasy. Chtěli jsme se zvednout touto domácí výhrou. Splnili jsme, co jsme si řekli. Jsem snad zpět na té vítězné vlně. Samozřejmě by byly lepší tři body, ale můžeme se od toho odrazit a potvrdit to v úterý proti Vítkovicím.

Kometa na kolena nepadla. Lídra extraligy oloupila aspoň o bod Kometa na kolena nepadla. Lídra extraligy oloupila aspoň o bod Prohlédněte zde

K výhře vás hnala i vyprodaná hala…
Fanoušci byli znovu skvělí. Byl to hukot hned od začátku zápasu. Navíc viděli pohledný hokej z obou stran. Věděli jsme, že sem přijede top tým a myslím si, že jsme se dobře připravili.

Hrál Třinec defenzivněji, než jste od něj očekávali?
V Třinci to byl tehdy kvalitní hokej. Puk lítal sem a tam. Dnes jsme od nich čekali brejky, které oni dělají. Je to kvalitní soupeř a jak jsem říkal, divákům se to muselo líbit.

Čekají vás další porce tří zápasů v sedmi dnech. Máte to radši, než hrát jen o víkendech?
Samozřejmě. Člověk nechce pořád jen trénovat, chce hrát zápasy. Když můžeme hrát, tak chceme a baví nás to. 

reklama