reklama

Ztráta, která bolí. Kellnerovo úmrtí zarmoutilo Slavii i Bílé Tygry

Tragické úmrtí Petra Kellnera se vedle jiných výrazně dotklo i hokejového Liberce nebo fotbalové Slavie, s jejichž kluby pojilo miliardáře silné pouto. Českolipský rodák hokejový tým z města, kde prožil mládí, finančně podporoval a občas se objevil na extraligových zápasech Bílých Tygrů v Home Credit Areně, která nese název jeho firmy.

V pražském klubu jeho společnost PPF vlastnila významný podíl mezi lety 1994 a 1997. "Slavia vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a pozůstalým bývalého spolumajitele klubu Petra Kellnera," uvedl tým na svém Twitteru.

"Ztráta, která bolí! Tragicky zahynul Petr Kellner. Muž, který byl po dlouhé roky úzce spjat s libereckým hokejem, a to nejen tím extraligovým. Byl především významným podporovatelem mládežnického hokeje v Liberci. Bílí Tygři Liberec vyjadřují upřímnou soustrast celé rodině a jeho blízkým. Děkujeme za vše!" uvedli Severočeši na webových stránkách klubu.

Nejbohatší Čech Kellner zemřel v sobotu při nehodě vrtulníku v aljašských horách. Podle informací The New York Times se vrtulník s celkem šesti lidmi na palubě, z nichž přežil jediný pasažér, zřítil v blízkosti ledovce Knik. Předpokládá se, že se skupina chtěla v horách věnovat heliskiingu - lyžování nebo snowboardingu s výsadkem z vrtulníku.

Kellnera už 15 let řadí časopis Forbes mezi nejbohatší lidi na světě, jeho majetek odhaduje na 293 miliard korun. Nejbohatším Čechem byl Kellner s náskokem před dalšími.

Typ vrtulníku, po jehož pádu zemřel miliardář Petr Kellner, dokázal přistát i na Mount Everestu Airbus Helicopters |  02:12
reklama