Bílí Tygři Liberec
13. Kováčik (Krejčík)
13. Kvapil (Hruška)
59. Zaťovič (Čermák)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z třetího finálového utkání play off Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Libercem. Zápas začíná v úterý 18. dubna v 17:20.

Po prvních dvou odehraných zápasech je stav finále mezi Kometou a Bílými Tygry 2:0, série se nyní přesouvá do Brna.

První finále: Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:4 (2:3, 1:1, 0:0)

Obhájci titulu z Liberce odstartovali extraligové finále skvěle. Na domácí půdě vedli v 11. minutě 2:0. Jenže brněnská Kometa i díky šťastným odrazům otočila na 3:2 a nakonec zvítězila 4:3. Všechny góly padly v první půlce duelu.

Branky a nahrávky: 4. Svačina (Plutnar), 11. Ševc (Ordoš, Lakatoš), 26. Bulíř (Svačina, Mojžíš) - 11. Dočekal (L. Čermák), 12. Zaťovič (Haščák), 20. Malec (M. Kvapil, Kováčik), 30. Mallet

Druhé finále: Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Kometa v utkání třikrát vedla zásluhou dvou přesných tref Martina Erata, další přidal Radim Zohorna. Liberec měl ale rovněž dvougólového střelce. Po první trefě Lukáše Dernera se prosadil dvakrát Dominik Lakatoš. Rozhodující slovo však měl v čase 64:17 útočník Marek Kvapil.

Branky a nahrávky: 17. Derner (Ordoš), 38. Lakatoš (Jánošík, Bartovič), 49. Lakatoš (P. Jelínek) - 14. M. Erat (Krejčík), 27. M. Erat (J. Hruška, M. Kvapil), 48. R. Zohorna (Mallet, Kováčik), 65. M. Kvapil (Haščák, Kováčik)

Sestava Komety

Čiliak (Vejmelka) - Krejčík, Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, Trška, Zábranský - Kvapil, Hruška, Erat - Havránek, Zohorna, Mallet - Zaťovič, Čermák, Haščák - Zohorna, Dočekal, Vondráček

Sestava Liberce

Lašák (Will) - Šimek, Jánošík, Derner, Plutnar, Kolmann, Mojžíš, Pyrochta - Lakatoš, Jelínek, Radivojevič - Valský, Krenželok, Svačina - Bartovič, Bližňák, Ordoš - Stránský, Vantuch, Dlouhý

Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Lederer

Hokejisté Liberce mluvili po druhém prohraném finále a o štěstí, které je zatím spíše na straně soupeře.  "Nemyslím si, že budeme na své hře extra něco měnit. Podle mého názoru jsme nijak výrazně nepropadli a obě utkání byla vyrovnaná. K nim se přiklonilo víc štěstí. Včera i dnes dali šťastné branky a vyhráli," řekl po druhém finále Radim Šimek. Liberečtí mistři však zároveň vědí, že nedominovali. Moravského soka zatím ani jednou nepřestříleli a ve druhém duelu herně zaostávali. "Hrají jednoduše a jen vyhazují puky. Myslím, že na brněnské zápasy se to změní. A my se budeme snažit vrátit k nám do Liberce za stavu 2:2. Myslím, že tyhle krizové zápasy umíme hrát," dodal další liberecký zadák Lukáš Derner.

Kanadské bodování

Kometa: Jakub Krejčík 10 (3+7), Marcel Haščák 9 (3+6), Vojtěch Němec 8 (5+3)

Liberec: Dominik Lakatoš 13 (8+5), Jakub Valský 10 (5+5), Vladimír Svačina 9 (4+5)

Dominik Lakatoš
Dominik Lakatoš | Foto: ČTK

Brněnští jsou v domácím prostředí velmi silní, během play-off tam v základní hrací době neztratili jediný zápas. Kometa spoléhá rovněž na zapálené fanoušky, kteří větří šanci na titul po 51 letech. "Bude to asi pořádné peklo a pro nás nic příjemného," tuší liberecký obránce Radim Šimek. "Hrál jsem v Brně zápas v základní části, ale v play off - a navíc ve finále - to bude asi ještě o pár levelů výš."

Radim Šimek
Radim Šimek | Foto: ČTK

"Zápasy jsou vyrovnané, my do toho dáme všechno, zvlášť když hrajeme doma. Doufám, že nás lidé poženou, jak to dělali doteď a zvládneme ten první zápas," přeje si brňěnský Martin Zaťovič. "Myslím, že je to vyrovnané, ale zároveň, že máme více sil. Trávíme hodně času u nich v pásmu a musíme v tom i nadále pokračovat," dodal zkušený útočník pro klubový web.

Martin Zaťovič
Martin Zaťovič | Foto: Milan Kammermayer

Hráči obou týmů nastoupili za bouřlivé atmosféry na ledovou plochu! Třetí finále před zaplněnou DRFG Arenou začne za malou chvíli!

Třetí finále právě začalo!

1.

Liberec nastřelil kotouč do útočného pásma, za brankou Brna ale byli dříve u puku domácí.

2.

Hned v úvodu utkání se bude vylučovat. Vyloučen liberecký Radivojevič za podražení, Kometa začne přesilovkou.

2.

Krejčík zachytil kotouč na útočné modré, Kometa zakládá přesilovkovou kombinaci.

2.

Krejčík nahodil prudkým švihem puk na libereckou branku, Lašák ale dobře viděl a kotouč utlumil ve své hrudi.

3.

Zohorna po přihrávce Erata puk z voleje netrefil, po nátlaku Komety do brankoviště se posunula branka za Lašákem. Hra je přerušena, bude se vhazovat v útočném pásmu Komety.

3.

Od modré prudce vypálil Němec, puk se odrazil od chumlu hráčů na zadní mantinel, pokračuje tlak Komety.

4.

Němec zamířil s pukem za branku Liberce, nenašel ale žádného svého spoluhráče. Liberec je kompletní.

4.

Lakatoše nepustil přes středovou čáru Zohorna, Kometa míří opět do útoku.

5.

Přesilovou hru si zahraje i Liberec, Martin Erat dohrál nečistě za brankou Liberce jednoho z protihráčů.

6.

Liberec vyhrál vhazování a usadil se na krátkou dobu v pásmu, souboj u mantinelu nakonec ale vyhrála Kometa, která se osvobozuje.

6.

Liberci se nedaří probojovat k zakončení, Kometa výborně v oslabení brání a opět vyhazuje přes všechny čáry.

7.

V oslabení dokonce zahrozil Hruška, který z pravého kruhu zamířil jen těsně vedle! Na druhé straně střela Lakatoše sražena do ochranné sítě.

7.

Po další sražené střele Liberce se opět přerušuje, domácí Martin Erat už je na ledě, přesilovka Liberce tak skončila. Následuje komerční přestávka.

8.

Liberec vyhrál vhazování, Šimek ale kotouč na modré nezachytil, Bílí Tygři tak útok musí začít ze středního pásma.

8.

Jelínek zavezl kotouč do útočného pásma, tam ale dobře v obraně zapracoval Němec, Kometa hru vytlačila mimo nebezpečí.

8.

Gulaši zachytil nahození Liberce, následně se mu ale nezdařila rozehrávka, Kometě odpískáno zakázané uvolnění.

8.

Valský se po vyhraném vhazování natlačil s kotoučem před branku Komety. Zakončit se mu ale nepodařilo, situace navíc skončila posunotou brankou Brna.

9.

Liberec bude hrát opět v početní přesile! Svačina se už řítil do samostatného úniku, na poslední chvíli ho ale zastavil nedovoleně Gulaši. Trestné střílení se nepíská.

9.

Mallet vedl v oslabení útok Brna, před brankou soupeře ale hůl najíždějícího spoluhráče nenašel. Na druhé straně Svačinovi odpískán ofsajd.

9.

Jánošík tvrdě od modré vypálil na branku, Čiliak si připsal úspěšný zákrok. K dorážce se Liberec nedostal, Kometa se osvobozuje.

10.

Šimek z vlastního pásma rozjel přesilovkovou akci Liberce, kterou zakončil od levého mantinelu Radivojevič. Čiliak puk dokázal zachytit a přerušuje hru.

10.

Bílým Tygrům odpískáno postavení hráče v brankovišti, hra je vykázaná do středního pásma.

11.

Brněnský Gulaši je zpátky ve hře, Kometa přežila další přesilovku soupeře.

11.

Hruška se dokázal prosadit do útočného pásma, chyběla mu ale podpora spoluhráčů z formace, Liberec se tak zmocnil puku.

12.

Jánošík u mantinelu obral o kotouč Dočekala, Liberec míří dopředu.

12.

Kometa přitlačila soupeře v jeho třetině. Čermákovi ale zakončení nevyšlo.

13.

Kometa se raduje ze vstřelené branky, celou situaci ale bude muset posoudit ještě videorozhodčí!

13.

Kometa vede 1:0! Branka platí! Krejčík nabil na ránu Kováčikovi, který z pravého kruhu puk z voleje perfektně trefil. Lašák stihl střelu zachytit lapačkou, podle videorozhodčího už ale za brankovou čárou!

13.

Kometa vede 2:0! A je to už o dva góly! Marek Kvapil se prohnal s pukem podél levého mantinelu a střelou švihem se trefil přesně nad vyrážečku Lašáka!

14.

Liberec je z průběhu třetího finále zaskočen. Po odpískání proběhla menší výměna názorů mezi Jelínkem a Ondřejem Němcem. Probíhá komerční přestávka.

14.

Haščák rychle přistoupil k Ordošovi a obral ho u mantinelu o kotouč, Kometa hnaná domácím publikem kombinuje v útočné třetině.

15.

Liberci se nedaří rozehrávka, Kometa nepouští svého soupeře do svého pásma. Bílým Tygrům odpískán ofsajd.

16.

Kometa mířila do rychlého protiútoku, Havránek posunul puk na Zohornu, ten ale bekhendem Lašáka nepřekonal!

16.

Lakatoš zpoza brány našel na pravéh kruhu Šimka, po jeho střele se puk odrazil k Radivojevičovi. Slovenský forvard pohotově střílel, ještě více pohotový byl ale brankář Čiliak, který přesně zasáhl svým betonem!

17.

Brno znepříjemňovalo rozehrávku Liberce, Bílí Tygři se sice dokázali z aktivního presinku vymanit, jejich útočné snažení ale zhatil ofsajd.

18.

Proběhl dlouhý souboj v rohu kluziště, úspěšnější bylo Brno, které zakládá útočnou akci.

19.

Valský se marně natahoval po kotouči, puk před Čiliakem zachytili domácí, ani nyní se Liberec neprosadil.

19.

Liberec byl blízko snížení stavu! Střelu Valského vyrazil Čiliak betonem jen před sebe, Radivojevič dorážel do prádzné branky, skvěle ale na poslední chvíli zasáhl holí obránce Malec!

20.

Ordoš po vyhraném vhazování pohotově vypálil, Čiliak opět podržel svůj tým.

20.

Kometa drží v závěru první třetiny soupeře od své branky a poslední vteřiny dohrává v útočném pásmu.

Právě skončila první třetina.

Úvodní dějství se ze začátku hrálo na obou stranách bez větších šancí, na výraznější brankovou příležitost se čekalo do 13. minuty, která ovšem hned skončila gólem. Ránu z voleje od Kováčika sice zachytil Lašák lapačkou, podle videorozhodčího však zákrok přišel až za brankovou čárou, a tak se Kometa dostala do vedení.

Za 32 vteřin se domácí radovali znovu. Marek Kvapil zakončil svou akci střelou švihem nad vyrážečku Lašáka, což dostalo DRFG Arenu do euforie.

Liberec mohl skóre snížit minutu před koncem první třetiny, střelu Radivojeviče do odkryté klece ale zablokoval holí obránce Malec.

21.

Nahození Ondřeje Němce srazil Lašák do rohu kluziště, Liberec zakládá útočnou akci.

22.

Mallet hledal před brankou Zohornu, kotouč se ale k němu nedostal. Hra se stěhuje na druhou stranu ledové plochy.

22.

Jelínek dobře věděl, že nesmí hrát, jelikož stál hluboko v ofsajdu. Bude se vhazovat před brankou Lašáka.

22.

Bartejs vystřelil pohotově na branku, Lašák puk našel v papačce. Na druhé straně se otevíral prostor Svačinovi, jeho přihrávka na najíždějícího spoluhráče ale neprošla.

23.

Liberec měl dobrou možnost, zpoza branky se ale Valskému nepodařilo kotouč zasunout do odkryté klece!

24.

Vondráčka nepustil ke střele Bartovič, protiútok Bílým Tygrům nevyšel.

25.

Malec vyvezl kotouč do středního pásma, nyní probíhá souboj u mantinelu za brankou Lašáka.

26.

Liberec vytlačil Zaťoviče mimo střelecký úhel. Po chvíli se dostal k zakončení Čermák, jeo pokus kryje Lašák.

26.

Čermák měl další příležitost, opět byl ale úspěšnější liberecký brankář!

27.

Kvapil přihrávkou oslovil Hrušku, toho ale zradilo zpracování a vyhnal se mimo střeleckou pozici.

28.

Mallet naznačil střelu příklepem, poté se ale s pukem otočil a ještě hledal neúspěšně spoluhráče v lepší pozici. Na druhé straně utlumil po libereckém nahození kotouč v lapačce Čiliak, hra je přerušena.

28.

Radivojevič hledal zadovkou před brankovištěm někoho ze spoluhráčů, puk ale nikdo nezasáhl a projel celým pásmem.

29.

Souhru Jelínka a Svačiny zakončoval druze jmenovaný, Čiliak se vyznamenal a zasáhl výborně ramenem.

29.

Nahození Gulašiho končí po teči liberecké obrany v ochranné sití, vhazovat se bude před Lašákem.

30.

Sražená střela Malce nadělala Libereckým problémy, odražený kotouč ale uklidil Derner do bezpečí.

30.

Ordoš nebezpečně z předbrankového prostoru ohrozil Čiliaka, brněnský brankář svůj tým opět podržel!

31.

Radivojevič si u mantinelu dobře pokryl kotouč a přesně rozehrál, Liberec se usadil v útočném pásmu.

31.

Kolmann obkroužil s pukem branku a z otočky vypálil, Čiliak jeho střelu srazil hrudí!

32.

Svačinu nepustil ke kotouči Čermák, Kometa rozehrává od své branky.

32.

Bílí Tygři zvýšili aktivitu! Plutnar z úhlu bekhendem zaměstnal Čiliaka, brankář Brna se překvapit nenechal.

33.

Bartovič zachytil rozehrávku Erata, Kolmann střílenou přihrávkou našel hůl Bližňáka, jeho teč míří mimo!

34.

Mojžíš nabídl bídnou rozehrávkou kotouč soupeři, Haščák ale střílel mimo.

34.

Lašák vypomohl obraně a za svou brankou dobře rozehrál. Liberec ale neprošel přes střední pásmo a dopředu opět zamířilo Brno. Kvapil si kotouč chtěl v dobré pozici stáhnout na střelu, puk ale neprocedil přes bránícího Šimka.

35.

Na druhé straně se z protiútoku dostal k zakončení Radivojevič, svou střelou ale našel jen rychlou lapačku Čiliaka.

35.

Martin Erat byl v útočném pásmo osamocen a proti přesile jen posunul kotouč k zadnímu mantinelu a šel střídat.

36.

Brno dobrým presinkem vybojovalo kotouč v útočné třetině. Formace Liberce je už na ledě dlouho a potřebuje vystřídat.

37.

Po jednom souboji u mantinelu skončil kotouč na střídačce Liberce, následovala menší pošťuchovaná. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

37.

Liberec se snaží prosadit přes zabezpečenou obranu domácích. To jim ani tentokrát nevyšlo, jejich akci brzdí zakázané uvolnění.

37.

Ondřej Něměc si vybruslil do střelecké pozice a nahozením ohrozil branku Liberce. Sražená střela končí na zadním mantinelu.

38.

Dlouhý čekal, až mu před branku sjede Stránský, přihrávka na něj ale neprošla.

39.

Střelu Stránského srazil Malec. Kometa hru vytlačila do středního pásma.

39.

Erat vybojoval kotouč ve střední třetině a spolu s Kvapilem mířil do protiútoku 2 na 1. Situaci ale Brněnští nevyřešili dobře a akce zůstala nezakončena.

40.

Brno pozorně brání a hru se snaží zbytečně nekomplikovat. Po vybojovaném puku v obranné třetině následuje vyhození do středního pásma.

40.

Několik sekund před koncem druhé třetiny se vhazovalo před Lašákem, na buly uspěli hosté a o mantinel raději posunuli hru za svou modrou čáru.

Právě skončila druhá třetina.

Ve druhé třetině měli více příležitsté hosté, Bílým Tygrům se ale branku Čiliaka stále nepodařilo odčarovat. Nejprve se kotouč zpoza branky do odkryté klece nepodařilo zasunout Valskému. Po chvíli zase Ordoš a Kolmann ztroskotali na výborném Čiliakovi a střela Svačiny lízla horní tyč.

Střely: 15 - 16

Střely mimo: 5 - 5

Hity: 8 - 6

Vhazování: 18 - 22

Třetí třetina právě začala.

41.

Kotouč se odrazil k Vantuchovi, ten situaci řešil rychlou střelou, z mezikruží ale trefil jen prostředek brány, kde byl připravený Čiliak.

41.

Svačina měl s presinkem soupeře problémy, z akce dokázal dobře vybruslit, Liberec však posléze ztroskotal ve střední třetině.

42.

Střílenou přihrávku od modré se snažil tečovat Mallet, kotouč ale minul.

42.

Šimek chtěl pálit z voleje, puk ale vůbec netrefil a navíc zlomil hůl. Na druhé straně kryje Lašák pokus Gulašiho.

43.

Pěkná souhra Brna. Erat vybruslil od pravého mantinelu na střed a přenechal kotouč Kvapilovi. Ten švihem dobře vypálil, Lašáka střela trefila do hrudi.

44.

Valský rozjel akci Liberce, nastřelený kotouč Čiliak srazil do rohu kluziště, kde se ho zmocnila brněnská obrana.

45.

Bílí Tygři zakombinovali v útočné třetině, Bartovič už chtěl po hezké souhře pálit z voleje, před ním ale výborně zapracoval Havránek, který rybičkou srazil přihrávku.

45.

Krenželok pálil z ostrého úhlu, Čiliak kryje ramenem.

46.

Krenželok hezky nahrál do jízdy Jelínkovi, ten se ale vystavil do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

46.

Čermák byl za brankou Lašáka u kotouče jako první, kombinace Komety v pásmu Liberce ale neměla dlouhého trvání.

46.

Hra se rychle přesunula na opačnou polovinu, Stránský vypálil nad!

47.

Valský opět v akci, kotouč si nahodil pro sebe do útočné třetiny a rval se za ním jako lev. Dobře ale v obraně zapracoval Gulaši.

47.

Liberec stále marně dobývá branku Komety, Čiliak si připsal další úspěšný zákrok. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

48.

Erat zastavil u mantinelu průnik Liberce, byl ale bez rychlosti a neviděl žádného volného spoluhráče v dobré pozici, proto jen nahodil do útočné třetiny. Kometa pozorně brání.

49.

Lakatoš protečoval nahozený puk do útočné třetiny, Gulaši byl u mantinelu u kotouče první a založil akci Brna.

49.

Po delší době brovská šance Komety! Haščák si navedl kotouč před branku, po jeho přihrávce mohl Čermák zakončovat, volil ale zpětnou přihrávku na Haščáka a puk jen prolétl brankovištěm k zadnímu mantinelu!

50.

Stránský zpoza branky hledal Jánošíka, k tomu se ale kotouč nedostal.

51.

Nahození Kolmanna od modré čáry bylo sraženo do rohu kluziště, Brno vytlačilo hru do střední třetiny, Liberec musí začít znovu.

51.

Krenželok se podél mantinelu nedokázal prosmýknout přes Malce, Kometa si nechce komplikovat situaci a vyhazuje.

52.

Brno se stáhlo, Jánský prudce vypálil po zemi z prostoru mezi kruhy, Čiliak pohotově vyráží betonem!

52.

Liberecký Bližňák se zjevil po chytré přihrávce Svačiny v obrovské šanci, na hranici brankoviště ale nedokázal puk dobře trefit a Čiliak přerušuje hru!

53.

Na druhé straně zastavila obrana Liberce tvrdou ránu Vondráčka. Hra je přerušena a probíhá komerční přestávka.

53.

Derner zakládal útočnou akci Liberce, po přihrávce na Vantucha si sjížděl před branku, libereckou souhru ale zastavil ofsajd.

54.

Stránského střela našla jen brusli Ondřeje Němce, po špatné rozehrávce domácích je odpískáno zakázané uvolnění.

54.

Kometa doslova uzamkla obrannou modrou čáru, Bílé Tygry opět zastavuje postavení mimo hru.

55.

Liberec nemůže najít efektivní cestu do útočného pásma. Obraz hry je stále stejný, Kometa po zisku kotouče vyhazuje do střední třetiny a znovu zpět formuje obranu.

55.

Šimek pálil po vyhraném vhazování od modré čáry, hůl mu do rány vložil Erat. Puk končí v ochranné síti.

55.

Vantuch zkusil překvapit Čiliaka od mantinelu, brněnský brankář se nachytat nenechal.

56.

Na druhé straně se v pásmu usadila po dlouhé době Kometa, střela zápěstím Zaťoviče končí na ramenu Lašáka.

56.

Dopředu se hnal Bartovič, u kotouče byl ale dříve domácí hokejista, libereckým Tygrům se krátí čas.

57.

Dočekal se zkoušel s pukem prodrat přes Šimka, na reprezentačního obránce ale nevyzrál.

57.

Publikum nyní hnalo dopředu za kotoučem Kvapila, Lašák vyjel ze své brány a před domácím útočníkem puk odehrál do bezpečí.

57.

Po zakázaném uvolnění Brna se bude vhazovat před Čiliakem. Bílí Tygři si berou oddechový čas.

57.

Lašák opustil svou klec, Liberec to zkusí v poweplay!

58.

Obětavému Eratovi se nepodařilo procedit puk přes modrou čáru, po něm se to ale povedlo Kvapilovi. Kvapil navíc zkusil trefit opuštěnou klec, ovšem netrefil a píská se zakázané uvolnění Komety.

58.

I Kometa Brno si nyní bere oddechový čas.

58.

Šimek vypálil od modré čáry, jeho rána byla sražena do rohu kluziště! Liberec pokračuje v náporu.

58.

Bez přípravy pálil z levého kruhu Svačina, trefil ale jen boční síť!

59.

Brno bylo blízko třetí brance, Mallet ale z dobré pozice opuštěnou branku netrefil.

59.

Kometa vede 3:0! Brno pojišťuje vítězství trefou do prázdné liberecké branky! Zaťovič měl klid na zakončení a bez potíží dopravil puk do sítě. Domácí diváci už slaví.

59.

Hruška v další šanci trefil jen rameno Lašáka.

60.

Nastal konflikt mezi Plutnarem a Dočekalem. Oba hráči usedají na trestnou lavici.

60.

Jánošík ještě tvrdě vypálil od modré čáry, Čiliak vykopl jeho střelu betonem. Posléze domácí brankář pokryl i nebezpečnou dorážku Stránského.

Utkání právě skončilo.

Závěrečná třetina nabídla snažení Liberce o kontaktní branku. Bílí Tygři ale ztroskotali na pozorné brněnské obraně a na skvělém Čiliakovi, který za svá záda nepustil z 27 střel soupeře ani jeden puk.

Výhru Komety pečetil do prázdné branky při liberecké powerplay Zaťovič, Brno tak vítězí i ve třetím finálovém utkání a je už jen jeden krok od mistrovského titulu. Rozhodnout může již zítra.

Ode mne to je vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.