34. Erat (Hruška)
59. Krejčík (Erat, Hruška)
23. Krenželok (Mojžíš, Lašák)
33. Valský (Šimek, Radivojevič)

Sledujte online přenos ze čtvrtého finálového utkání play off Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Libercem. Zápas začíná ve středu 19. dubna v 17:20.

Po třech finálových zápasech je stav jednoznačný. Brněnská Kometa vede finálovou sérii 3:0 a již dnes může na svém ledě slavit titul. Z pohledu Komety by se jednalo o historický úspěch, protože poslední titul Kometa získala v sezóně 1965/1966.

V prvním finále hráčům Komety teklo do bot, když prohrávali už 2:0. Jenže svěřenci trenéra Libora Zábranského se nevzdali a během 57 vteřin dokázali góly Dočekala a Zaťoviče srovnat. O výhře Komety 4:3 rozhodl gól Alexandrea Malleta v oslabení.

Také druhý zápas byl vyrovaný a skončil taktéž 4:3 pro brněnskou Kometu. Zápas rozhodl v 5. minutě prodloužení nejlepší střelec Komety v základní části Marek Kvapil.

Po krátké pauze se finálová série přesunula do Brna. Včerejší zápas dokázala Kometa zvítězit 3:0. Sebevědomí libereckých hráčů nahlodal zejména první gól Josefa Kováčika, který musel potvrdit až videorozhodčí. Lapačka Jána Lašáka skončila i s pukem až za brankovou čárou.

Sestava Komety:

Čiliak (Vejmelka) - O. Němec (A), Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský, Trška - Erat, Hruška, Kvapil - Mallet, H. Zohorna, Havránek - Haščák, Čermák (C), Zaťovič (A) - Vondráček, Dočekal, R. Zohorna

Sestava Liberce:

Lašák (Will) - Šimek, Jánošík, Plutnar, Derner, Mojžíš (A), Pyrochta, Kolmann - Lakatoš, Jelínek, Krenželok - Valský, Bližňák, Svačina - Ordoš, Stránský, Radivojevič (C) - Dlouhý, Vantuch, Bartovič

Liberec se musí v dnešním zápase obejít bez zraněných Ševce, Vitáska a Bulíře.

1

Úvodní buly získal brněnský Hruška.

1

Krejčíkovu střelu zblokoval Jelínek. Puk se mu ukryl ve výstroji a vhazoval se tak bude po pravici Lašáka.

2

Liberec teď kombinoval v útočném pásmu, ale ke střele se nedostal.

3

Bartovičovu střelu Čiliak vyrazil. Do brejku se dostal Vondráček, ale jeho střela neměla potřebnou razanci a nenadělala Lašákovi problémy.

4

Lašák zasáhl proti Kováčikově nahození i proti Eratově dorážce.

5

Zaťovič se prokličkoval do šance, ale situaci moc překombinoval, takže z toho velké nebezpečí nebylo.

6

Jelínek schoval svou střelu za Krejčíka a Čiliak zasahuje s velkými problémy.

6

Ofsajd zastavuje akci Liberce.

7

Valský napadal za brankou Brna a puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

7

Po zakázaném uvolnění Brna se bude vhazovat před Čiliakem.

7

Šimek hledal najetého Lakatoše, ale tomu kotouč uniká. Kometa vyhazuje do středního pásma.

8

Ke střele se dostal Kováčik, ale jeho dělovku Lašák vyráží.

8

Kvapil poslal puk na libereckou střídačku. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.

8

Skákavé nahození ze středního pásma chytá Lašák do lapačky a přerušuje hru.

9

Hruška protečoval nahození jednoho z obránců, ale bohužel pro Kometu to bylo ještě před červenou čárou.

9

Vhazování vyhrála Kometa, ale opět vyhazuje na zakázané uvolnění.

10

Lakatoš dostal na pravý kruh přihrávku od Krenželoka, ale trefuje pouze pravý Čiliakův beton.

11

Liberec je opticky aktivnějším týmem, ale nevede to k velkým šancím.

12

Hynek Zohorna teď přešel přes Valského, ale střelou z levého bodu pro vhazování trefuje Lašáka.

12

Kvapil se dostal ke střele hned po vhazování, ale jeho pokus míří nad.

12

Po chvilce to byl opět Kvapil, který se dostal ke střele, ale ani tentokrát nebyl úspěšný.

13

Prvním vyloučeným zápasu je liberecký Ordoš, který dostal dvě minuty za napadění.

13

Liberec vyhrál vhazování a Bartovič vyhazuje až na branku Komety, kde o puk bojuje Jelínek.

14

Ondřej Němec dostal nabito mezi kruhy, ale Lašák vyráží jeho dělovku ramenem.

15

Erat našel přihrávkou přes celou šířku kluziště Kvapila, ale ten úplně zbytečně hledal přihrávkou Zaťoviče, který stál před brankou.

15

Liberec hraje v plném počtu. Lašák musel v oslabění zasahovat pouze jednou.

16

Plutnar teď dobře vypichnul kotouč, ale jeho střela byla zblokována.

16

Do šance se dostával také Valský, ale i jeho střela byla zblokována.

17

Malec mířil dobře od levého mantinelu do horního rohu branky. Jeho střelu ale na poslední chvíli vyráží Lašák.

18

Po obrovské chybě liberecké obrany se do šance dostal Ondřej Němec, ale přestřelil branku.

19

Lakatoš nahazoval na branku, ale trefil jen blokujícího Čermáka.

19

Do Bližňáka se teď začal pouštět Malec. Zatím se to obejde bez trestů.

V první třetině se už nic nestane. Větší šance získávalo Brno, jenže Ondřej Němec dvakrát v šanci selhal. Do zajímavé situace se v přesilové hře dostal také Kvapil, ale prudkou přihrávkou zbytečně hledal hůře postaveného Zaťoviče. Na střely v první třetině zvítězilo Brno 12:7.

21

Obrovská šance Brna v úvodu druhé třetiny. Lašák vyrazil Kvapilovu střelu pouze nad sebe. Pohotový Jánošík srazil ze vzduchu kotouč zpět pod slovenského brankáře.

22

Postavení mimo hru Komety. Puk šel z obranné třetiny. Vhazovat se tak bude v pásmu Komety.

22

Stránského střelu z velkého úhlu Čiliak chytá. Vhazovat se bude po jeho levici.

22

Do osfajdu se tentokrát dostal Zaťovič.

23

A máme tady úvodní branku zápasu! Kometa se dostala do přečíslení dva na jednoho. Hruška žabičkou přesně našel Kvapila a ten střelou z první trefuje díru mezi nohama Lašáka, který se přesouval ke vzdálenější tyči.

23

A je vyrovnáno! Krenželok si najel podél pravého mantinelu na přihrávku Mojžíše a z velkého úhlu trefuje mezeru nad ramenem Čiliaka.

26

Po Bartejsově střele vznikl před Lašákem závar, který řeší Jelínek faulem.

26

Dvě minuty za napadení dostává Jelínek.

26

Kvapil teď z levé strany trefuje tyčku!

26

Kvapil riskantně přihrával skrz pásmo. Vantuchovi se nedaří vyhodit.

27

Až na třetí pokus Vantuch vyhazuje. Vystřídat ale zvládl jen jeden bránící hráč.

27

Po Hruškově střele je k vidění krátká potyčka za brankou Lašáka.

27

Tak přece Kometa využívá přesilovou hru. Hruškovu ránu z pravého kruhu před brankou tečoval clonící Mallet nohou přesně za záda Lašáka.

28

Kováčikovu střelu od modré čáry zastavuje Lašák. Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici slovenského brankáře.

29

A je to další branka a opět tečovaná střela. Krejčík střelou od modré čáry trefuje brusli Haščáka, který nasměroval puk za záda Lašáka. Gól potvrzuje také videorozhodčí.

31

Jánošíkovo nahození vyráží Čiliak do rohu.

31

První trest pro Kometu. Dvě minuty za držení odpyká Bartejs.

32

Jánošíkova střela k Čiliakovi nedošla. I přesto se píská postavení Lakatoše v brankovišti.

32

Mallet osvobozuje Kometu.

33

A je to gól! Také Liberec využívá přesilovou hru. Šimkovu střelu od modré čáry se štěstím tečuje Valský hokejkou v jedné ruce.

34

A opět jsme se dočkali rychlé odpovědi. Kometa vyrazila do brejku. Hruška prostrčil puk na Erata, který si najel mezi obránce. Erat si dokázal položit Lašáka na led a za jeho betonem zasouvá kotouč do branky.

34

Do branky Liberce nastupuje Roman Will.

34

Havránek teď nevyzrál v dobré šanci na Willa. Ten si připisuje první zákrok.

35

Liberec se teď sám nepřesnou přihrávkou vyhazuje z pásma.

36

K vidění teď byly dva tvrdé zákroky na hráče Komety. Vše ale v souladu s pravidly.

37

Vondráček si počkal, až mu na led naskočí Hruška a nachází jej přesnou přihrávkou. Hruška ale tvrdou střelou netrefuje branku.

38

Nahození Mojžíše od červené čáry chytá Čiliak do lapačky a přerušuje hru.

38

Zakázané uvolnění Komety.

39

Bartovič se obklíčen pěti hráči Komety dostal ke střele, ale Čiliak ramenem vytěsnil puk vedle branky. Následuje zakázané uvolnění Komety.

39

Kvapil teď vybojoval kotouč, ale neměl potřebnou rychlost. Zkouší tak střelu, kterou Will v pohodě chytá.

40

Hru přerušuje zakázazné uvolnění.

40

Ordoš se nedostal ke střele a tím také končí druhá třetina.

Po bezbrankové první třetině byla k vidění třetina, ve které padlo hned šest branek! Jako první se v přečíslení prosadil Kvapil, jenže za několik málo vteřin bylo opět srovnáno, když Čiliaka na bližší tyči prostřelil Krenželok. Za tři minuty ale vrátil Kometě vedení přesilovkovou tečí Mallet. Brněnské vedení navíc za dvě minuty zvýšil šťastnou tečí bruslí Haščák. Ve 33. minutě v přesilové hře snižoval Valský, když tečoval Šimkovu střelu. V následující minutě ale opět vrátil Kometě dvoubrankové vedení Erat, který si položil Lašáka a zasunul za něj puk.

41

Liberec začíná třetí třetinu v útočném pásmu.