Extraligu smutek nezastavil, Sparta je zpátky v čele

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
20. 12. 2011 21:06
Pardubice smetly doma i České Budějovice

Pardubice - V republice se sice vše chystá na státní smutek, vyhlášený za zesnulého Václava Hlavla, nicméně hokejová extraliga se před Vánoci nezastaví a sehraje obě naplánovaná kola. Před úterními zápasy 32. kola nicméně uctila památku bývalého prezidenta minutou ticha, ale pak už se opět vrátilo vše k boji na ledě.

Do čela tabulky se v úterý po třech kolech vrátila pražská Sparta, která doma porazila i díky čtřem přesilovkovým gólům Vítkovice 5:2, a dokonale tak využila zaváhání Budějovic, jež nestačily na rozjeté Pardubice.

Hrdinou utkání mezi Spartou a Steelem byl kapitán domácích Michal Broš, který ve třetí třetině za stavu 2:2 vstřelil dvě branky, přičemž především ta vítězná by si jistě zasloužila místo v hitparádě gólů kola.

Šéfové klubů se dohodli. Chtějí uzavřít extraligu
Hokejový tvrďák Kočí dohraje sezonu na Spartě

Broš, který v zápase zaznamenal tři kanadské body, se při samostatné akci prosmýkl po buly mezi několika protihráči a nakonec skóroval Málkovi střelou mezi nohy.

Fantastickou formu potvrdily i po reprezentační přestávce Pardubice, které v úterý na vlastním ledě smetly lídra tabulky České Budějovice 5:2. Z šesti prosincových duelů tak "Perníkáři" vyhráli pět s celkovým skóre 31:11.

Pardubice přitom nehrály se žádnými outsidery, ale dokázaly porazit krom Budějovic také Spartu či Liberec. Ostatně zápasu s Pražany se i dnešní duel hodně podobal. Dvě třetiny totiž šlo o vyrovnaný zápas, který rozhodla až závěrečná třetina, v níž utekli domácí Budějovicím ze stavu 3:2 na konečných 5:2. Pardubice se díky dnešnímu vítězství vyšvihly již na třetí příčku tabulky´.

Liberec dál tápe

V naprosto opačné pozici než Pardubice je Liberec, který v prosinci ještě ani jednou nevyhrál. Někdejší lídr tabulky stále nemůže najít ztracenou formu a v úterý si po prohře 1:3 s Kometou Brno připsal už šestou porážku v řadě. V těchto zápasech navíc vstřelili "Bílí tygři" tristních sedm gólů.

Hned za brněnským týmem se v tabulce drží pražská Slavia, která doma trochu nečekaně porazila úřadující šampiony extraligy z Třince. Od Komety a jedenácté příčky dělí sešívané v tabulce tři body.

Boleslav už není poslední

Důležité tři body si připsala Mladá Boleslav, která dokázala zvítězit na ledě Kladna 0:2, a po čtrnácti kolech tak opustila dno tabulky, kam se přesunuly Karlovy Vary . "Energetici" ovšem mají k dobru zítřejší dohrávané západočeské derby s "Indiány" z Plzně.

Radost hokejistů Mladé Boleslavi
Radost hokejistů Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Branky "Bruslařů" vstřelili v první a druhé třetině utkání s Kladnem Zdeněk Bahenský s Davidem Vrbatou.

Nedá se ovšem říci, že by Boleslavští v zápase byli lepším týmem, nicméně jejich efektivní hra na "Rytíře" platila, a ve třetí třetině si tak svěřenci kouče Nováka dokráčeli pro teprve deváté vítězství za tři body v sezoně.

Sérii tří vítězství Litvínova v řadě utnul v úterý Zlín, který vyhrál na severu Čech 3:1. Klíčový náskok si Berani vytvořili na začátku druhé třetiny, kdy během tří minut zvýšili z 0:1 na 0:3 díky trefám Důrase a Kubiše. Chemici už kontrovali jen gólem Stříteského.

32. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Bahenský (D. Výborný, Podkonický), 37. Vrbata (Mikulík). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 2349.

Kladno: Chábera - Majeský, Drtina, Kameš, Toman, L. Procházka, Piskáček, od 41. navíc Lepine - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Bílek, Knotek, Hluchý - od 41. Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký

Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Hay, Drábek, Čutta, Žabka, Koma, Rýgl - Bahenský, D. Výborný, Podkonický - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Hrdel, Vrbata, Mikulík. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Stříteský (Kubát, Hanzl) - 2. Honejsek, 22. Kubiš (Honejsek), 25. Důras (Leška, Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Homola - Podrazil, Jelínek. Vyloučení: 5:6, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3813.

Litvínov: Franěk - Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Brejčák, Černošek, Skuhrovec, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Gerhát - Trávníček, Hanzl, Nylander - Frolík, Jenáček, Hujsa - Majdan, Rindoš, Bojer. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Valenta, Galvas, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Kubiš, Čajánek, Honejsek - Ondráček, F. Čech, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Starý (Kolář I, Koukal), 31. Nahodil (Buchtele, Sičák), 37. Buchtele (Nahodil, Kousal), 52. Kolář I (Koukal), 58. Starý (Koukal, Kolář I) - 7. Němeček (Kuchejda, R. Pšurný), 40. Šimánek (Kašpařík). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8165.

Pardubice: M. Růžička - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Půhoný (41. M. Drtina), Kousal, Buchtele - Somík, T. Zohorna, Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Miroslav Dvořák, J. Novák, Vydarený, Mikuš, Němeček - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň - Červený, Langhammer, Sailer - Kuchajda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Kůrka (Vondrka), 29. V. Růžička ml. (J. Krejčík, Roth), 40. Micka (Dušek) - 35. M. Hořava (Hrabal, D. Květoň). Rozhodčí: Šír, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. Diváci: 2549.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík - Kůrka, Alinč, Vondrka - Micka, Dušek, Krenželok - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - Kalus, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Třinec: Hamerlík (21. Vojtek) - Lojek, Zíb, Bolf, Hrabal, Richter, P. Hořava, Cartelli, Kania - Orsava, Bonk, Hrňa - D. Květoň, Peterek, M. Hořava - Klimenta, Polanský, Kohn - Mičulka, Ostřížek, McGregor. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 47. Kudrna (Trončinský, Bárta) - 14. Jakub Svoboda (T. Svoboda), 49. L. Čermák (Dlouhý), 56. Dlouhý (Vašíček, Erat). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 9:5, navíc Štich - Malec oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4156.

Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Štich, Moravec, Holub, Výtisk - Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič - Kica, Vak, Vantuch - Bárta, T. Urban, Víšek - Bortňák, Bulíř, Špaček - L. Krejčík. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Vašíček, Bičánek, Malec - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Dlouhý, L. Čermák - Balej, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Koreis, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Pacovský (Sersen, Broš), 23. Tenkrát (Ton, Milam), 51. Broš, 54. Broš (Jánský, D. Kočí), 57. Milam (Ton) - 5. Húževka (Malík, Štefanka), 31. Klimek (Burger, Walker). Rozhodčí: Souček, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:10, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 4871.

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Kučný, Philipp, Krstev, D. Kočí, Kasík - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližnák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Rubeš, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Bartoň, Voráček, Punčochář, Sedlák, Ovčačík - Walker, Burger, Klimek - Štefanka, Húževka, J. Sýkora - Šedivý, Strapáč, J. Káňa - T. Káňa, Pohl, Szturc - Pabiška. Trenéři: Trličík a Moták.