Vítkovice prohloubily Pardubickou krizi a poskočily na čtvrté místo

9. 1. 2019 19:58
Hokejisté Vítkovic zvítězili v předehrávce 40. kola extraligy nad Pardubicemi 4:1 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo před obhájce titulu z Brna. Domácí proti poslednímu týmu tabulky s přehledem potvrdili roli favorita a jako vítězný se ukázal už gól Jakuba Lva z 11. minuty. Dynamo utrpělo čtvrtou porážku v řadě a z posledních 18 zápasů dokázalo vyhrát jediný. Vítkovičtí s Pardubicemi vyhráli v základní části všechna čtyři utkání.
Vítkovice porazily v předehrávce 40. kola Pardubice.
Vítkovice porazily v předehrávce 40. kola Pardubice. | Foto: ČTK

Prohrami bičované Dynamo začalo i v Ostravě nejhůře, jak se dalo. Inkasovalo z první vítkovické akce už ve 20. sekundě, když po Oleszově přihrávce před branku pomohla puku za Kacetla teč pardubického Hovorky.

Hosty ale smolný úvod nepoložil. Také oni udeřili z prvního vážnějšího útoku, když se v páté minutě od modré čáry vystřelil příklepem Marosz a puk tečoval Daniel Voženílek. Marosz ale záhy musel na trestnou lavici a v přesilové hře vrátil domácím vedení v 11. minutě bombou od modré čáry Lev. Vítkovice pak měly více ze hry i další šance, ale Zdráhal, Lev ani Květoň proti Kacetlovi neuspěli.

Druhým dějstvím se po nevyužitých možnostech domácí spíše protrápili a stav tak byl dlouho na vážkách. Pardubice v polovině zápasu nevyužily přesilovku, po jejímž skončení navíc přišly o puk na obranné modré čáře a Květoň z přečíslení už při hře pět na pět vsítil třetí branku.

Ačkoli Kacetl proti jeho ráně neměl nárok, hosté místo něj poslali do brány Hamerlíka, ale ani gólmanská rošáda už tým nenakopla k odporu. Zápletku mohl ještě v 39. minutě oživit Hovorka, ale Bartošák jeho dorážku do prázdné branky vytlačil na tyč.

Východočeši v závěrečné třetině už nedostali soupeře do úzkých. Vítkovice měly režii utkání pevně v rukou a poslední zbytky nadějí vzal hostům čtvrtý gól Stránského, který deset minut před koncem překonal Hamerlíka parádní trefou zpoza obránce.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Olesz, 11. Lev (O. Roman, Schleiss), 34. D. Květoň (Kucsera, Tybor), 50. Š. Stránský (Gregorc) - 5. Daniel Voženílek (Marosz, Hrabal). Rozhodčí: Hradil, Kika - Kis, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 3367.

Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Gregorc, Šidlík, Baranka, J. Mrázek - Dej, Lev, Olesz - Tybor, Roman, D. Květoň - Poletín, Baláž, Kucsera - Zdráhal, Stránský, Schleiss. Trenéři: Petr a Trnka.

Pardubice: Kacetl (34. Hamerlík) - Budík, Eklund, Holland, J. Mikuš, Trončinský, Hrabal - Hovorka, Ihnacak, Machala - Mandát, Poulíček, Kusý - P. Sýkora, Marosz, Voženílek - Koffer, Dušek, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a Král.