reklama

Extraligová hvězda Michal Vondrka nedostal tři výplaty, v Chomutově chce podat výpověď

Michal Vondrka Michal Vondrka autor: Lukáš Caha
Nejlepší hokejista uplynulé extraligové sezony Michal Vondrka chce podle deníku Sport odejít z Chomutova. Severočeský klub dluží svému kapitánovi výplatu za tři měsíce.

Praha - Michal Vondrka se rozhodl podat v Chomutově výpověď, přestože má s Piráty smlouvu i příští ročník. Záležitost předal smírčí komisi Českého svazu ledního hokeje i hráčské asociaci.

Vondrka usedl na trůn, jinak ovládli extraligový galavečer brněnští šampioni Vondrka usedl na trůn, jinak ovládli extraligový galavečer brněnští šampioni Čtěte zde

"Teď se to intenzivně řeší, ale já to nechávám na lidech, kteří to mají na starost. Takže na generálním manažerovi Karlu Adamíkovi. Výsledek jednání neovlivním," řekl Sportu trenér Chomutova Vladimír Růžička. "Doufám, že se to celé vyřeší ve prospěch všech, abychom byli my v Chomutově spokojení a Michal tu mohl pokračovat dál," dodal.

Pětatřicetiletý Vondrka přišel do Chomutova předloni ze Sparty a okamžitě se stal jedním z vůdců týmu. V letošním play off pomohl Pirátům deseti góly k postupu do semifinále. Během dvou sezon nasbíral 86 bodů ve 115 utkáních.

Smírčí komise svazu čeká na vyjádření klubu. Pokud Piráti věrohodně nedoloží odlišnou verzi případu, Vondrka se stane volným hráčem a může odejít jinam za tabulkové odstupné.

"Michal Vondrka je jediný, kdo podal podnět směřující k vypovězení smlouvy. Jeho případ je ojedinělý. Hráči samozřejmě moc dobře vědí, že kluby musí závazky uhradit do 31. srpna, aby splnily licenční podmínky," řekl předseda smírčí komise a zároveň ředitel extraligy Josef Řezníček.

reklama