reklama
15:00 • Tipsport extraliga • 12. kolo
4:2
1:2 3:0 0:0
HC Sparta Praha - logo
Sparta Praha
HC Kometa Brno - logo
Kometa Brno
  • 10. Delisle (Černoch, Dvořák)
  • 34. Smejkal
  • 37. Blain (Vrána)
  • 39. Kumstát (Forman, Pech)
  • 3. Köhler (Mikuš, Štencel)
  • 9. Mueller (Zaťovič)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z 12. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Spartou Praha a Kometou Brno. Utkání startuje 21.10. 2018 v pražské O2 aréně v 15:00.

Praha se chystá na hokejovou klasiku a tradiční souboj dvou nesmiřitelných rivalů, Oba týmy vstoupily do sezóny velmi dobře a v první čtvrtině soutěže se jim daří. Sparta své poslední utkání dohrávala včera, kdy díky gólům Pecha a Vrány zvítězila v Litvínově, což ji přineslo třetí příčku v tabulce. Kometa naopak svůj poslední duel - v pátek proti Liberci - prohrála 2:5, a tak bude chtít dnes proti pražskému soupeři své zaváhání napravit.

Úvodní sestavy: 

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) - Piskáček, Tomáš Dvořák, Blain, Kalina, Gregorc, Delisle, T. Pavelka - Smejkal, Černoch, Pšenička - Říčka, P. Vrána, Kudrna - Kumstát, Pech, Forman - Buchtele, Sill, Beran. 

HC Kometa Brno: Vejmelka (Langhamer) - Barinka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Mikuš, Bartejs - Zaťovič, P. Holík, Mueller - Kašpar, L. Čermák, Köhler - Plášek ml., Hruška, Mallet - Dočekal, Süss, R. Zohorna. 

Rozhodčí: Hribik, Šír - Špůr, Ondráček  

Oba celky jsou připraveny na hrací ploše, duel za několik chvil vypukne. Domácí vyrukují do utkání ve speciálních červených dresech, hosté se představí v bílém.

Utkání začíná!

0:05

Úvodní buly ovládli brněnští hokejisté, kteří se hned po pravém křídle ženou do útoku.

0:20

Nakonec ale akci Komety zastavil Smejkal, ale ani Pražané se do pásma nedostali, neboť byla pískána hra vysokou holí.

0:30

Okamžitě po buly vyrazil dopředu nejlepší střelec hostů Martin Zaťovič, jeho ránu ale Machovský pohodlně lapil do své rukavice.

0:33

A další přerušení přes pásmem Komety, akci domácích hokejistů zastavil ofsajd Petra Vrány.

0:56

První přesilovku si zahrají hosté z Brna. Kudrna se dral do pásma, ale nataženou holí zasáhl do obličeje obránce Gulašiho a je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

1:05

Domácí vyhráli buly a vyhazují puk až k Vejmelkovi.

1:32

I poté se domácí ubránili a dokonce mohli jít do útoku, Buchtele hledal Silla, ale jeho pokus byl zblokován Němcem.

2:05

Kometa dává gól! Hosté svou přesilovku přeci jen využívají a jdou do vedení! Na modré čáře se do střílené přihrávky opřel Mikúš a jeho pokus mezi betony Machovského umně tečoval na brankovišti zaparkovaný Bedřich Köhler - 0:1. Asistence: Juraj Mikuš, Jan Štencel.

2:40

Obrovská šance domácích na vyrovnání! Kumstát našel na brankovišti volného Silla, ten propálil Vejmelku, ale jeho ránu zastavila pravá tyč!

3:03

Vejmelka následně hru přerušil, hosté tlak ustáli. Rozhodčí si ještě prohlíží celou situaci na videu, ale je jasné, že se o branku nejednalo.

3:34

Sparta opět v pásmu, Vejmelka se musel mít na pozoru, ale první rána Říčky byla zablokována, přičemž ta druhá směřovala do jeho rukavice.

4:01

Kašpar v další akci Komety hledal Čermáka, ten ale puk nezpracoval, a tak alespoň poté pomohl svým kolegům v obraně v defenzivní práci.

4:28

Utkání se zatím hraje ve výborném tempu, oba celky jsou aktivní, do pásma se nyní prodírá Kometa.

4:54

Byl to nakonec Štencel, kdo nebezpečně střílel od modré čáry, Mallet ale jeho pokus tečovat nedokázal.

5:18

Na opačné straně se ke střele od modré dostali také domácí, Zohorna však pokus Pavelky obětavě zablokoval.

Sport
Sport
21. 10. 2018
reklama