reklama

Extraligové kluby chtějí znát plány hokejového svazu

Svaz: Na otázky odpovíme, na systému pracujeme

Praha - Zástupci extraligových klubů se obrátili na vedení Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) a ptají se, jak si představuje budoucnost extraligy, která má od příští sezony přejít pod jeho řízení.

Svaz minulý týden rozhodl, že nepodepíše novou smlouvu s Asociací profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH), na základě které nejvyšší domácí soutěž nadále řídily kluby.

Asociace nečekaně vypověděla smlouvu platnou od roku 2000, která upravovala její vztah se svazem, v prosinci loňského roku. Na podmínkách nové se obě strany nedohodly.

Čtěte také:

Revoluce požrala své stoupence. Extraligu povede svaz
Peníze fuč. Manažeři extraligy loví v prázdném rybníku
Extraliga uvažuje, že stáhne výpověď smlouvy s ČSLH

Na pondělním jednání předsednictva APK LH se zástupci klubů rozhodli, že svazu zašlou otázky a čekají, že jim ČSLH oznámí, jak si představuje sezonu 2012/13. Jejich znění dnes uvedli v tiskové zprávě.

Čtrnáct extraligových klubů zajímá, jaké budou sportovní i ekonomické podmínky pro účast v příštím ročníku extraligy. Jaký bude herní a disciplinární řád, zda bude i nadále platit přestupní řád v současné podobě. Jak bude fungovat registrace hráčů a na základě jaké vzorové smlouvy budou hráči oprávněni v klubech působit.

"Okamžité odpovědi na tyto otázky jsou pro kluby zcela klíčové, protože bez nich nemohou začít plánovat novou sezonu sportovně, organizačně ani ekonomicky. Mnoho klubů působí v multifunkčních arénách a z důvodů rezervací je potřeba znát rovněž termíny," uvedla APK ve zprávě, pod kterou je podepsán prezident asociace Ladislav Blažek a viceprezident Marek Chmiel.

APK LH zopakovala, že považuje rozhodnutí ČSLH za nešťastné. "Subjekty, které celou soutěž financují a zároveň jsou nositeli 99 procent marketingových práv, by se na jejím řízení měly výraznou měrou podílet," míní asociace. Blažek v minulém týdnu několikrát přiznal, že vypovězení smlouvy se svazem bylo chybou APK.

Generální sekretář ČSLH Martin Urban potvrdil, že otázky svaz obdržel. "Odpovíme na ně. Soutěž chceme připravit se vším všudy. Na systému a termínovce pracujeme," řekl.

reklama