reklama
18:30 • Tipsport extraliga • 1. kolo
7:6
1:3 4:0 1:3 1:0
HC Sparta Praha - logo
HC Sparta Praha
Logo HC Škoda Plzeň
HC Škoda Plzeň
 • 1:35 Řepík (Polášek, Růžička)
 • 20:38 Smejkal (Černoch)
 • 20:55 Řepík (Kvapil, Růžička)
 • 34:29 Košťálek (Pech, Polášek)
 • 37:22 Říčka (Smejkal)
 • 40:09 Dočekal (Smejkal, Košťálek)
 • 64:22 Košťálek (Forman)
 • 4:21 Rob (Gulaš, Mertl)
 • 14:02 Gulaš (Pulpán)
 • 15:42 Straka
 • 43:40 Gulaš (Mertl)
 • 54:15 Mertl (Gulaš)
 • 56:40 Němec (Budík)

Vítejte u online přenosu ze zápasu 1. kola Tipsport extraligy mezi Spartou Praha a Škodou Plzeň. Utkání se odehraje ve čtvrtek 12. září od 18:30.

Přeji příjemný čtvrteční večer. Okurková sezóna je definitivně u konce a my se dnes můžeme těšit na úvodní utkání nového ročníku Tipsport extraligy. Proti sobě se postaví dvě těžké váhy, když se v Praze utká domácí Sparta s hostující Plzní.

Sparta má za sebou několik neúspěšných sezón, ve kterých se párkrát pokoušela o přestavbu kádru. Ve znamení velkých změn v sestavě byly také poslední měsíce, když přišla jména jako Růžička, Kvapil, Řepík či navrátilci Polášek s Ďalogou. Také letos tak Sparta s pozměněným kádrem hodlá útočit na nejvyšší mety a konečně znovu po letech vybojovat titul. 

V rámci přípravy odehrála Sparta za jeden měsíc celkem devět zápasů a letní část ukončila s bilancí 5 vítězství a 4 porážky. Ty ovšem přišly především s kvalitními zahraničními celky, neboť Pražané podlehli Soči, Ženevě a HV 71. V dosud posledním odehraném utkání pak nestačili na Mladou Boleslav. 

 

Naopak vítězství sbírala Sparta proti relativně slabším týmům. Kromě německého Mannheimu totiž porazila jen Slavii, Karlovy Vary, KooKoo a na domácím ledě pak Mladou Boleslav. Za zmínku ovšem stojí fakt, že doma Sparta vyhrála čtyři ze čtyř přátelských utkání.

Také Plzeň bude letos patřit mezi největší adepty na titul. V loňském roce to měli hráči ze západu Čech rozehráno velmi dobře, když se umístili na třetím místě základní části a následně v semifinále vedli 2:0 na zápasy. Jenže poté zavelel pozdější mistr z Třince k obratu a sen o finále se Plzni v sedmizápasové sérii rozplynul. K ničemu tak byl také příspěvek dvojice Gulaš-Kovář, která drtila jednoho soupeře za druhým. Letos se navíc Plzeň musí obejít bez druhého zmíněného, kterého se pokusí nahradit Tomáš Mertl.

Na rozdíl od Sparty se hokejisté Plzně probojovali do Ligy mistrů, ve které zatím potvrzují svou fantastickou formu z přípravy. V přátelských utkáních totiž porazili České Budějovice, dvakrát Kladno a jednou Klatovy. Načež v Lize mistrů dosud doma porazili Hämeenlinnu i Rungsted a tyto celky přehráli následně také na jejich ledě.

SESTAVA SPARTY

 

Machovský (Sedláček) - Blain, Kalina, Košťálek, Ďaloga, Piskáček, Polášek, Pavelka - Řepík, Růžička, Kvapil - Říčka, Sukel', Rousek - Forman, Pech, Kudrna - Smejkal, Černoch, Dočekal

SESTAVA PLZNĚ

 

Frodl (Kolář) - Čerešňák, Pulpán, Kaňák, Moravčík, Vráblík, Budík, Houdek - Gulaš, Mertl, Pour - Kantner, Vlach, Němec - Indrák, Kolda, Rob - Eberle, Kodýtek, Straka

0:01

ZAČÁTEK UTKÁNÍ.

0:33

Plzeň se jako první usazuje v útočném pásmu. Pour se nedostal k zakončení, hosté hrají zatím jen za bránou.

0:58

Kalina kotouč přenesl přes modrou čáru a k zakončení oslovil Řepíka. Jeho nahození si Frodl v pohodě pohlídal.

1:16

Velká příležitost! Hosté rozjeli přečíslení dvou na jednoho a byl to Kantner, který zprava v rychlosti zakončoval. Machovský se stačil přesunout a navíc byl posléze faulován.

1:24

Matyáš Kantner je k údivu hostující lavičky potrestán za nedovolené bránění, když narazil do gólmana Machovského.

1:35

Přísné vyloučení Kantnera je po jedenácti vteřinách potrestáno. Kotouč šel hned po buly na modrou čáru, kde se ho ujal Adam Polášek. Následovala razantní střela, kterou do brány usměrnil nedostatečně bráněný MICHAL ŘEPÍK. Asistence: Adam Polášek, Vladimír Růžička.

2:42

Plzeň se okamžitě pokusila o nastěhování se do útočného pásma. Jenže postup hostujícího celku zastavil ofsajd.

3:08

Po souboji v rohu kluziště se na ledě ocitl Marek Kvapil. O faul se ovšem nejednalo.

3:51

Ani jeden z celků se teď nemůže dostat do tlaku. Hraje se především mezi modrými čarami.

4:02

Teď se ale Lukáš Pech skvěle vymotal zpoza brány a bleskově zakončoval. Menší závar před bránou skončil dobrým zákrokem Frodla.

4:21

A je vyrovnáno! Kdo jiný než Milan Gulaše by mohl mít prsty v prvním gólu Plzně v nové sezóně. Zkušený útočník totiž zprava přihrával před bránu, kde se puk od brusle odrazil před zcela volného LUBOŠE ROBA. Nováček v nejvyšší soutěži v pohodě překonal rozhozeného Machovského. Asistence: Milan Gulaš, Tomáš Mertl.

5:00

Okamžitě je tady velký tlak hostujícího celku. Plzeň je po vyrovnání při chuti.

reklama