reklama

Extraligová licence? 35 milionů. Od Varů ji chtěly i Košice

Extraliga v Karlových Varech bude, i když má klub finanční problémy. Majitel Karel Holoubek odmítl prodat licenci Chomutovu, Českým Budějovicím, a dokonce i slovenským Košicím. Za 35 milionů. Extraliga v Karlových Varech bude, i když má klub finanční problémy. Majitel Karel Holoubek odmítl prodat licenci Chomutovu, Českým Budějovicím, a dokonce i slovenským Košicím. Za 35 milionů. autor: HC Energie Karlovy Vary (Kateřina Macečková)
Majitel Karlových Varů odolal lákavé nabídce 35 milionů korun. O jeho extraligovou licenci měli zájem zástupci Chomutova, Českých Budějovic a prý i slovenských Košic.

Karlovy Vary - Chomutov, "parta podnikatelů" z Českých Budějovic, která přitom nemá s tamním Motorem nic společného, a dokonce i slovenské Košice. Ti všichni prý na jaře klepali na dveře kanceláře Karla Holoubka - majitelé hokejového klubu v Karlových Varech - a chtěli od něj odkoupit jeho extraligovou licenci.

Holoubek jim řekl ne, i když se jedna z nabídek pravděpodobně vyšplhala na 35 milionů korun a jeho klub se na prahu nové sezony netají finančními problémy.

Generální manažer: Obdivuji majitele, že to neprodal

Na setkání s fanoušky klubu v hotelu Thermal to minulý týden přiznal generální manažer Energie Miroslav Vaněk, aby utišil spekulace, které městem kolovaly. Slíbil jim, že Karlovy Vary letos extraligu za každou cenu hrát budou.

"Obdivuji pana Karla Holoubka, že extraligu neprodal. To vám říkám zcela upřímně, když vidím, v jaké jsme situaci a jaké dostal nabídky," zaskočil Vaněk otevřeně přítomné s tím, že byl u všech jednání přítomen osobně.

"Nabídky byly velmi lukrativní, ale on řekl, že hrát se bude a bastafidli."

Vary nemají peníze, trenérovi se musí podařit zázrak

"Za stávajících finančních podmínek bude velmi těžké složit ve Varech konkurenceschopné mužstvo. Pro trenéra Mlejnka to bude nejtěžší sezona, kterou kdy v životě zažije. Pokud nastane to nejhorší, a i to se může stát, a Karlovy Vary sestoupí sportovní cestou, pan Holoubek se připravil o 35 milionů korun," řekl.

"On se toho ale vzdal, řekl, že extraligu nedá a že musíme udělat za těch nejdrastičtějších finančních opatření, abychom extraligu zachránili. Trenérovi budeme držet palce, aby se mu podařil zázrak," doplnil s tím, že letos Energie odehraje soutěžní ročník převážně s vlastními odchovanci, kteří mají s extraligou minimální, nebo dokonce žádné zkušenosti.

Finanční problémy máme, ale nestojíme o propagaci jako Slavia

"O tom, že mají Karlovy Vary finanční trable, vědí úplně všichni. Byli jsme ale šikovnější než Slavia, protože jsme o takovou mediální propagaci nestáli. Díky hráčům jsme si vše vyřídili dole v kabině, nechtěli jsme vykřikovat nic do novin, protože by nám to bylo stejně houby platné. Peníze do rozpočtu by to nepřineslo," naznačil Vaněk, že i Energie na konci sezony dlužila hráčům, ale na rozdíl od případu Slavie zůstala Asociace hráčů stát opodál.

"Extraliga je velmi těžká soutěž. Nebude vůbec jednoduché to zvládnout. Panu Holoubkovi jsem řekl, že Jirka Dopita je velice dobrý manažer a trenér a v Olomouci určitě zajistí dostatečně kvalitní mužstvo, Mladá Boleslav má neskutečně silného generálního partnera, kterému Škodovka letos dala snad 35 milionů, a zespoda se bude tlačit Chomutov a Kladno. Bude to těžké, ale doufám, že soutěž zachráníme, odrazíme se ode dna a hokej v Karlových Varech se začne opět zvedat," líčil Vaněk dál.

Energie neví, jestli zůstane Zaťovič

Klub mezitím čeká na podpis s generálním partnerem Sokolovská uhelná a také na to, jak se vyvine situace okolo klíčového hráče týmu Martina Zaťoviče. Český reprezentant a účastník posledního šampionátu má nabídky z KHL.

"Z Ruska je obrovský tlak, aby Martin šel hrát KHL. Jako odstupné za jeho uvolnění jsme si stanovili vysokou částku a doufáme, že taková nabídka nepřijde. Na druhou stranu Martin si u nás své odpracoval a má také nárok jít si vydělat. Hlavní slovo v této záležitosti bude mít majitel Karel Holoubek. Martin má smlouvu a bez souhlasu klubu nemůže nikam odejít,“ uvedl Miroslav Vaněk.

Košice hledaly cestu do extraligy už podruhé

Vaněk o víkendu Aktuálně.cz nezvedal telefony. Pouze vzkázal, že ohledně prodeje licence vše řekl na čtvrtečním setkání s fanoušky. Na jeho slovech je nejpikantnější především údajný zájem Košic.

O zájmu klubu z východního Slovenska o českou extraligu se v zákulisí mluví už dlouho. Naposledy se o snahách Košic přestoupit do české soutěže hovořilo v polovině dubna. Slovenské Hospodárské noviny tehdy přinesly zprávu o tom, že klub už podal přihlášku do soutěže. Český svaz ledního hokeje to ale popřel s tím, že i kdyby přihlášku Košice podaly, musely by jejich vstup odsouhlasit extraligové kluby.

Věc tehdy komentovaly i Karlovy Vary. Marketingová manažerka Hana Petrželková řekla, že podmínkou Košic pro jednání o vstupu do extraligy je, aby uhradily českým klubům náklady ne cestování a ubytování na Slovensku.

O vstup do extraligy Košice usilovaly i v roce 2011, jenže tehdy takovou možnost zamítla Asociace profesionálních klubů.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama