1:1, 1:0, 0:1, 0:0
HC Škoda Plzeň
11. Kudrna (Piskáček, Uher), 29. Buchtele (Pech, Gernát)
5. M. Procházka (Kratěna, Kvasnička), 48. Indrák (Stach, Kubalík), 65. sam. nájezd Indrák

Sledujte online textový přenos z posledního kola hokejové extraligy. Sparta doma hostí Plzeň bojující o předkolo play off. Sledujeme i další utkání. Zápas začne v pátek 3. března od 18:20.

Jak jsou před posledním kolem rozdané karty? O poslední volné místo v elitní desítce usilují tři kluby. Nejblíže postupu je Plzeň, šanci uspět mají i moravské týmy ze Zlína a Olomouce, musí ale doufat v zaváhání Plzně.

Plzni stačí na ledě Sparty neprohrát, aby postoupila do předkola play off. Pokud bude v Praze bodovat, nebude se muset spoléhat na výsledky Zlína a Olomouce.

Zlín musí doufat v prohru Plzně na Spartě v základní hrací době. Pro postup do play off musí "ševci" zároveň vyhrát za tři body.

Olomouc doufá, že Plzeň vyjde bodově naprázdno a navíc zaváhá i Zlín. Hanáci jsou na 12. místě v nejhorší pozici.

Základní sestavy

Sparta: Pöpperle - Mikuš, Gernát, Piskáček, Švrček, Nedomlel, Eminger, Kalina - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - Klimek, Smejkal, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Kudrna, Cingel, Uher.

Plzeň: Machovský - Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán, Čerešňák, Frühauf - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - Martin Procházka, Kratěna, Lev - Indrák, Preisinger, Stach - Schleiss, Koreis, Hrnka

0:01

Zápas začíná!

0:45

Sparta vyhrála buly a hned se vrhla do útoku. Žádný z členů první formace se ale nedostal ke střele a po nepřehledné situaci u modré rozhodčí pískl ofsajd.

1:20

Plzeň se poprvé do útoku, ale sparťané Lva zadrželi u mantinelu a vybojovali puk.

1:34

Brankář Pöpperle si připsal první úspěšný zákrok, moc práce ale neměl.

2:24

Sparťané dobývají Machovského branku, ale gólman Škody je zatím pohotový.

3:00

Čtvrtá formace hostů zatlačila Spartu do obranného pásma a chvíli se tam udržela, jenže proti Pöpperlemu nešla jediná střela.

3:21

Svoboda zkusil ze strany překvapit Pöpperleho, ale nepovedlo se mu to. Brankář Sparty je pohotový.

Pozor! Zlín prohrává doma s Karlovými Vary ve druhé minutě už 0:2 a předkolo play off se mu hodně vzdálilo!

4:44

Plzeň jde do vedení! Kvasnička z vlastní třetiny vyslal přihrávku na Kratěnu, který zavezl puk do pásma a přenechal ho na pravém kruhu Martinu Procházkovi, která propálil Pöpperleho a poslal hosty do vedení.

6:15

Pech se na druhé straně snažil odpovědět na úder Západočechů, ale Machovský proti jeho pokusu odolal.

7:21

Hraje se ve skvělém tempu a na druhou stranu se hnal Preisinger, který zprava ohrozil Pöpperleho. Následně se domácí osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

8:11

První formace kombinuje v útočném pásmu Sparty a pálil Řepík, jenže jeho ránu Machovský dobře viděl a zasáhl.

8:42

Tlak domácích přerušil další ofsajd.

9:05

Nejlepší stelec extraligy Kubalík se dostal ke střele zprvní, ale Pöpperle se proti jeho pokusu stihl přesunout a zasáhnout.

9:38

Sparta je aktivnější a daří se jí čas od času usadit na delší dobu v útočném pásmu, ale zatím to ovoce nenese.

10:08

Sparta dává gól! Tak jsem to zakřikl. Uher po modré poslal puk na hůl Piskáčka, který se odhodlal ke střele od modré čáry a těsně před Machovským do dráhy puku vložil hokejku Andrej Kudrna a vyrovnal na 1:1.

13:10

Cingel zkoušel střílet přes obránce, ale jeho pokus našel jen lapačku Machovského.

Plzeň šla do dnešního boje o poslední místo zajišťující předkolo z nejlepší pozice.

13:53

Uvidíme přesilovku Sparty potom, co domácí na delší dobu uzavřeli Plzeň v obranném pásmu. Sérii šancí přerušil faul Ven jde Pulpán za sekání a Škodovka bude čelit nejlepší přesilovce v extralize.

14:40

Machovský se teď ukázal a zachránil Plzeň! Pech se prosmýkl mezi obránci a objevil se před brankářem hostů. Zkusil kličku do forhendu, ale našel jen pohotový beton brankáře.

15:34

Vrána pronikl po levém mantinelu a zkusil střelu na bližší tyč, proti které Machovský zareagoval.

16:10

Plzeňští jsou už kompletní a začnou rozehrávkou od vlastní branky.

16:10

Olomouc vede nad Brnem 1:0. Jan Jaroměřský poslal domácí do vedení.

17:20

Sparta je znovu aktivnější a kombinuje v útočné třetině. Klimkovo nahození od modré Machovský vyrazil.

17:49

Přesilovku si zahraje i Plzeň. Klimek odstrčil hokejku ležící na ledě, což se nesmí, a odsedí si menší trest.

18:21

Mikuš utekl plzeňským hráčům do situace dvou na jednoho. Musel zvolit individuální řešení, ale trefil jen výstroj Machovského.

19:00

Plzni se vůbec nedaří přesilovka a Sparta se bez potíží brání. Trenér Straka je na střídačce viditelně nespokojený.

19:38

Sparta se naposledy osvobozuje a oslabení odehraje bez újmy.

20:00

Konec první třetiny.

Po první třetině hraje Plzeň se Spartou 1:1, což jí stačí k postupu. Olomouc sice vede doma nad Kometou 1:0, ale to jí vzhledem k výsledku v Praze nestačí. Nejdál od postupu je Zlín, který prohrává doma s Karlovými Vary 0:2.

Hráči jsou na ledě, druhá třetina brzo začne.

20:01

Druhá třetina začíná.

20:50

Druhá třetina začala přesně tam, kde skončila první. Sparta se rychle zmocnila puku a hraje ve třetině hostů.

21:10

Klimkovu střelu Machovský udržel.

21:59

Současné vyloučení. Mikuš sekl po souboji Indrák. Provinili se proti pravidlům oba, a tak uvidíme hru čtyři na čtyři.

22:13

Sparta se na chvíli usadila před Machovským, ale nepovedená střela Švrčka po mantinelu zamířila ven z pásma.

23:12

Nedomelovu střelu zastínil Vrána, ale Machovského puk trefil, a ten posunul puk do rohu.

23:55

Plzeň strávila prakticky celou hru čtyř proti čtyřem v obranném pásmu, ale Machovský drží vyrovnaný stav.

24:29

Buchtele se proháčkoval do útočné třetiny, kde přišel o puk.

25:25

Forman zavezl puk do útočné třetiny, ale brzo o něj přišel. Minimálně směrem dozadu sledujeme od Plzně určité zlepšení.

26:17

Pulpán se provinil proti pravidlům a nabídl Spartě přesilovku.

Zlín snižuje na 1:2 zásluhou Pavla Kubiše a dostává se zpátky do hry. Stále ale má k postupu do předkola nejdále z trojice Plzeň, Olomouc, Zlín.

26:13

Mikušovu střelu vyrazil do strany Machovský, ale tlak Sparty je opravdu velký.

28:12

Sparta jde do vedení! Jan Buchtele vystřelil tvrdě z levého kruhu na bližší tyč a poslal Spartu do průběžného vedení, zatímco Plzeň v současné chvíli nepostupuje do předkola play off. Za aktuálních výsledků by postoupila Olomouc.

30:09

Pokud chce Plzeň do předkola, bude muset zabrat. Zatím se hostům vůbec nedaří přechod středního pásma.

Olomouc právě zvýšila vedení nad Brnem na 2:0 a ještě tím vylepšila své šance na postup do předkola. Paradoxem je, že branku vstřelil Roman Vlach, který do Olomouce přišel v průběhu sezóny ze Zlína.

30:41

Kratěna vybruslil zpoza branky a Pöpperle se musel činit.

31:22

Plzeň viditelně přidala, ale Sparta se brání celkem spolehlivě.

33:11

Sparta jde do oslabení a Plzeň má příležitost srovnat stav zápasu. Za podražení je vyloučen Forman.

33:50

Ani Kubalík ani Lev nepropálili obrannou řadu před Pöpperlem.

Pozor, ve Zlíně je možná vyrovnáno! Domácí se radovali, ale sudí ukázal, že bude telefonovat po sporném zásahu brankové konstrukce. Hraje se zatím dál.

35:33

Indrák jen namazal Kudrnovi, ale ten už po dlouhém oslabení neměl sílu a jen zavezl puk za polovinu.

36:00

Oba týmy jsou kompletní a střední pásmo je teď hodně zahuštěné. Sparta po své druhé brance rozhodně nedominuje. Vidíme vyrovnanou partii.

36:46

Plzeň je teď přece jen lepší a kombinuje v útočném pásmu.

Ve Zlíně je stav stále 2:1 pro Karlovy Vary. Domácí trefili pouze tyč.

Kometa snížila v Olomouci na 1:2 ze svého pohledu. Hanáci jdou v současné chvíli stále do předkola, ale jejich šance se snížila. Gól vstřelil Ondřej Němec.

38:27

Sparta poslala puk na icing. Plzeňský tlak se s blížící sirénou stupňuje.

39:44

Obrovská šance Plzně skončila na břevně. Tomáš Svoboda propálil Pöpperleho, který ale o puk škrtl lapačkou a patrně tak zabránil gólu!

40:00

Konec druhé třetiny.

Zápas sleduje 9 854 diváků.

Do předkola play off zatím postupuje Olomouc, která vede nad Kometou 2:1.

Olomouc - Kometa 2:1
Zlín - Karlovy Vary 1:2

Plzeň potřebuje v následující třetině vyrovnat a minimálně poslat zápas do prodloužení.

O osudu celé sezóny mohly rozhodnout situace z konce druhé třetiny. V zápase Sparta - Plzeň Tomáš Svoboda trefil břevno, v Olomouci taktéž horní tyč nastřelil hráč Brna Vondráček a zlínský Holík v obrovské šanci přestřelil branku Karlových Varů.

40:01

Třetí třetina začíná.

40:22

Trenér Plzně Martin Straka udělal změny v útocích. Ten první nastoupil do druhé třetiny ve složení Svoboda, Kratěna, Kubalík.

41:39

Forman se dostal k zakončení před Machovským, ale neuspěl. Brankář hostů rychle zasáhl betonem a vyražený puk chytil do lapačky.

43:34

Plzeň měla gólovku, ale Škodovka nevyrovnala. Přesto nemusí věšet hlavu, protože si zahraje více než minutu dlouhou přesilovku pět na tři. Fauloval Řepík.

43:34

Hosté si berou oddechový čas.

44:00

Svoboda střílel z vrcholu kruhu mimo. Další střelu chytil do lapačky Pöpperle.

44:30

Kubalík nabídl spoluhráčům střílenou přihrávku na teč, ale neuspěl. Proti další střele zasáhl Pöpperle a srazil ji do ochranné sítě.

45:00

Sparta je ve čtyřech.

45:37

Klimek u mantinelu zatáhl hokejkou Indráka a Plzeň bude mít další přesilovku.

Kometa v Olomouci vyrovnala na 2:2, to znamená, že Plzeň i přes výsledek 1:2 postupuje do předkola. Gól Brna vstřelil Martin Dočekal.

47:27

Plzeň konečně využila přesilovku. Miroslav Indrák dostal puk mezi kruhy a naprosto přesně zamířil k tyči. Škodovka má opět všechno ve svých rukou.

49:34

Plzeň dostala krev do žil a vpřed ji ženou i její fanoušci. Sparta je pod mírným tlakem, který vyřešila vyhozením přes všechny čáry.

50:17

Sparta se vůbec nemůže dostat přes útočnou modrou. Naopak Stach, Sklenička a Indrák kombinují v útočné třetině.

50:57

Skleničkova střela mířila těsně mimo.

51:50

Piskáček neudržel útočnou modrou a Plzeň za pomoci Stacha dostala puk opět až Pöpperlemu. Rozhodně nejde říct, že by se Západočeši soustředili jen na obranu.

Situace pro Plzeň je víc než růžová. Hraje s vědomím, že Zlín ani Olomouc ji pár minut před koncem zápasů posledního kola přímo neohrožují.

53:29

Hraje se poměrně bojovně. Sparta znovu pomalu přebírá iniciativu a Plzeň se brání.

Zlín vyrovnal na 2:2. Stav všech tří klíčových zápasů kola je tak totožný. Moravanům dal alespoň mizivou naději svou druhou brankou v zápase Pavel Kubiš.

54:23

Plzeň získala další přesilovku k dobru, což se jí necelých šest minut před koncem zápasu hodí.

55:22

Sparťané kombinují bez větších problémů po celé ploše kluziště a šetří vteřinky v oslabení.

56:13

Preisingerovu střelu vychytal Pöpperle.

56:35

Piskáček trefil ramenem tvrdě Tomáše Svobodu, ale ten by měl být v pořádku.

57:47

Hra je v posledních minutách ostrá. Řepíka narazil na mantinel Lev.

59:05

Plzeň usilovně brání modrou čáru a daří se jí to. Od play off Západočechy dělí necelá minuta!

59:21

Sparta jde ještě před branku. Machovský přikryl puk a ještě se před ním strhla krátká šarvátka.

59:50

Plzeň už to zvládne a postoupí do předkola play off.

60:00

Konec třetí třetiny.

Plzeň postupuje do předkola play off, protože ubojovala bod v zápase se Spartou. Výsledky Zlína a Olomouce už v současné chvíli nejsou pro postup do předkola relevantní.

60:01

Prodloužení začíná.

60:31

Sparťanů teď bylo příliš mnoho na ledě a Plzeň si zahraje přesilovku čtyř proti třem.

61:21

Kadlecovu střelu si Pöpperle pohlídal povyjetím.

62:30

Kratěna dostal přihrávku v situaci dvou na jednoho, ale minul skákající puk.

Zápasy Zlína i Olomouce jdou do prodloužení po stavu 2:2. Vzhledem k výsledku Plzně to už ale není důležité.

64:01

Pechovu střelu vyrazil Machovský do rohu.

64:57

Pech v samotném konci prodloužení utekl obraně Plzně, ale střelou na vyrážečku neuspěl. Machovský byl pohotový.

65:00

Konec prodloužení.

První nájezd jel Buchtele, ale trefil břevno.

Indrák rozhýbal Pöpperleho a dal gól.

Kudrnovi puk utekl z hole a Machovský jen odsunul puk mimo branku.

Procházka zkusil kličku do forhendu, ale na Pöpperleho si nepřišel.

Machovský udržel Vránovo zakončení před brankovou čárou a Plzeň bere bonusový bod.

Nejdůležitější zprávou zápasu je, že Plzeň postoupila do předkola play off díky remíze 2:2 na Spartě. Remízou 2:2 skončily i duely jejích konkurentů Olomouce a Zlína.

Je dobojováno. Základní část extraligy je za námi. Podívejte se na tabulku.