reklama
17:30 • Tipsport extraliga • 51. kolo

51. kolo extraligy

Dobrý den, vítejte u sledování souhrnného online přenosu z 51. kola Tipsport extraligy. Všechna utkání startují v 17:30.

Několik otázek je zodpovězeno, některé mohou být vyřešeny dnes. Liberec se už s předstihem stal vítězem Prezidentského poháru a do play-off půjde počtvré za pět let z první místa. Severočeši si navíc také vybojovali postup do CHL. 

Seznam čtvrtfinalistů v neděli i přes prohru s Kladnem uzavřela brněnská Kometa, která půjde do vyřazovacích bojů už stoprocentně ze šestého místa.

Naopak velmi vyrovnaný je boj o druhé místo, na nějž číhají Mladá Boleslav, Plzeň, Sparta a Třinec. První dva kluby mají v současné době 89 bodů, Sparta jich má 88 a Třinec ještě o bod méně. Všechny čtyři celky také bojují o druhé postupové místo do CHL, kam by se například Mladá Boleslav podívala poprvé v historii. Třetím postupivším pak bude vítěz play-off, v případě shody (titul vyhraje první, nebo druhý tým po ZČ) zaujme tohle místo 3. tým po základní části.

Jasno už je také o složení předkola, které si po devíti letech zahrají Karlovy Vary a s nimi také Olomouc, Mountfield HK a Zlín. 

Současné postavení v tabulce: 

7. místo - Olomouc 73 bodů
8. místo - Karlovy Vary 71 bodů
9. místo - Mountfield HK 71 bodů
10. místo - Zlín 67 bodů

Na západě Čech se po téměř jedné dekádě dočkali znovu vyřazovacích bojů.

Pro fanoušky nejzajímavější bude rozhodně souboj o sestup. V něm zatím drží černého Petra Jágrovo Kladno, které je poslední se ziskem 57 bodů a na tři nejbližší soupeře - Vítkovice, Litvínov a Pardubice - ztrácí tři body, přičemž má se všemi horší bilanci.

Zápasy dnešního kola:

Kladno - Ml. Boleslav
Liberec - Třinec
Olomouc - Litvínov
Pardubice - Sparta
Plzeň - Kometa
Vítkovice - Karlovy Vary
Zlín - Mountfield HK

Dnešní kolo začíná.

Třinec se ujal vedení v Liberci po Růžičkově trefě, Kometa vede v Plzni díky gólu Červeného. Vítkovice už také vedou proti Karlovým Varům, skóre otevřel Tomáš Kubalík.

Skvělý úvod zažívají Rytíří, kteří se ujali vedení doma proti Mladé Boleslavi. Trefil se Redlich!

Naopak v problémech jsou Pardubice, které domácí prohrávají se Spartou po gólu Pecha.

Vítkovice i nadále drtí Karlovy Vary a vedou už 3:0!

Do vedení se dostala i litvínovská Verva, a to na ledě Olomouce. 

Pardubice doma proti Spartě srovnaly. Náskok Komety zvýšil v Plzni Střondala, následně však snížil v přesilovce domácí Kantner.

První branka přišla také ve Zlíně, kde domácí vedou nad Hradcem 1:0.

Kladno přišlo o svůj náskok na domácím ledě, vyrovnání Boleslavi trefil Kašpar.

První třetiny skončily.

Sport
Sport
3. 3. 2020
reklama